Świnki morskie skinny

W pierwszy piątek lutego do przedszkola na Bemowie przyjechały niesamowite zwierzaczki! Pierwszym zadaniem Dzieci było rozwiązanie zagadek przyrodniczych, które miały pomóc odgadnąć im kto nas odwiedził. Okazało się, że są to świnki morskie skinny. Następnie mogliśmy przyjrzeć się, pogłaskać oraz przytulić te wspaniałe zwierzaczki. Okazało się, że ich skóra, mimo iż bez sierści, jest bardzo przyjemna w dotyku, wręcz aksamitna, a do tego jeszcze bardzo ciepła, bo temperatura ciała tych świnek wynosi aż 40 st.C! Powodem jest to, że nie mają sierści i muszą same wytwarzać ciepło. Z tego powodu trzeba pilnować, by nie przebywały w przeciągu - bardzo szybko mogą się wtedy przeziębić. Dowiedzieliśmy się też, że uwielbiają jeść buraki, marchewki, ogórki, pomidory, ale koperek i natka pietruszki to ich ulubiony przysmak.