Atrakcje w październiku na Bemowie

Atrakcje w październiku w Przedszkolu leśnym na Bemowie.

 

01.10 – Wizyta ekologa – godz. 10.15 Zwierzęta w ogrodzie.  Dziś porozmawiamy z Panem Tomaszem o zwierzętach, które możemy spotkać w naszym ogrodzie, ale nie tylko o tych milutkich, ślicznych jak np. wiewiórki, ale również o tych, których czasami się boimy, czasami przed nimi uciekamy. Dowiemy się czy są pożyteczne, czy mają jakąś ważną rolę w przyrodzie. Porozmawiamy też o tym czym się one żywią.

 

10.10 Światowy Dzień Drzewa – Dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Zajęcia dydaktyczne we wszystkich grupach wiekowych będą dotyczyły Światowego Dnia Drzewa. Nauczyciele porozmawiają z Dziećmi
o tym jakie drzewa możemy spotkać na różnych kontynentach, jakich warunków potrzebują do prawidłowego wzrostu. Dużo czasu poświecimy drzewom, które można spotkać w Polsce. Dowiemy się też jak ważną rolę pełnią w przyrodzie.

12.10 Warsztaty przyrodnicze – godz. 10.00 Alpaki -  Nasze przedszkole odwiedzą dziś niesamowite Alpaki!!! Są to zwierzątka, które na co dzień pracują z niepełnosprawnymi dziećmi oraz dorosłymi przez co uwielbiają przytulaski i głaskanie więc Dzieci będą mogły do woli się z nimi zajmować. Ich opiekun opowie nam o ich codziennych zajęciach, ulubionych potrawach oraz zabawach z dziećmi J

13.10Wesoła Sobota - Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 10.10), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

16.10 – Fotograf – sesja jesienna. Godz. 9.30 Do naszego przedszkola przyjedzie fotograf, który wykona Dzieciom sesję jesienną, a jeśli frekwencja Dzieci pozwoli na to, to również wykona zdjęcia grupowe.

19.10 – Grzybobranie – Dziś podczas zajęć poznamy budowę grzybów, dowiemy się, które są jadalne, a które trujące oraz jak je rozpoznać. Dowiemy się też jakie mają znaczenie w przyrodzie i kto, oprócz ludzi, lubi jeść grzyby J  Dowiemy się również jakie pyszne potrawy możemy przygotować używając grzybów.

23.10 – Wycieczka! -  Jedziemy na wieś poznać konie!  Prosimy
o przyprowadzenie Dzieci jadących na wycieczkę maksymalnie do godz. 8.00, ponieważ wtedy zjemy śniadanie. Wyjazd do Stajni na Kępie (Skierdy) o godz. 8.30. Planowany powrót ok. godz. 12.30. Dzieci, które nie jadą na wycieczkę będą miały zapewnioną opiekę w przedszkolu. Wszystkie Misie zostają
w przedszkolu, a Myszki do konsultacji z wychowawcami J Koszt wycieczki to 25 zł/dziecko (w przypadku małej liczby zapisanych dzieci koszt może wzrosnąć do 30 zł). Prosimy o zapisanie na listę oraz wpłaty gotówką
u nauczycieli do 12.10. Prosimy o zapewnienie Dzieciom odpowiedniego ubioru, ponieważ będziemy dużo czasu spędzać w stajni, następni będziemy biegać po polu, trawie, możemy napotkać „niespodziankę” ;-) zostawioną przez konia lub inne zwierzę, rosę, błotko -  także kalosze lub inne obuwie „ochronne” mile widziane. Ze względu na pogodę o tej porze roku prosimy też o kurteczki przeciwdeszczowe lub nieprzemakalne gdyby złapał nas drobny deszczyk. Chcemy poznać wszystkie uroki mieszkania na wsi oraz obowiązki mieszkańców wsi i oczywiście stajnię i jej mieszkańców, dlatego odpowiedni ubiór jest bardzo ważny. Po dojechaniu na miejsce w stajni odbędą się zajęcia teoretyczne – poznamy zwyczaje koni oraz sposób ich życia, zapoznamy się ze sprzętem jeździeckim i rolą konia we współczesnym świecie oraz zasadami bezpieczeństwa. Będziemy oprowadzeni po całej stajni, poznamy wszystkie konie, pogłaskamy, pokarmimy a na koniec nawet chwilkę na nich pojeździmy! II część wycieczki to gra terenowa – podchody w poszukiwaniu sprzętu jeździeckiego oraz zajęcia plastyczne. Taka wycieczka nie może odbyć się bez prawdziwego ogniska z kiełbaskami więc na pewno głodni nie  będziemy J

26.10 – W krainie muzyki – Dzisiejsze zajęcia będą poświęcone muzyce, instrumentom muzycznym oraz wszystkiemu, co ma związek z tym tematem. Poznamy muzykę poważną, nazwiska najbardziej znanych kompozytorów, dowiemy się wiele ciekawostek o współczesnych artystach. Oczywiście poznamy wiele ciekawych instrumentów, nauczymy się ich nazw, dowiemy się, które już praktycznie nie są używane, a które powstały niedawno. Oczywiście będziemy dziś bardzo dużo śpiewać!

30.10 – Kuchcikowo – Drożdżowy alfabet. Dzisiejsze zajęcia z Panią Pauliną nie tylko nauczą nas piec drożdżowe przysmaki ale również poznamy
i utrwalimy znajomość literek J

30.10 – Pasowanie na Przedszkolaka – To będzie bardzo ważny dzień dla naszych Jagódek! Zapraszamy wszystkich Rodziców i bliskich naszych
3-latków na pasowanie, które odbędzie się o godz. 15.30.