Atrakcje na Bemowie

Atrakcje w maju w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

04.05 – Ekolog – Mięczaki - kto to taki? – Ślimaki i małże. Podczas dzisiejszych zajęć Pan Tomasz opowie nam wiele ciekawostek na temat mięczaków. Dowiemy się co można zrobić z muszli, kto lubi słoną wodę, a kto słodką, kto ma największe oczy na świecie oraz jak powstają perły

 

05.05Konkurs plastyczno-techniczny „Odmierzacz czasu”. Dzisiaj odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu. Termin składania prac mija 04.05. Regulamin konkursu wywieszony jest na parterze. Podczas oceniania będą brane pod uwagę: samodzielność, kreatywność oraz estetyka. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

11.05Dzień Mamy i Taty. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na przedstawienia, które odbędą się:

15.30 - Liski

16.00 - Poziomki

16.30 - Żabki

17.00 - Motylki

12.05 W krainie bajek i baśni… Pani Wioletta zaprasza Dzieci do krainy, w której żyją księżniczki i rycerze, Kopciuszek, Kot w butach, Elza i Anna, Pinokio i wiele, wiele innych postaci. Będziemy poznawać oraz przypominać sobie najpiękniejsze bajki i baśnie, porozmawiamy o miłości, rodzeństwie, przyjaźni, mówieniu prawdy i innych, równie ważnych sprawach. Tego dnia, jeśli Dzieci maja ochotę oraz możliwość, mogą przebrać się za ulubioną postać
z bajki lub przynieść zabawkę czy dekorację z niej pochodzące (np. poduszkę, opaskę czy maskotkę).

 

17.05 – Kuchnie świata – Ukraina – Pierogi z serem, grupy: Żabki i Motylki. Podczas kolejnych zajęć z cyklu „Kuchnie świata” Przedszkolaki będą poznawać Ukrainę, jej zabytki, flagę a przede wszystkim tradycyjne potrawy.

 

18.05Kuchnie świata – Ukraina - Pierogi z serem, grupy: Liski i Poziomki

 

18.05Warsztaty wiosenno-letnie z Rodzicami – grupa Żabki, godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy Rodziców Dzieci z grupy Żabki na warsztaty plastyczno-techniczne.

19.05Przedstawienie teatralne „O Rybaku i Złotej Rybce” godz. 10.00. Nasze przedszkole odwiedzą aktorzy Teatru Tup Tup i zaprezentują piękne przedstawienie, podczas którego zaproszą Dzieci do magicznego świata,
w którym marzenia mają szansę się ziścić. Wspólnie z aktorami będziemy szukać szczęścia, ale i umiaru. Dowiemy się, że warto cieszyć się tym, co się ma i nie zawsze trzeba chcieć więcej.

20.05 – Wesoła Sobota - Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci
do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia
są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 17.05), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową)..

24.05Dzień Ślimaka – Dziś odbędą się kolejne zajęcia z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Nauczyciele porozmawiają z Dziećmi na temat życia ślimaków, ich roli w przyrodzie oraz budowie.

26.05Wycieczka! Pluszakolandia. Dzień Dziecka tuż, tuż więc postanowiliśmy zrobić Dzieciom niespodziankę i zabrać je na niesamowitą wycieczkę do krainy pluszaków! Animatorzy przez kilka godzin będą prowadzić zajęcia w farmie, gdzie będzie można wydoić sztuczną krowę i w mini zoo, gdzie będzie można pojechać pluszakową kolejką, będą też puszczać wielkie bańki mydlane, bawić się z dziećmi na piankowym placu zabaw. Nie obędzie się również bez konkursów sportowych. To tylko niektóre atrakcje, które czekają na nasze Przedszkolaki w tym dniu! Śniadanie zaczynamy dziś o godz. 8.00 (prosimy o przyprowadzenie Dzieci maksymalnie do tej godziny). Wyjazd planujemy maksymalnie o 8.45. Planowany powrót ok. godz. 13.30.