Smocza Indonezja

W październiku na Bemowie jedną z atrakcji było spotkanie z prawdziwymi podróżnikami! Na warsztatach pt. „Smocza Indonezja” nasze Przedszkolaki miały okazję odkryć ten niezwykły kraj położony aż na 17 000 wysp. Dzieci poznały różne smoki zamieszkujące indonezyjskie lasy, plaże i głębiny morskie. Obejrzały też spektakl wayang, czyli taniec cieni oraz dowiedziały się, co to jest batik i przymierzały kolorowe batikowe stroje. Przedszkolaki grały też na prawdziwych instrumentach z Jawy, Sumatry i Bali, takich jak bambusowe angklungi i dźwięczne gamelany. Podróżnicy odpowiedzieli też na wiele nurtujących nas pytań, m.in.: Jak rośnie ryż? Jak pachnie najbrzydziej pachnący owoc świata? Czy smok może być… owocem? Jak porusza się waran? Czy latające smoki istnieją naprawdę? Dzieci tego dnia poznały Indonezję jako kraj pełen przyrodniczych niezwykłości. Dowiedziały się dużo o kulturze tego kraju, poznając indonezyjski teatr, balijski taniec oczu, barwną sztukę batiku i tajemnicze wayangi. Finałem warsztatu był wspólny koncert na indonezyjskich instrumentach oraz zabawa oryginalnymi zabawkami pochodzącymi z tych dalekich wysp.