Atrakcje w październiku w Wawrze

Atrakcje w październiku w Przedszkolu Leśnym w Wawrze

 

04.10.2018 r. Światowy Dzień Zwierzątzajęcia z Kalendarza Przyrody.

 

05.10.2018r. Cykliczne ZAJĘCIA PRZYRODNICZE z firmą WESOŁA FARMA. Temat zajęć pt. „Od robaczka do ssaczka”. Zajęcia podzielona na dwie grupy : młodsze (start godz. 9.30) i starsze (godz. 10.00).

 

Podczas zajęć dzieci poznają codziennie różne zwierzęta, obserwując je w domu, w lesie, w trawie. Niektóre mają dwie a inne dziesięć nóg, jedne mają skrzydełka, drugie szczypce, niektóre mają łuskę, inne piórka, a jeszcze inne futerko. Dzieci będą obserwować różnice między zwierzaczkami i nauczą się je klasyfikować do odpowiedniej gromady zwierząt (owady, ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki). Podczas warsztatu dzieci poznają obowiązki i przyjemności płynące z posiadania każdego zwierzaczka, który je odwiedzi podczas tego warsztatu. Zwierzęta: straszyk australijski, karp Koi, aksolotl meksykański, jaszczurka-agama brodata, papugi faliste, świnka morska.

 

12.10.2018r. Cykliczne zajęcia pt. MAŁY ODKRYWCA, które w tym roku szkolnym poprowadzi Pani Krystyna z grupy Jagódki. Pierwsze zajęcia pt. Doświadczenia z wodą. Dzieci podczas spotkania będą wykonywały eksperymenty związane z wodą oraz barwnikami. Zajęcia mają za zdanie rozbudzić ciekawość otaczającego nas świata, uczą prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z różnych doświadczeń/eksperymentów.

 

13.10.2018r. godz. 9.00 - 15.00 WESOŁA SOBOTA w naszym Przedszkolu. Lista chętnych dzieci na sobotnią zabawę została wywieszona na tablicy w szatni. Regulamin „WESOŁEJ SOBOTY” dostępny w szatni Przedszkola.

 

19.10.2018r. godz. 9.30 Wycieczka autokarowa na FARMĘ DYŃ (Konstancin Jeziorna). Na miejscu czeka na nas mnóstwo atrakcji. Dzieci z pola dyniowego same wybiorą swoją dynię, pobawią się w labiryncie, odwiedzą mini ZOO, poznają zwierzątka które żyją na farmie.

Wyjazd dla grup: SKRZATY, KRASNALE, LISKI.

 

26.10.2018r. godz. 11.00 ZAJĘCIA EKOLOGICZNE Z Panem Tomaszem, temat zajęć „Legendy o roślinach i zwierzętach” – grupa LISKI, KRASNALE, SKRZATY.

 

26.10.2018r. godz. 16.30 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA (grupa SKRZATY).

Serdecznie zapraszamy Rodziców z grupy SKRZATY na uroczyste pasowanie przedszkolaków.