Październikowe atrakcje na Bemowie

Atrakcje w październiku w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

02.10 – Wizyta ekologa - Pan Tomasz Jastrzębski opowie nam dziś
o
podstępnej grawitacji. Dowiemy się dlaczego się przewracamy, co nam może spaść na głowę i co by było gdyby grawitacji nie było

06.10 Pokaz baniek mydlanych – Dzisiaj przyjadą do nas animatorzy, którzy zrobią specjalnie dla nas pokaz baniek mydlanych!!! Oj, będzie wesoło

10.10Wizyta fotografasesja jesienna. Pan Krzysztof Kozerski przyjedzie do nas od razu po śniadaniu i w otoczeniu jesiennej scenerii wykona piękne zdjęcia!

10.10 – Światowy Dzień Drzewa – Zajęcia z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Dzisiaj wszystkie Przedszkolaki będą rozmawiały ze swoimi wychowawcami na temat roli drzew w naszym życiu. M.in. nauczymy się rozpoznawać drzewo po liściach oraz owocach. Dowiemy się też wielu ciekawych rzeczy na temat drzew.

13.10Podróże małe i duże - Hiszpania – Pani Wioleta zabierze wszystkie Dzieci w podróż po Hiszpanii! Poznamy stolicę tego państwa i jego flagę. Dowiemy się jakie są ulubione zabawy Dzieci zamieszkujących Hiszpanię oraz jakie tańce stamtąd pochodzą. Oczywiście zrobimy też prace plastyczne.
 

14.10Wesoła sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 11.10), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

19.10W krainie warzyw i owoców – Dzień Ziemniaka – warsztaty kulinarne. Pani Paulina porozmawia z nami dziś o wartościach odżywczych ziemniaka oraz o tym jakie dania można z niego wyczarować Najważniejszym jednak punktem zajęć będzie samodzielne przygotowanie potrawy z tego warzywa

20.10Warsztaty malowania na tkaninie „Zmaluj coś” - dzisiaj przyjedzie do nas Pani Emilia, która nauczy nas malować na tkaninie. Przywiezie ze sobą odpowiednie farby oraz mnóstwo pomysłów! Ale będzie kolorowo!!! Prosimy Państwa aby tego dnia (a najlepiej wcześniej) przynieść podpisaną, białą, bawełnianą, najzwyklejszą koszulkę. Oczywiście może być to stara koszulka. Na niej Dzieci będą tworzyć swoje prace

26.10 – Pasowanie na Przedszkolaka, grupa Liski – Serdecznie zapraszamy Rodziców i wszystkich bliskich naszych kochanych 3-latków na Pasowanie na Przedszkolaka!!! To będzie bardzo ważny dzień w życiu naszych Lisków! Przedstawienie rozpoczynamy o godz. 15.30.

27.10 – Dzień Dyni – Jak przystało na jesień swoje święto o tej porze ma również dynia. Z tej okazji prosimy o każde Dziecko przyszło ubrane na pomarańczowo! Oczywiście nie musi być każdy element garderoby w tym kolorze. Wystarczy jeden, np. bluzeczka czy skarpetki.