Dzień Strażaka na Bemowie

W maju w przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Dzień Strażaka! Z tej okazji zaprosiliśmy do nas najprawdziwszych strażaków!!! Opowiedzieli nam o swojej pracy, pokazali wszystkie elementy ich ubioru (nawet niektóre przymierzaliśmy), zaprezentowali nam też sprzęt strażacki. Na koniec weszliśmy do samochodu i zrobiliśmy sobie zdjęcia ze strażakami. Oczywiście wielką atrakcją było włączenie syreny ale największą było to, że podczas wizyty w naszym przedszkolu nasi goście dostali wezwanie do akcji i musieli pilnie od nas odjechać! Włączyli syreny i pojechali! Dzieci były pod wielkim wrażeniem, że zebrali się od nas dosłownie w kilka sekund. Akcja ta sprawiła, że Dzieci zrozumiały, że zawód strażaka jest bardzo odpowiedzialny.