Atrakcje w maju na Bemowie

Atrakcje w maju w Przedszkolu Leśnym na Bemowie

 

 

07.05 – Wizyta ekologa – Na morzu. Dziś Pan Tomasz powie nam dlaczego woda w morzu jest słona i nie można jej pić. Dowiemy się też co pływa, a co tonie i dlaczego oraz co się może stać gdy zapomnimy o jedzeniu warzyw
i owoców…

10.05 Dzień Mamy i Taty – Przedstawienie – serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na przedstawienia w wykonaniu naszych Przedszkolaków:

15.00 – Jagódki

15.30 – Liski

16.00 – Poziomki

16.30 - Żabki

11.05 Wulkany świata Podczas dzisiejszych zajęć Przedszkolaki dowiedzą się m.in. co to są wulkany, jak powstają, gdzie można je spotkać oraz co to jest erupcja wulkanu. Żeby te wszystkie rzeczy wyjaśnić Dzieciom dokładniej Pani Karolina wykona eksperymenty…

15.05 – Kuchcikowo – desery jogurtowe z owocami, owsianymi płatkami
i innymi pysznościami
Dziś będzie bardzo kolorowo, bardzo zdrowo i bardzo pysznie!!!

18.05 – W indiańskiej wiosce – nasza przedszkole zamieni się na chwilę
w prawdziwą indiańską wioskę. Nasze Przedszkolaki najpierw dowiedzą się kim byli Indianie, później odtańczą indiański, taniec, wykonają pióropusze, każda grupa wymyśli sobie prawdziwą indiańską nazwę, a na koniec każdy będzie mógł odpocząć w tipi…

19.05 – Wesoła Sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 16.05), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

22.05 – Dzień Żółwia – dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Dziś nauczyciele porozmawiają z Dziećmi na temat życia żółwi. Poznamy ich rodzaje oraz będziemy je porównywać. Tego dnia każdy Przedszkolak może przynieść ze sobą wszystko, co związane jest z żółwiami: książki, ilustracje, zdjęcia, maskotki, ubrania z nadrukiem żółwia, bajki o żółwiach, dosłownie wszystko, co tylko jest możliwe

23.05Piknik Rodzinny, godz. 16.00 - Serdecznie zapraszamy wszystkich bliskich naszych Przedszkolaków na Piknik Rodzinny, który rozpoczynamy
o godz. 16.00 (zakończenie maksymalnie o godz. 18.00). Prosimy o zabranie ze sobą dobrego humoru! Zachęcamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym „Moja Rodzina”. Prosimy chętne osoby o wspólne namalowanie Rodziny na brystolu wielkości A2 i przyniesienie gotowych prac maksymalnie do czwartku 17 maja. Na prace głosować będzie można podczas pikniku. Zapraszamy również do udziału w naszym corocznym konkursie na najpyszniejsza sałatkę – prosimy o przyniesienie sałatek bezpośrednio przed piknikiem. Zapraszamy!!!

25.05Doświadczenia chemiczne - warsztaty Prosimy o przyprowadzenie Dzieci maksymalnie do 8.45, ponieważ zajęcia zaczynamy równo o godz.. 9.00. Tego dnia będziemy świadkami niesamowitych doświadczeń, a starszaki nawet same spróbują kilka zrobić. Ciekawe co nam z tego wyjdzie ;-)