Atrakcje w październiku na Bemowie

Atrakcje w październiku na Bemowie

04.10 – Noc Jesiennych Liści!!! To już ten dzień, ta chwila, ten moment! Na tę atrakcję czekają wszystkie przedszkolaki!!! Zapraszamy na kolejną noc w przedszkolu Dzieci z grup: Liski, Jagódki, Myszki (do konsultacji
z wychowawcami). Prosimy o wpisanie chętnych Dzieci na listę obecności.

Zapraszamy punktualnie o godz. 20.00 oraz prosimy o odbiór maksymalnie
o godz. 8.00 rano w sobotę. Jak na każdej przedszkolnej nocce zapewniamy mnóstwo atrakcji! Będą konkursy, zawody, szukanie skarbu, dyskoteka i wiele, wiele innych, ciekawych aktywności! Prosimy pamiętać o przyniesieniu latarki, piżamki, pościeli (może być śpiworek), ulubionej przytulanki i przede wszystkim dobrego humoru!

07.10Wizyta ekologa – Pan Tomasz zabierze nas dziś do lasu! Będziemy szukać oznak jesieni, rozpoznawać drzewa oraz obserwować zamieszkujące
w lesie zwierzątka. Porównamy też aktualny wygląd lasu do tego sprzed dwóch miesięcy. Porozmawiamy o tym co się zmieniło i dlaczego tak się stało. Nauczymy się też rozpoznawać owoce drzew leśnych i będziemy je dopasowywać do drzew, z których spadły.

10.10 Dzień Drzewa – Zajęcia z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Zajęcia dydaktyczne będą dziś w całości poświęcone drzewom. Przedszkolaki będą poznawać różne gatunki drzew oraz je rozróżniać, dowiedzą się też co to są pomniki przyrody i gdzie można je spotkać. Oczywiście nauczyciele wytłumaczą Dzieciom dlaczego drzewa są ważne dla naszej planety. Porozmawiamy też o mieszkańcach drzew.

11.10 Smocza Indonezja – Podróżnicy Dziś przyjadą do nas podróżnicy! Opowiedzą nam wiele ciekawostek o Indonezji oraz o przygodach, które je tam spotkały. Przywiozą też ze sobą ubrania oraz zabawki, które są w Indonezji bardzo charakterystyczne. Poznamy również zabawy Dzieci mieszkających
w tamtym regionie. Wiele ciekawostek usłyszymy również o owocach,które można zjeść w Indonezji.

12.10 - Wesoła Sobota - Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 09.10), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).


 

14.10PszczołyDziś przyjadą do nas goście specjalni – najprawdziwsze pszczoły ze swoim opiekunem – pszczelarzem! Pani Magdalena Kozerska opowie nam o swojej pracy, która zarazem jest jej pasją. Dowiemy się kim jest pszczelarz, jaki powinien mieć strój do wykonywania swojej pracy ale przede wszystkim opowie nam o pszczołach. Dowiemy się czy pszczoły są potrzebne, czy powinniśmy się ich bać, czym róźnią się od os oraz jak powstaje miód. Przyjrzymy się również pracy tych baaaaaardzo pracowitych owadów.

16.10Jesienna sesja fotograficzna - Dziś przyjedzie do nas fotograf. Wszystkie Dzieci wezmą udział w przepięknej, jesiennej sesji