Atrakcje w lutym na Bemowie

Atrakcje w lutym w Przedszkolu Leśnym na Bemowie

03.02 Ekolog – Pan Tomasz porozmawia dziś z Dziećmi o zimnie oraz
o sposobach radzenia sobie z nim. Dowiemy się skąd się bierze zimno, kto je lubi a kto nie jest w stanie żyć w niskich temperaturach i dlaczego.

06.02Dzień Babci i Dziadka – serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie
i wszystkich Dziadziusiów na przedstawienia zorganizowane przez nasze Przedszkolaki:

15.00 – Misie

15.30 – Myszki

16.00 – Jagódki

16.30 – Liski


 

07.02Krasnoludek u kupca” – przedstawienie teatralne. Dziś przyjadą do nas aktorzy Teatru Tup Tup i zaprezentują w pełni interaktywne przedstawienie pt. „Krasnoludek u kupca” na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Autorskie piosenki śpiewane na żywo, krótki pokaz żonglerski oraz starannie wykonane lalki to tylko niektóre atrakcje czekające na widzów. A co najważniejsze, Dzieci będą miały okazję wreszcie poznać prawdę dotyczącą czytania książek. A co to za prawda, dowiemy się podczas przedstawienia!

14.02 Dzień Przyjaźni– Dzień Przyjaźni to bardzo ważne święto w naszym przedszkolnym kalendarzu. Tego dnia rozmawiamy o tym, co to jest przyjaźń, co to znaczy mieć przyjaciela i jakie cechy powinien posiadać prawdziwy przyjaciel.

17.02 Światowy Dzień Kota – Dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Dziś nauczyciele porozmawiają z Dziećmi o kotach, ich zwyczajach, życiu, potrzebach oraz, jak zawsze przy okazji tematów dotyczących zwierząt, o tym, że zwierzę to nie jest zabawka, tylko przyjaciel na całe życie, że nie powinno się kupować zwierząt jako atrakcję oraz o tym, że to bardzo duża odpowiedzialność. Porozmawiamy też o adopcji zwierząt, o schroniskach oraz metodach pomocy zwierzętom bezdomnym. Tego dnia Dzieci, jeśli chcą, mogą przynieść ze sobą wszelkie akcesoria, książki, pomoce, zabawki, ubrania dotyczące kotów.

21.02Sensopsoty – Pani Paulina przygotowała na dziś bardzo ciekawe, sensoryczne zajęcia z elementami terapii ręki. Wykorzystamy podczas nich produkty spożywcze i przedmioty codziennego użytku. Na wszelki wypadek prosimy nie zakładać dziś Dzieciom najlepszych ubrań, ponieważ będzie dość…hmmmm…. kolorowo