Atrakcje w czerwcu na Bemowie

Atrakcje – czerwiec 2017 Przedszkole Leśne – Bemowo

 

 

01.06 – Dzień Dziecka. Dziś na nasze kochane Dzieciaczki czeka mnóstwo atrakcji. Jeśli tylko pozwoli nam pogoda, to wszystkie zajęcia i zabawy odbywać się będą na dworze. Będziemy śpiewać, tańczyć, brać udział
w przeróżnych konkursach, a co najważniejsze - w tym szczególnym dniu Dzieci nic nie muszą, a wszystko mogą
Po południu przyjedzie do nas firma, która zrobi pokaz puszczania baniek mydlanych, będzie też piana (sztuczny śnieg) i mini dyskoteka!

03.06Wesoła Sobota - Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy (31.05), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

07.06Piknik Rodzinny, godz. 16.00-18.00 Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców, Rodzeństwo, Dziadków i wszystkich innych członków Rodziny na Piknik Rodzinny! Zachęcamy do wspólnej zabawy i udziału
w konkursach! Rodziców zachęcamy do udziału w konkursie na najpyszniejszą sałatkę do dań z grilla – prosimy o przyniesienie bezpośrednio na piknik gotowej sałatki. Całe Rodziny zachęcamy do udziału w konkursie muzycznym – chętne osoby przygotowują jedną piosenkę i rodzinnie ją wykonują podczas pikniku. Repertuar dowolny
Prosimy o przygotowanie podkładu muzycznego (ale może być również występ bez muzyki).

12.06 Ekolog „Robale – brzydale” Tym razem poznamy kilka, niekoniecznie ładnych, ale wcale nie złych zwierzątek. Pan Tomasz powie nam co robi dżdżownica kiedy dżdży, czym pachnie pachnica, dokąd jeżdżą kowale bezskrzydłe, czy nieboraki spadają z nieba, ile nóg ma stonoga i kto sprząta plaże Odpowie też, jak zwykle, na wszystkie nasze pytania

21.06Kuchnie świataAnglia – Trifle czyli pyszny deser z biszkoptami, galaretką i owocami Dzisiaj Przedszkolaki będą miały do dyspozycji mnóstwo przepysznych owoców i słodkości, a wszystko to potrzebne będzie do przygotowania przepysznego angielskiego deseru

22.06 – Zakończenie roku Serdecznie zapraszamy Rodziców za przedstawienia przygotowane przez nasze wspaniałe Dzieci.

 

godz. 15.30

godz. 16.00

godz. 16.30

godz. 17.00

 

23.06Noc Kupały Już od dawna nasze Przedszkolaki czekają na ten dzień. Jak co roku o tej porze zapraszamy chętne Dzieci na wspólne nocne zabawy. Będziemy szukać kwiatu paproci, wykonywać trudne zadania, rozwiązywać zagadki, oczywiście na koniec będzie również dyskoteka! Zabawę zaczynamy
o godzinie 20.00 (prosimy o przyprowadzenie Dzieci nie wcześniej niż o 19.50
i nie później niż o 20.10). Odbiór Dzieci w sobotę maksymalnie do godz. 8.00. Prosimy o przygotowanie Dzieciom śpiworków lub pościeli, latarki, ulubionej maskotki i piżamki. To będzie niezapomniany wieczór i niezapomniana noc

 

30.06Szynszyla- dzisiejszym gościem w przedszkolu będzie malutka, śliczna szynszyla. Jej opiekunka opowie nam o tym jak należy ją pielęgnować, czym karmić, a czego unikać, dowiemy się też jak dbać o jej futerko oraz jakie są jej ulubione zabawy.