Atrakcje w styczniu na Bemowie

Atrakcje w styczniu w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

05.01 – Dzień Bałwanka - Zima w pełni (choć śniegu nie widać) ale zimy bez bałwanków nie ma więc w naszym przedszkolu poradzimy sobie inaczej. Śnieg nas zaskoczył swoim brakiem ale to nie zniechęci nas do „ulepienia” bałwanka
z innych materiałów
A może w ten sposób przy okazji przywołamy śnieg? Bez względu na pogodę za oknem my będziemy bawić się świetnie! Będziemy ćwiczyć motorykę małą lepiąc kule śniegowe z różnych materiałów, porozmawiamy też o właściwościach śniegu (a jeśli będzie na tyle miły, że spadnie to nawet zrobimy doświadczenie przyrodnicze oraz konkurs grup na najśmieszniejszego bałwanka), płatki śniegowe zrobione własnoręcznie pomogą nam w zabawach matematycznych, a i oczywiście nie obejdzie się bez pracy plastycznej!

08.01 Wizyta ekologa – Wśród zwierząt – Pan ekolog porozmawia dziś
z nami o tym jak przeżyć wśród zwierząt, po co są rogi, poroże, cęgi, żądła i kły, dowiemy się czy wściekły lis się wścieka i czy dzik jest naprawdę dziki

12.01Koncert - Orkiestra Dni Naszych – godz.9.15. Dziś przedszkole na Bemowie odwiedzi nasz ulubiony zespół! Jurek Ogórek i jego przyjaciele wystąpią z koncertem pt. „Małe piosenki o wielkich sprawach”! W tym dniu Żabki i Poziomki zaczną śniadanie troszkę wcześniej (o godz. 8.55). Prosimy
o terminowe przyprowadzenie Dzieci (do 8.45).

13.01 – Wesoła Sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 10.01), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

19.01Wycieczka – Klockownia - bardzo prosimy o przyprowadzenie Dzieci do przedszkola do godziny 8.15. Wyjeżdżamy na wycieczkę o godz. 9.00. Planowany powrót ok. godz. 13.00. Warsztaty w Klockowni z animatorem (różne strefy zabawy) w godzinach 10.00-12.00. Zachęcam do zapoznania się
z opisem na stronie
https://www.klockownia.com/page/strefy-zabaw Przez zabawę w takich miejscach jak Klockownia Dzieci rozwijają umiejętności matematyczne (m.in. segregacja, rytmy), społeczne (Dzieci uczą się współpracy w grupie), polonistyczne (nazywają powstałe kształty oraz opisują ich zastosowanie kształtując w ten sposób umiejętności językowe), ćwiczą też spostrzegawczość (wyszukiwanie odpowiednich kształtów oraz różnic
i podobieństw między klockami lub budowlami), wzmacniają też więzi między sobą (zabawa wymusza wzajemne pomaganie) oraz uczą się samodzielnie rozwiązywać konflikty.
Zabawa klockami bez używania jakichkolwiek instrukcji rozwija wyobraźnię, twórcze myślenie, planowanie i wdrażanie własnych pomysłów  wypełniając przestrzeń fantastycznymi konstrukcjami.
Z klocków można stworzyć wszystko o czym Dziecko pomyśli.


 

Koszt 35zł/Dziecko – płatne gotówką u nauczycieli. Koszt autokaru pokrywa przedszkole. Prosimy o podpisanie zgody/listy na wycieczkę (po 2 stycznia zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń)

23.01W zdrowym ciele zdrowy duch – Początek roku to dobry czas by wdrożyć w życie zdrowe nawyki żywieniowe oraz sport. Pani Ania porozmawia więc z Dziećmi na temat roli sportu w życiu człowieka oraz zdrowego odżywiania. Będziemy trochę słuchać, trochę oglądać, ale przede wszystkim praktykować

26.01 Dzień Zebry – Dzisiaj razem z Panią Pauliną poznamy bliżej zebry. Dowiemy się gdzie żyją, co jedzą, czy są niebezpieczne i poznamy też kilka ciekawostek z ich życia. Żeby poczuć odpowiedni klimat prosimy o elementy garderoby w kolorach „zebrowych” Mogą być paski, mogą być czarne elementy, mogą być białe. Co kto ma. Proszę absolutnie nie kupować nic specjalnie na tę okazję. Wystarczą tylko elementy Jeśli ktoś posiada np. maskotkę czy poduszkę w kształcie/kolorze zebry może ją zabrać do przedszkola. Również mile widziane są wszelkie książki na temat tych zwierząt.

30.01 Kuchcikowo – kanapeczki – Niby każdy z nas wie co to jest kanapka ale czy każdy wie gdzie powstała? Co oznacza wyraz „kanapka” i z jakiego języka pochodzi? Poznamy dziś również rodzaje chleba, dowiemy się z jakiej mąki powstają i jak w ogóle powstaje mąka. Pani Paulina powie nam też czy kanapki to tylko chleb posmarowany masłem z wędliną czy może jednak są różne rodzaje kanapek? Może są też kanapki na ciepło? I czy na pewno do kanapek używa się tylko chleba lub bułki? Na te pytania odpowie nam dziś Pani Paulina i oczywiście odrobinę pomoże nam przygotować coś na ząb ;-)