Atrakcje w grudniu na Bemowie

Atrakcje w grudniu w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

02.12 – Pustynie świata – warsztaty podróżnicze, g. 10.00. Nasze przedszkole kolejny raz odwiedzą prawdziwi podróżnicy. Dzisiaj odpowiedzą nam na wiele pytań dotyczących pustyni, np. czy piasek jest zawsze żółty? Jak wygląda pustynia? Czy na pustyni żyją tylko wielbłądy? Co to jest karawana? Czy pustynie i wielkie soliska są całkowicie pozbawione roślin? A może jednak na pustyni są jakieś rośliny? Czy wielbłądy żyją na wolności czy w stajniach? Wyruszymy w podróż na pustynię, by zobaczyć jak bardzo tętni ona życiem. Poznamy mieszkańców pustyni. Dowiemy się jak wygląda życie wielbłąda, co je, co pije. Poznamy też wiele innych zwierząt żyjących na pustyni. Zatańczymy taniec Beduina. Poznamy różne formy pustyni: kamienistą, piaszczystą, górzystą, sawannową oraz tereny półpustynne. Dzieci ubiorą się
w stroje szejków, Beduinów i Berberów i nauczą się wiązać turban…Z kufra wyciągniemy kilkanaście różnych pudełek z piaskami z pustyń z całego świata. Dzieci będą ich dotykać i omawiać czym różnią się one od siebie. Zastanawiamy się jak powstaje pustynia. Dzieci będą oglądać kolorowe piaskowce np. z Petry, tajemniczego miasta w Jordanii i rośliny pustyni. Dowiemy się, jak wielkie znaczenie mają rośliny dla ochrony małych gatunków pustynnych zwierząt. Przeprowadzamy eksperyment, podczas którego maluchy doświadczą jak wygląda burza piaskowa i w jaki sposób tworzą się wydmy.

05.12 – Wizyta ekologa - Nasze przedszkole odwiedzi dziś Pan Tomasz Jastrzębski. Opowie nam o zapachach w przyrodzie i w domu.

5.12Warsztaty świąteczne – grupa Liski. Godz. 15.30. Zapraszamy serdecznie Rodziców Dzieci z grupy Liski na warsztaty plastyczno-techniczne. Przy dźwiękach kolęd przygotujemy wspólnie świąteczne ozdoby

08.12 Wizyta Mikołaja!!! Godz. 9.45. Na dzisiejszego gościa Dzieci czekały cały rok! W końcu nadszedł ten ważny dzień! Ciekawe czy przyjedzie do nas sam czy z kimś jeszcze, a może przyjedzie saniami z reniferami??? To będzie niezapomniany dzień dla wszystkich Przedszkolaków. Piękne chwile
z Mikołajem uwieczni fotograf.

10.12Wesoła Sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci
do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia
są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 07.12), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 45 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową)..

14.12Kuchnie świataWigilia w Polsce. Dzisiejsze zajęcia będą szczególne ze względu na to, że dotyczyć będą tradycji naszego kraju. Najpierw porozmawiamy z Dziećmi na temat Bożego Narodzenia oraz tradycji związanych z tymi świętami. Następnie chętne Dzieci same opowiedzą jak obchodzi się u nich te święta. Główną część zajęć i zarazem najdłuższą zajmie jednak temat potraw przygotowywanych na polską wigilię. Po zajęciach teoretycznych przejdziemy do praktyki – zrobimy przepyszne pierniczki!

20.12 – Dzień Ryby – Dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Podczas dzisiejszych zajęć nauczyciele porozmawiają z Dziećmi na temat ryb. Dowiemy się jakich warunków potrzebują do życia, co to są skrzela, po co potrzebne są im płetwy oraz poznamy podstawowe gatunki ryb.

21.12Jasełka – serdecznie zapraszamy na przedstawienia świąteczne
w wykonaniu naszych Przedszkolaków:

godz. 15.30 – Poziomki

godz. 16.00 – Żabki

godz. 16.30 - Motylki

30.12 – Zabawa sylwestrowa! Dziś czeka na nas mnóstwo zabawy, tańców
i konkursów. Dziś tańczymy, śpiewamy i cały dzień się uśmiechamy!