Dzień Książki Bemowo

Pod koniec kwietnia w przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Dzień Książki. Najpierw każdy z nas mógł opowiedzieć o swojej ulubionej książce. Następnie Pani Natalia opowiedziała nam jak powstaje książka oraz jakie informacje są zawarte na pierwszych stronach. Stworzyliśmy również regulamin dbania o książki oraz dowiedzieliśmy się dlaczego ważne jest ich szanowanie. Było również mnóstwo zabaw ruchowych oraz dydaktycznych, nawet pisaliśmy książki…nogą! Na zakończenie zajęć sami stworzyliśmy książki – od tytułu, przez ilustracje oraz tekst! Zajęcia te nauczyły nas szacunku do książek oraz zachęciły nas do dbania o ich wygląd, kształtowaliśmy również umiejętność uważnego słuchania, poznaliśmy etapy powstawania książki i kształtowaliśmy umiejętność współpracy i wzajemnej pomocy.