Niezwykły gość na Bemowie - papuga

W ostatni piątek września Przedszkolaki z Bemowa odwiedził niezwykły gość – prawdziwa papużka! Najpierw rozmawialiśmy o ptakach mieszkających na wsiach, w miastach, w lesie, na łące oraz o ptakach egzotycznych. Uczyliśmy się rozróżniać kilka gatunków, opisywaliśmy czym się charakteryzują.

 

Później Dzieci dowiedziały się jakich warunków potrzebują papugi do prawidłowego rozwoju, co lubią jeść, jak lubią się bawić, czy mają uszy i dlaczego oczy są z boku głowy, a nie z przodu jak u ludzi i co pomaga im się wspinać J Oczywiście opiekunka naszego gościa opowiedziała też  Przedszkolakom o tym, dlaczego należy dbać o wszystkie zwierzęta i pamiętać o dokarmianiu ich kiedy same nie mogą znaleźć pożywienia (np. podczas zimy). Nasz dzisiejszy gość okazał się bardzo towarzyski i mięciutki, a jego ulubioną zabawą było siadanie dzieciom na głowie i wspinanie się po ubraniach nauczycielek :)