Atrakcje w listopadzie na Bemowie

Atrakcje w listopadzie w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

09.11 – Koncert afrykański – godz. 10.00 Dziś w naszym przedszkolu odbędzie się koncert afrykański! Będziemy tańczyć jak słonie, śpiewać, skakać, tupać i, jak przystało na afrykański zwyczaj, grać na bębnach! Koncert jest połączony z warsztatami gry na djembe, kalimbie i korze - afrykańskiej harfie. W trakcie koncertu Dzieci nauczą się śpiewać afrykańskie melodie "Simamma ka" "Tue Tue". Zespół ześpiewa też swoje autorskie piosenki, np."Tańczy tańczy słoń", lub "Kto zamieszkał w Baobabie", Przedszkolaki nauczą się afrykańskiego tańca "Sinte", wysłuchają afrykańskich wierszy, opowieści
o Senegalu, Gwinei.. A na koniec wspólnie zagramy na jajeczkach i ukulele piosenkę "Moja Afryka to zegar" o afrykańskim czasie.
W koncercie udział wezmą: Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi, muzyk, pedagog muzyczny,
z wieloletnim doświadczeniem w pracy z przedszkolakami, autorka wielu piosenek i spektakli dla dzieci, pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej oraz Piotr Brymas, bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik, wiele lat spędził na Czarnym Lądzie
i z serca dzieli się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce.

13.11 Dzień Jeża – zajęcia z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Dziś nauczyciele porozmawiają z Dziećmi na temat życia i zwyczajów jeży. Dowiemy się gdzie jeże żyją, czym się żywią. Przedszkolaki posłuchają oraz spróbują zinterpretować wiersze dotyczące tych zwierząt, będą przeliczać, segregować, kolorować, a wszystko to będzie dotyczyło jeży.


 

16.11 Konkurs jesienny – Dyniowy Stworek. Serdecznie zapraszamy Dzieci do udziału w konkursie na Dyniowego Stworka! Prosimy o przyniesienie prac konkursowych maksymalnie do 14.11. Tego dnia zaczynamy glosowanie. Wyniki ogłosimy 16.11. Na każdą pracę głosować można tylko 1 raz. Podczas głosowania prosimy zwrócić uwagę przede wszystkim na samodzielność wykonania pracy przez Dziecko. Dynie nie muszą być wydrążane/krojone/wycinane. Mogą być również malowanie, doklejane, wyklejane itp. Tego dnia odbędą się również zajęcia dydaktyczne dotyczące tego warzywa, jego wartości odżywczych, potraw, które można z niego przyrządzić. A kto wie? Może zjemy nawet dziś coś z dyni…

17.11Wesoła Sobota - Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 14.11), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

20.11Kuchcikowo – Brzoskwiniowe słoneczniki czyli lato na talerzyku. Koniec listopada, pogoda za oknem deszczowa dlatego chcemy troszeczkę powspominać lato i dziś zrobimy z Panią Paulinką coś przepysznego, zdrowego i kolorowego!

22.11 – Fotograf – Dziś Pan fotograf wykona zdjęcia do kalendarza na przyszły rok!

23.11 Dzień Pluszowego Misia - Dzisiaj będziemy rozmawiać
z Przedszkolakami na temat misiów nie tylko pluszowych, ale również prawdziwych. Dowiemy się gdzie żyją, czy lubią zimno czy ciepło, czy długo śpią. Będziemy ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, kierunki oraz ćwiczyć motorykę małą oraz dużą. Zachęcamy Dzieci żeby przyniosły dziś (jeśli mają ochotę) wszystko co dotyczy misiów np. maskotkę, książkę, ubranko ze zdjęciem misia, puzzle, figurkę – wszystko co posiadacie Państwo w domu
i Dzieci będą chciały pokazać swoim równieśnikom


 

27.11 – Ekolog – Zwierzęta w lesiePan Tomasz ostatnio rozmawiał z nami
o zwierzętach, które możemy spotkać w domu, następnie o zwierzętach, które można spotkać na podwórku, a dziś przyszła kolej na zwierzęta leśne. Dowiemy się wielu ciekawostek dotyczących mieszkańców lasu, ich dokarmiania, poznamy zależność występowania różnych gatunków zwierząt w zależności od kraju czy pory roku.

30.11 – Andrzejki – Pani Natalia zamieni się dziś we wróżkę, która porozmawia z Dziećmi o zwyczaju dotyczącym wróżb andrzejkowych. Będziemy losować zawody, lać wosk, odgadywać zagadki, tańczyć i przede wszystkich będziemy się dużo, dużo śmiać!