Eksperymenty na Bemowie

Przedszkolaki z Bemowa maj zakończyły eksperymentami J Pani Ela przywiozła do nas mnóstwo specjalnych, chyba zaczarowanych, substancji. Wszystkie były bezpieczne dla Dzieci dlatego mogliśmy do woli eksperymentować, wszystko sprawdzać, wlewać, wąchać, dotykać! Nasza sala zmieniła się na kilka godzin w pracownię chemiczną J Między innymi sami wytworzyliśmy pianę, która miała wspaniałą konsystencję i nie mogliśmy się nią nacieszyć! Nosiliśmy ją na rękach, nogach, a nawet na głowie, a ona nagle sama znikała i nie było po niej śladu! Nawet ręce nie były ani mokre ani klejące! Później wytworzyliśmy mgłę. Wyglądała jak dym! Nie mogliśmy uwierzyć, że w naszej sali dzieją się takie rzeczy! Później sprawiliśmy, że lateksowa rękawiczka sama się napompowała! A żeby tego wszystkiego było mało, to sami stworzyliśmy prawdziwy śnieg! To było niesamowite przeżycie!