Atrakcje na Bemowie we wrześniu

Wrześniowe atrakcje w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

04.09 – Wizyta ekologa – godz. 10.00 Zwierzęta w domu. Dziś Pan Tomasz opowie nam mnóstwo ciekawostek związanych ze zwierzętami, które możemy spotkać w domu. Oczywiście porozmawiamy o psach, kotach itp., ale również
o pająkach, mrówkach, muchach i innych, które czasami nie kojarzą się zbyt dobrze. Pan Tomasz opowie nam o tym, jaką rolę pełnią owady, dowiemy się, których zwierząt należy unikać, a które są zupełnie nieszkodliwe, a nawet są pożyteczne. Porozmawiamy również o tym jak dbać o naszych milusińskich
i, jak zwykle przy temacie związanym ze zwierzętami, powtórzymy, że zwierzę to nie jest zabawka i zakup lub adopcja muszą być bardzo przemyślane.

08.09 Wesoła Sobota - Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 05.09), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

10.09 Warsztaty przyrodniczezwierzęta na podwórku Nasze przedszkole odwiedzą dziś zwierzątka, które możemy spotkać na podwórku. Przyjadą do nas: pies, kura, kaczka, królik oraz koza! Ich opiekunka opowie nam o ich zwyczajach, dowiemy się co lubią jeść oraz jak o nie dbać. Porozmawiamy
o pracy weterynarza oraz poznamy kilka ciekawostek dotyczących życia tych zwierząt. Oczywiście będziemy mogli przytulać i głaskać je do woli!

14.09Dzień Przedszkolaka – dzisiejszy dzień spędzimy bawiąc się, biorąc udział w licznych konkursach, śpiewając i tańcząc! Będzie baaaardzo wesoło!

18.09 – Kuchcikowo – Młodsze grupy będą miały zajęcia pt. „Przyrządy kuchenne bez tajemnic”. Pani Paulina zaprezentuje Przedszkolakom jakich przyrządów używa na co dzień i do czego one służą, każde Dziecko oczywiście będzie mogło ich użyć. Następnie Dzieci same przygotują tartinki z ziołowym twarożkiem. Starszaki wezmą udział w zajęciach pt. „Bezpiecznie w kuchni”. Będą poznawać urządzenia, które używane są w kuchni ale do ich działania potrzebny jest np. prąd. Następnie przy pomocy takich urządzeń przygotują jogurt owocowy z miodem.

21.09 – Doświadczenia – Wulkany i syfony. Pamiętacie Panią Malinę
i doświadczenia podczas których ostatnio powstała piana, dym i śnieg? Pamiętacie jak bardzo byliście zachwyceni tymi doświadczeniami? Właśnie dlatego Pani Malina odwiedzi nas ponownie, ale tym razem zrobimy razem wulkany i syfony!!!

25.09 – Światowy Dzień Rzek - dzień z Przedszkolnego kalendarza Przyrody. Dzisiaj w każdej grupie wychowawcy poprowadzą zajęcia dotyczące rzek. Porozmawiamy z Dziećmi o rzekach płynących w Polsce i wskażemy je na mapie, ale również będziemy rozmawiać o największych rzekach na świecie. Dowiemy się jak powstają rzeki i skąd wypływają oraz gdzie wpływają.

28.09 – Noc Jesiennych Darów – serdecznie zapraszamy chętne Dzieci na przedszkolną noc! Jak na każdej nocy w przedszkolu nie zabraknie atrakcji! Prosimy o przyniesienie śpiworków/pościeli, latarki, ulubionej Przytulanki,
a przede wszystkim dobrego humoru!
Rodzice Dzieci z młodszych grup, którzy chcieliby zapisać Dziecko na noc prosimy o konsultację z wychowawcą. Prosimy o przyprowadzenie Dzieci punktualnie o godz. 20.00. Odbiór Dzieci do godz. 8.00 w sobotę. Na zapisy czekamy do 14.09. Serdecznie zapraszamy!!!