Atrakcje we wrześniu na Bemowie

Atrakcje w Przedszkolu Leśnym na Bemowie we wrześniu

 

08.09 – Magiczny świat cyrku (g.10.00) - Będziemy świadkami pokazu iluzjonistyczno - żonglerskiego w wykonaniu niesamowitego Pana Abrakadabra. Co się robi w cyrku? Kim jest żongler? Czym można żonglować? Co się dzieję

 

z chusteczką, kiedy magik sprawił, że zniknęła? Czy naprawdę da się wyczarować słonia w przedszkolu? I czy czarodziej może sprawić żeby dzieci były grzeczne? Na te i wiele innych pytań spróbuje odpowiedzieć szalony czarodziej Pan A...brakadabra, który zaprosi dzieci w zwariowaną podróż poprzez meandry zaklęć magicznych i starorzecza sztuki żonglerskiej.

 

11.09Ekolog„Zostajemy czy wychodzimy”? Pan Tomasz Jastrzębski opowie nam jak przygotować się do spaceru/wycieczki, jak działa lupa, luneta, aparat fotograficzny oraz jak pachnie las i łąka…

15.09 Dzień Królika – Dzisiaj nauczyciele porozmawiają z Przedszkolakami na temat życia królików. Dowiemy się co lubią jeść, a czego na pewno nie zjedzą, w jakim środowisku żyją i czy możemy króliczka mieć w domu, ale również opowiemy bajki, w których te zwierzątka występują

16.09Wesoła sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 13.09), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

20.09 – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – Dziś wszystkie nasze Przedszkolaki będą świętowały swój dzień! Będzie malowanie buziek, zabawa balonami, dyskoteka i szaleństwa bez końca!


 

20.09Badanie stóp – będziemy gościć specjalistów z Kliniki Wad Postawy, którzy od godziny 10.00 wykonają bezpłatne badania stóp dzieci (Rodzice kilka dni przed badaniem otrzymają zgody; przebadane zostaną tylko te Dzieci (powyżej 3 r.ż.), których zgody zostaną podpisane i zwrócone do przedszkola.


 

22.09Od robaczka do ssaczka – warsztaty przyrodnicze. Nasze przedszkole odwiedzą dziś: straszyki, karp, kumak dalekowschodni, agama brodata, gołąb, królik. Dowiemy się kto z nich jest ptakiem, ssakiem, płazem, gadem, rybą a kto owadem oraz w jakim środowisku żyją. Poznamy też wiele ciekawostek z ich życia.

25.09Światowy Dzień Rzek. Dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Nauczyciele odpowiedzą dziś Dzieciom na wszystkie, nawet najtrudniejsze, pytania dotyczące rzek i to nie tylko tych znajdujących się na terenie naszego kraju. Porozmawiamy o najdłuższych i najgłębszych rzekach, o tym skąd właściwie się one biorą i czy są w przyrodzie do czegoś potrzebne. Poznamy też rzeki płynące w Polsce oraz nauczymy się wskazywać je na mapie.

27.09 – Kuchcikowo – W krainie warzyw i owoców – kukurydza – królowa kuchni meksykańskiej uwielbiana na całym świecie. Dziś Pani Paulina porozmawia z Przedszkolakami na temat kukurydzy. Dowiemy się jak to warzywo rośnie, do jakich potraw możemy je dodać i poznamy jego właściwości zdrowotne.

29.09 – Noc w przedszkolu – Noc Jesiennych Liści – Tak, tak! To już dziś! Kolejna, długooczekiwana noc w naszym przedszkolu! Tym razem tematem przewodnim będą liście! Zapraszamy chętne Dzieci na wspólne nocne zabawy. Będziemy szukać ukrytych liści i rozpoznawać drzewa, z których spadły, będziemy też wykonywać trudne zadania, rozwiązywać zagadki, oczywiście na koniec będzie dyskoteka! Zabawę zaczynamy o godzinie 20.00 (prosimy
o przyprowadzenie Dzieci nie wcześniej niż o 19.50 i nie później niż o 20.10). Odbiór Dzieci w sobotę maksymalnie do godz. 8.00. Prosimy o przygotowanie Dzieciom śpiworków lub pościeli, latarki, ulubionej maskotki i piżamki. To będzie niezapomniany wieczór i niezapomniana noc