Atrakcje w grudniu na Bemowie

Grudniowe atrakcje w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

04.12 – Wizyta ekologa - Rośliny - pułapki – Pan Tomasz opowie Przedszkolakom o tym, co jedzą rośliny, po co są kolce, ciernie, igły i rzepy. Oczywiście, jak zwykle, odpowie na wszystkie zadane przez Dzieci pytania, nawet te najtrudniejsze!

04.12 Warsztaty zimowe (Jagódki i Żabki) – Serdecznie zapraszamy Rodziców na warsztaty zimowe. Dzieci wspólnie z Rodzicami przygotują ozdoby świąteczne, które m.in. ozdobią naszą przedszkolną choinkę! Warsztaty rozpoczną się o godzinie 15.30. Żabki z Rodzicami zapraszamy na I piętro,
a Jagódki z Rodzicami do sali na parterze – Jagódki podczas przerwy
w warsztatach wystąpią przed Rodzicami z przygotowanymi, świątecznymi piosenkami.

05.12Warsztaty zimowe (Liski i Poziomki) – Serdecznie zapraszamy Rodziców na warsztaty zimowe. Dzieci wspólnie z Rodzicami przygotują ozdoby świąteczne, które m.in. ozdobią naszą przedszkolną choinkę! Warsztaty rozpoczną się o godzinie 15.30. Liski z Rodzicami zapraszamy na I piętro,
a Poziomki z Rodzicami do sali na parterze.

06.12 – Wizyta Mikołaja! – Dziś jest właśnie TEN dzień! Jeden
z najważniejszych dni dla wszystkich Dzieci! To ten dzień kiedy można spotkać się ze św. Mikołajem!!! Spotkanie będzie miało miejsce w naszym przedszkolu o godzinie 15.00! Prosimy o nieodbieranie Dzieci w tym dniu przed godz.16.00.
Serdecznie zapraszamy też na to wyjątkowe spotkanie Dzieci spoza naszego Przedszkola (w wieku o 1-6 lat). Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona – prosimy o informację mailowo lub telefonicznie.

12.12Warsztaty z kolędowaniem (Myszki) – godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy Myszki z Rodzicami na warsztaty zimowe z kolędowaniem.

12.12W krainie warzyw i owoców – Piracka wyprawa po skarby zdrowia. Dzisiaj Pani Paulina pomoże Dzieciom przygotować przepyszne szaszłyki owocowe!

15.12Podróże małe i duże - Kraina świętego Mikołaja – Pani Wioleta zabierze nas dziś w magiczną podróż do Krainy św. Mikołaja! Czy ktoś z Was wie gdzie ta kraina się znajduje? Jak wygląda? Czy żyją tam jakieś zwierzęta
i rośliny? Czy tylko Mikołaj z reniferami i elfami? Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć Pani Wiola przy okazji wykorzystując do tego zagadki, zabawy ruchowe i wiele ciekawych materiałów.

16.12 Wesoła sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 13.12), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

18.12Jasełka – Serdecznie zapraszamy Rodziców i inne bliskie osoby naszych Przedszkolaków na świąteczne przestawienia.

Godz. 15.00 – Liski

Godz. 15.30 – Poziomki

Godz. 16.00 – Żabki


 

22.12Wizyta zwierzątek Zwierzęta zimą z nami nie giną” - Dziś przyjadą do naszego przedszkola niesamowici goście - myszka, jeż pigmejski, jaszczurka, królik i koszatniczka. Ich opiekun opowie nam jak przygotowuje się każde z nich do zimy, jak należy o nie dbać jeśli mamy takie zwierzątko
w domu i oczywiście będziemy mogli każdemu z nich przyjrzeć się z bliska, pogłaskać i przytulić! Przy okazji przypomnimy też sobie, że zwierzę to nie zabawka.

29.12Nowy Rok w Polsce i na świecie – zabawy sylwestrowe – Pani Karolina zapozna Dzieci ze zwyczajem obchodzenia Nowego Roku, ale nie tylko w Polsce. Dowiemy się jak obchodzi się to święto w innych krajach, nawet na drugiej półkuli!