Atrakcje na Bemowie w kwietniu

Atrakcje w Przedszkolu Leśnym na Bemowie w kwietniu.

 

 

04.04 – Dzień Bezdomnych Zwierząt – zajęcia z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Nauczyciele porozmawiają dziś z Dziećmi na temat szacunku do zwierząt, konieczności niesienia pomocy, szczególnie tym bezdomnym, schroniskowym. Dowiedzą się jak ważne jest pomaganie takim instytucjom jak schroniska czy domy tymczasowe. Ważnym elementem zajęć będzie rozmowa
o tym z jak dużą odpowiedzialnością wiąże się posiadanie zwierząt, jakiej opieki potrzebują oraz o tym, że często jest to decyzja na wiele, wiele lat więc trzeba ją dokładnie przemyśleć. Przedszkolaki dowiedzą się też, że zwierząt nie trzeba kupować, że można je również adoptować, często ratując im w ten sposób życie.

06.04 Warsztaty – Malujemy na tkaninie– Na Dzieci czeka dziś trudne zadanie. Będziemy malować na tkaninie. Jakiej? Niespodzianka! A dlaczego? Też niespodzianka Prosimy o przybycie Dzieci do Przedszkola do godz. 9.00

10.04Fotografportret oraz zdjęcia grupowe Nasze przedszkole odwiedzi Pan Krzysztof Kozerski, który od godz. 9.00 będzie robił wszystkim Dzieciaczkom zdjęcia.

13.04 – Kubuś Puchatek – Przedstawienie teatralne. Przyjadą dziś do nas aktorzy, którzy zaprezentują piękne, pełne muzyki przedstawienie.

14.04 – Wesoła Sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 11.04), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

16.04 – Wizyta ekologa – Nad rzekąPan ekolog opowie nam mnóstwo ciekawych rzeczy na temat rzecz, m.in. dowiemy się czy woda „słodka” jest słodka, czy rzeka pachnie oraz opowie nam jak bezpiecznie przedostać się przez rzekę.

20.04 – Dzień Ziemi – O tym, że nasza planeta oraz dbanie o nią jest bardzo ważne już wiemy, ale dziś Pani Małgosia opowie nam o tym w jaki sposób możemy o nią dbać. Dowiemy się jak każdy Przedszkolak, zarówno mały, jak
i duży, może samodzielnie pomóc naszej planecie.

24.04Kuchcikowo - koreczki - Dziś porozmawiamy z Panią Pauliną o tym,
w jaki sposób można podawać warzywa, czy zawsze musi być to gotowana marchewka albo brokuły po prostu położone na talerzu czy może są jakieś ciekawsze sposoby, które przy okazji bardziej zachęcają do spożycia witamin znajdujących się w warzywach. Zrobimy dziś przepiękne, kolorowe koreczki!

27.04Dzień Książki – Książka to przyjaciel człowieka, dlatego porozmawiamy dziś z Panią Natalią o tym, jak ważne jest szanowanie książek
i w jaki sposób należy o nie dbać. Dowiemy się z czego tak naprawdę powstaje książka, ile osób pracuje nad jedną książką i jak nazywają się ich zawody. Zapoznamy się też z pierwszymi stronami książek i porozmawiamy o tym jakie są tam zawarte informacje i właściwie po co. Tego dnia każdy Przedszkolak może przynieść ze sobą swoja ulubioną książkę.