Atrakcje w październiku na Bemowie

Atrakcje w październiku na Bemowie.

 

 

03.10 – Wizyta ekologa (g.10.30 i 11.00) - Dziś nasze przedszkole odwiedzi ekolog - Pan Tomasz Jastrzębski. Poprowadzi zajęcia pt. „Chmury
– o krążeniu wody i pogodzie”

05.10 Wizyta fotografa – dziś przyjedzie do nas fotograf, który zrobi zdjęcia wszystkim Przedszkolakom! Będą portrety, zdjęcia grupowe, a nawet kalendarze na przyszły rok!

07.10Wycieczka – W związku z wyjazdem na wycieczkę autokarową prosimy o przyprowadzenie do przedszkola Dzieci biorących udział
w wycieczce 15 minut wcześniej - tego dnia śniadanie będzie o godz. 8.30. Wyjeżdżamy z przedszkola ok. 9.30 i jedziemy do centrum ogrodniczego „Dom w Ogrodzie” (
http://wogrodzie.pl/) na jesienne warsztaty florystyczne! Będziemy robić własne kompozycje kwiatowe na gąbce poznając przy okazji różne kwiaty, ich nazwy i wymagania i kształtując własne poczucie piękna. Następnie pozbieramy samodzielnie żołędzie i kasztany i zrobimy z nich jesienne ludki! Zwiedzimy też całe centrum ogrodnicze z fachowcami, którzy opowiedzą nam o znajdujących się tam roślinach, ich potrzebach, o tym jak należy o nie dbać i do czego się je wykorzystuje. Powrót do przedszkola planujemy ok. g.13.00. Prosimy o podpisanie zgody na wycieczkę (dostępna od poniedziałku u nauczycieli). Dzieci, które nie pojadą na wycieczkę będą miały zapewnioną opiekę w przedszkolu.

10.10Światowy Dzień DrzewaDzień z Przedszkolnego Kalendarza Przedszkola. O tym jak ważna jest przyroda oraz dbanie o nią nasze Przedszkolaki już doskonale wiedzą. Dzisiaj porozmawiają ze swoimi Paniami
o roli drzew w życiu człowieka. Poznają różne ich gatunki, posegregują drzewa na liściaste i iglaste, dowiedzą się czy są jakieś drzewa zielone przez cały rok, usłyszą opowieści o „Bartku” oraz same wyciągną wnioski jak ważne jest dbanie o drzewa.

14.10 – Noc w przedszkolu – Nareszcie nadszedł dzień, na który czekaliśmy od czerwca! Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne Dzieci na wieczorną zabawę oraz noc w naszym przedszkolu! Zachęcamy do przyniesienia zrobionych przez Dzieci ludków z jesiennych warzyw. Najpierw wykonamy zadania przygotowane przez nasze Panie, następnie porozmawiamy
o wartościach odżywczych jesiennych warzyw, później ogłosimy wyniki konkursu na warzywnego ludka (prosimy pamiętać, że najważniejsza jest praca dziecka
), a później odbędą się zawody sportowe i dyskoteka! Prosimy
o przyprowadzenie Dzieci do Przedszkola nie wcześniej niż o 19.50. Zabawę zaczynamy o 20.00, a o odbiór Dzieci prosimy maksymalnie do 8.00 w sobotę.

W ciągu dnia nauczyciele porozmawiają z Dziećmi na temat wartości odżywczych warzyw, ich walorów smakowych oraz zastosowaniu.

19.10Kuchcikowo – kuchnie świata – w październiku poznamy kuchnię włoską. Dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o samym kraju, zwyczajach jego mieszkańców, a później porozmawiamy o daniach, z których słyną Włochy.
A na zakończenie…Dzieci, z niewielką pomocą Pani Pauliny, przygotują prawdziwą włoską pizzę!!!

21.10 – Dary jesieni - warsztaty – Pani Marlena przygotowała na dziś dla Dzieci bardzo trudne zadanie. Wykorzystując dary jesieni Dzieci przygotują dekoracje do swoich sal

22.10 – Wesoła Sobota– Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci
do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia
są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 19.10), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 45 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową)..

25.10Pasowanie na Przedszkolaka – serdecznie zapraszamy Rodziców Poziomek na pasowanie, które odbędzie się o godz. 16.00.

28.10Teatrzyk „Nasz nowy kolega - Mambo” g. 9.30 W związku
z teatrzykiem śniadanie rozpocznie się dziś 15 minut wcześniej (8.30). O godz. 9.30 wystąpią przed nami prawdziwi aktorzy! Zaprezentują nam spektakl
o Murzynku Mambo, który, w związku z przeprowadzką, trafia do nowej szkoły. Mambo musi znaleźć nowych przyjaciół, ale okazuje się, że nie jest to łatwe. Dzieci się z niego śmieją i nie chcą się z nim bawić. Zdarza się jednak pewien wypadek i to właśnie mądrość i pomysłowość głównego bohatera ratują sytuację. Wtedy Dzieci zaczynają rozumieć, że każdy zasługuje na szansę, i że warto mieć przyjaciół.