Koncert afrykański na Bemowie

W pierwszych dniach listopada na Bemowie odbył się koncert afrykański! Przyjechała do nas Pani Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej, pedagog
z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Przedszkolakami, autorka wielu piosenek i spektakli dla dzieci, pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej oraz Piotr Brymas, bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik, który wiele lat spędził na Czarnym Lądzie, a teraz dzieli się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce. Podczas koncertu tańczyliśmy, śpiewaliśmy, skakaliśmy i graliśmy na różnych instrumentach m.in. na djembe, kalimbie i korze.

W trakcie koncertu Dzieci nauczyły się śpiewać afrykańskie piosenki "Simamma ka" "Tue Tue" oraz kilka autorskich piosenek naszych gości, np."Tańczy tańczy słoń", lub "Kto zamieszkał w Baobabie".