Atrakcje w kwietniu na Bemowie

Atrakcje w kwietniu w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

 

 

03.04 – Ekolog – ptaki – „O lataniu, śpiewaniu, dokarmianiu i rannym wstawaniu” Pan Tomasz porozmawia dziś z Przedszkolakami o życiu ptaków. Poznamy ich gatunki i nauczymy się je rozpoznawać, dowiemy się czym najlepiej dokarmiać ptaki i kiedy można to robić.

04.04Warsztaty wiosenno-świąteczne z Rodzicami – grupa Liski, g. 15.30 Serdecznie zapraszamy Rodziców Dzieci z najmłodszej grupy na warsztaty plastyczno – techniczne podczas których wspólnie wykonamy wiosenne ozdoby.

04.04Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt – zajęcia z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Wychowawcy porozmawiają dziś z Dziećmi na temat bezdomnych zwierząt. Przedszkolaki dowiedzą się po co są schroniska
i dlaczego warto adoptować zwierzę z takiego miejsca. Porozmawiamy również o tym jak zachować się kiedy spotkamy bezdomne zwierzę oraz czy wszystkie zwierzęta należy dokarmiać. Dużo czasu poświęcimy na omówienie stwierdzenia: „zwierzę to nie zabawka” oraz tego, że zakup lub przygarnięcie go musi być bardzo przemyślane.

05.04 Warsztaty wiosenno – świąteczne z Rodzicamigrupa Motylki, godz.16.00 zapraszamy Rodziców Dzieci z najstarszej grupy na wspólne warsztaty plastyczno-techniczne!

06.04Warsztaty wiosenno- świąteczne z Rodzicami – grupa Poziomki, godz. 15.30 Zapraszamy Rodziców Dzieci z grupy „Poziomki” na warsztaty, podczas których powstaną świąteczne dekoracje.

07.04 – Mali odkrywcy - światło - Dziś Pani Paulina porozmawia z Dziećmi na temat światła – co to jest, jak działa i dlaczego. Zrobimy też kilka bardzo ciekawych eksperymentów, które pozwolą nam zrozumieć jego działanie.

10.04Wizyta fotografa – Dziś odbędzie się wiosenna sesja. Dzieci będą miały wykonane zarówno zdjęcia indywidualne jak i grupowe

11.04 - Warsztaty wiosenno- świąteczne z Rodzicami – grupa Żabki, godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy Rodziców z grupy „Żabki” na warsztaty wiosenne.


 

12.04 – Wycieczka! Teatr Małego Widza – spektakl pt. „Super Luper” Wyjazd o godz. 9.00. Tego dnia śniadanie będzie wcześniej – prosimy
o przyprowadzenie Dzieci maksymalnie do godz. 8.00. Powrót ok 12.00-12.30.

Zgodnie ze wcześniejszą informacją - bardzo prosimy o pilne wpisanie na listę Dzieci, które jadą na wycieczkę. Dzieci, które nie pojadę będą miały zapewnioną opiekę w przedszkolu.


 

21.04Mały ratownik - szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla Dzieci – nasze przedszkole odwiedzą dziś ratownicy medyczni, którzy przeprowadza szkolenie dla Dzieci z zakresu pierwszej pomocy! Przedszkolaki dowiedzą się jak zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, na jaki numer zadzwonić gdy jest się świadkiem np. wypadku oraz w jaki sposób udzielić pomocy.


 

 


 

22.04Wesoła Sobota - Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci
do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia
są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 19.04), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową)..


 


 

26.04Kuchnie świata – Kuchnia afrykańska- banany zapiekane z orzechami
i innymi pysznościami
Dziś Przedszkolaki same przygotują deser – wg własnych upodobań. Do dyspozycji, oprócz bananów, będą miały mnóstwo dodatków – różne orzechy, wiórki kokosowe, pestki, suszone owoce, otręby, płatki owsiane i wiele, wiele innych. Będzie pysznie i kolorowo!


 

28.04 – Poznajemy życie pszczół Dziś Pani Marlena porozmawia z Dziećmi
o tym jak powstaje miód, jakie są jego wartości odżywcze, co to jest ul, kto to jest pszczelarz i jak wygląda jego praca oraz ubranie. Oczywiście nie zabraknie informacji dotyczących życia pszczół oraz niebezpieczeństw płynących
z kontaktu z pszczołami.