Bemowo - wycieczka na warsztaty jesienne

Dowiedziały się podczas tego spaceru wielu ciekawostek na temat różnych drzew, krzewów i innych roślin. Rozmawialiśmy wtedy również na temat roślin trujących, ozdobnych, ale również takich, których owoce możemy jeść.

 

Po spacerze spędziliśmy czas w budynku i przy cieple wydobywającym się z kominka oraz przysłuchując się rozmowie papużek sadziliśmy rośliny cebulkowe oraz uczyliśmy się robić kompozycje kwiatowe na gąbce. Przy okazji poznaliśmy wiele nazw kwiatów i nauczyliśmy się je rozpoznawać. Panie powiedziały nam też jak dbać o cebulki, by na wiosnę wyrosły piękne kwiaty. Wracając do przedszkola zabraliśmy ze sobą własnoręcznie wykonane kompozycje oraz doniczki z zasadzonymi cebulkami. Dostaliśmy też kilka reklamówek kasztanów i jarzębiny do własnoręcznego wykonania ludzików. To był wspaniały dzień!