Atrakcje w marcu na Bemowie

Atrakcje w marcu w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

03.03 – Koncert - puzon – godz. 9.40 Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzą muzycy, którzy zaprezentują nam bardzo ciekawy instrument – puzon. Będziemy odbiorcami koncertu, w którym główną rolę odegra właśnie ten instrument.

10.03Z ekologią za pan brat - Pani Natalia porozmawia dziś
z Przedszkolakami na temat ekologii. Dzieci będą poznawać wiele nowych pojęć oraz utrwalą te, które już są im znane. Będziemy też mówić o znaczeniu ekologii dla środowiska oraz o jej roli w życiu człowieka.

15.03Kuchnie świata – Meksyk – Kolorowa tortilla. W tym roku szkolnym poznaliśmy już wiele kuchni świata, m.in. grecką, niemiecką, francuską, włoską, oczywiście też polską. W marcu poznamy natomiast kuchnię Meksyku! Tym razem zrobimy z Panią Pauliną pyszne, warzywne, kolorowe tortille.

17.03 Światowy Dzień Morza dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Co to właściwie jest morze? Skąd się wzięło? Jak bardzo jest duże? Czy morze jest tylko jedno czy może jest ich kilka? Czy w morzu jest życie? Czy morze jest nam potrzebne? Na te i wiele, wiele innych pytań odpowiedzą dziś nauczyciele naszym Przedszkolakom, później przeżyjemy prawdziwą morską przygodę, a na zakończenie wykonamy bardzo ciekawe prace plastyczne!

18.03Wesoła Sobota Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci
do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia
są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 15.03), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 45 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

20.03 – Ekolog - „Owady i pajęczaki czyli o nieproszonych gościach” - Pan Tomasz opowie nam dzisiaj dużo ciekawostek na temat owadów i pajęczaków. Dowiemy się jakie środowisko najbardziej odpowiada im do życia oraz czy są to dla nas szkodniki czy jednak pożyteczne stworzonka. Znając Pana Tomka zapewne przyniesie nam jakieś specjalne okazy

24.03Kurczaczki i kaczuszki – Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzą goście specjalni – śliczne, puszyste kaczuszki i kurczaczki! Poznamy ich ulubione
i najzdrowsze dla nich dania ;-), dowiemy się, w jakich warunkach rozwijają się najlepiej i oczywiście poprzytulamy je troszeczkę!

31.03 – Witaj, wiosno! Wiosna już do nas zawitała dlatego porozmawiamy o jej zwiastunach, pogodzie, kwiatach, zwyczajach wiosennych oraz przygotujemy wspaniale prace plastyczno-techniczne!