Dzień Radia na Bemowie

W połowie kwietnia w przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Dzień Radia. Pani Paulina przygotowała mnóstwo zabaw, konkursów i ciekawą pracę plastyczną – sami zrobiliśmy radio! Wyglądało jak prawdziwe! Tego dnia odwiedził nas specjalny gość – Pan Łukasz. Jego miejscem pracy jest właśnie radio! Opowiedział nam o tym jak wygląda jego praca, czym zajmuje się na co dzień, jakich używa sprzętów, co trzeba zrobić żebyśmy słyszeli np. w samochodzie piosenki czy wiadomości, powiedział nam też ile osób pracuje przy jednej audycji! Dowiedzieliśmy się naprawdę bardzo ciekawych rzeczy. Pan Łukasz przyniósł ze sobą prawdziwe mikrofony i słuchawki. Mogliśmy je obejrzeć, porównać, a później usłyszeliśmy swój głos w słuchawkach! Na zakończenie Pan Łukasz nagrał nasz głos! Zapowiadaliśmy wiadomości! To były naprawdę wspaniałe zajęcia!