Atrakcje w styczniu na Bemowie

Atrakcje – styczeń 2017 Przedszkole Leśne – Bemowo

 


02.01 – Wizyta ekologa – Drzewa – Tym razem Pan Tomasz opowie nam dlaczego drzewa są dla nas bardzo ważne. Podzielimy drzewa na liściastei iglaste oraz omówimy ich funkcje oraz potrzeby. Dowiemy się po co drzewom liście, po co igły i czy istnieją drzewa wiecznie zielone. Porozmawiamy również o wykorzystywaniu drzew przez ludzi.

13.01 – Mali odkrywcy - powietrze - Pani Paulina porozmawia dziś
z Dziećmi na temat powietrza oraz jego roli w naszym życiu. Żeby ułatwić Przedszkolakom zrozumienie tego trudnego tematu przeprowadzi kilka eksperymentów przyrodniczych.

14.01 – Wesoła Sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci
do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia
są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 11.01), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 45 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową)..

18.01 – Kuchcikowo – Niemcy. Dzisiaj Dzieci będą poznawać Niemcy. Dowiedzą się gdzie leży ten kraj, jakie są najbardziej znane zabytki oraz najciekawsze miejsca, nauczą się kilku słów w tym języku, ale najważniejszą częścią zajęć będzie oczywiście przygotowanie dania pochodzącego z tego regionu. Dziś Przedszkolaki przygotują przepyszną sałatkę ziemniaczaną!

20.01 – Dzień Wiedzy o Pingwinach – dzień z Kalendarza Przyrody. Nauczyciele przeprowadzą dziś zajęcia przyrodnicze dotyczące życia pingwinów. Dowiemy się czy potrafią one latać, pływać, co jedzą, jak wyglądają, poznamy też ich zwyczaje.

23.01 – Wycieczka – Muzeum Etnograficzne - koncert Ole, Karnawał! Tango! Bolero! Dziś Przedszkolaki wezmą udział w koncercie dla Dzieci, który odbędzie się w Muzeum Etnograficznym. Wybierzemy się w muzyczną podróż po świecie. Koncert to nie tylko słuchanie muzyki wykonywanej na żywo, lecz również animacje, opowieści i zabawy muzyczne angażujące małych odbiorców, ośmielające Dzieci i Dorosłych do tańca, śpiewu i gry na instrumentach. Wyjazd godz. 9.00, planowany powrót ok. 12.00-12.30. Tego dnia śniadanie Dzieci zjedzą wcześniej. Prosimy o przyprowadzenie Dzieci maksymalnie do 8.15. Koszt: 20 zł/dziecko. Na początku stycznia pojawi się lista – prosimy o wpisywanie chętnych Dzieci oraz wpłatę 20 zł do nauczycieli.

26.01 – Dzień Babci i Dziadzia – Babcia i Dziadzio to jedne z najważniejszych osób w życiu Dzieci. Z tego względu nasze Przedszkolaki zapraszają serdecznie wszystkie Babcie i Dziadziusiów na przedstawienia z okazji Ich święta:

 

godz. 15.00 grupa Liski

godz. 15.30 grupa Poziomki

godz. 16.00 grupa Żabki

godz. 16.30 grupa Motylki


27.01 – Teatrzyk – godz. 10.00, Teatr Tup Tup, „Ojciec wie najlepiej”. Baśń Hansa Christiana Andersena to opowieść o tym, że zawsze warto zachować pogodę ducha. Bez względu na to jak życie potrafi dać w kość, w rodzinie należy trzymać się razem i wspierać, a los na pewno się odmieni. Teatr Tup Tup przedstawi w pełni interaktywny, pełen humoru spektakl, w którym Dzieci nie są tylko biernymi widzami. Wręcz przeciwnie - przez cały czas mają okazję uczestniczyć w przygodzie. Wraz z Ojcem wyruszą w pełną atrakcji podróż.
W jej trakcie spotkają wiele ciekawych postaci oraz nauczą się, że nigdy nie można się poddawać. W spektaklu występują aktorzy oraz lalki, pojawią się piosenki, a także pokaz żonglerski.