Atrakcje na Bemowie

Atrakcje w listopadzie w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

03.11 – Pasowanie na Przedszkolaka – Poziomki (termin przeniesiony
z października). Serdecznie zapraszamy o godz. 16.00 Rodziców, Rodzeństwo, Dziadków, Ciocie i Wujków Dzieci z grupy „Poziomki” na uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka!

04.11 – Wizyta kraba (g.10.00) - Nasze przedszkole odwiedzi dziś szczególny gość. Dowiemy się jak należy pielęgnować kraby, czym należy je odżywiać
i czy można się z nimi bawić
Osoba prowadząca zajęcia dużo czasu poświęci również na rozmowę z Dziećmi o tym, że zwierzę to nie zabawka, że ma swoje potrzeby i jest to duży obowiązek. Porozmawiamy też o chorobach zwierząt
i konieczności regularnych wizyt u weterynarza….

07.11 Wizyta ekologa- Kamienieo skamieniałościach, klejnotach
i meteorytach
Dziś Pan Tomasz powie Dzieciom co to są skamieniałości
i meteoryty oraz skąd się biorą. Dowiemy się też czy przyglądając się takim kamieniom można z nich coś ciekawego „wyczytać”.

10.11Dzień Jeża – Dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Podczas dzisiejszych zajęć Przedszkolaki będą poznawać wiele szczegółów z życia jeża Dowiedzą się czym odżywiają się jeże i czy rzeczywiście uwielbiają jabłka, jakie warunki są im potrzebne do prawidłowego rozwoju, jaki prowadzą tryb życia i po co właściwie potrzebne są im kolce….

18.11Teatr Lalek Pinokioprzedstawienie pt. „Mała Myszka” (g. 10.30) Aktorzy Teatru Lalek Pinokio przyjadą do nas z bardzo wzruszającą historią sierotki Kasi, która stała się mądrą królową, a także zaklętego w mysz księcia
i Złotej Pani żyjącej w złotym mieście i pomagającej biednym sierotom. Dzieci będą uczestniczyć w przygodach Kasi pomagając jej podejmować decyzje, które zadecydują o jej dalszych losach. Bajka uczy dzieci, że im więcej w życiu dobrego uczynimy, tym więcej dobra do nas wróci, a wytrwała praca pozwoli zdobyć największa nagrodę.

19.11 – Wesoła Sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci
do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia
są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 16.11), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 45 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową)..

23.11Kuchcikowo – kuchnie świata – Grecja – Ale dziś będzie słodko
i pachnąco! Jesteście ciekawi dlaczego??? Robimy dziś greckie ciasteczka
z miodem i orzechami!

Warsztaty jesienno – zimowe z Rodzicami - Serdecznie zapraszamy Rodziców na warsztaty z Dziećmi i nauczycielami:

23.11 – godz. 16.00 - grupa Motylki

24.11 godz. 16.00 - grupa Poziomki

25.11 godz. 16.00 - grupa Żabki

25.11 – Dzień Pluszowego Misia – To będzie szczególny dzień nie tylko dla naszych Przedszkolaków, ale również dla wszystkich pluszowych misiów zarówno z naszego przedszkola, jak i tych z domów naszych Przedszkolaków, ponieważ będą mogły przyjść do przedszkola razem z Dziećmi! Będziemy opowiadać o swoich misiach, bawić się z nimi i odpoczywać

30.11 – Andrzejki – tańce, lanie wosku, cienie, układanie kapci, losowanie imion i wiele, wiele innych wróżb to atrakcje na dzisiejszy dzień w przedszkolu! Będzie tajemniczo, kolorowo i przede wszystkim baaaardzo wesoło