Kolorowe Indie - Bemowo

W ostatni piątek na Bemowie odbyły się warsztaty podróżnicze. Przyjechała do nas Pani, która podróżuje po całym świecie, a później dzieli się swoją wiedzą z Przedszkolakami. Tym razem poznaliśmy Indie.

 

Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie nad Gangesem i rozmawialiśmy o tym, że w innych częściach świata dzieci modlą się zupełnie inaczej  niż  w Polsce. Przymierzaliśmy hinduskie stroje, nauczyliśmy się wiązać sari, rozłożyliśmy kolorową parasolkę. Poznaliśmy też  historię Taj Mahal i  dowiedzieliśmy się jak został on zbudowany. Bawiliśmy się też lalkami przypominającymi króla i królową oraz uczyliśmy się o świętych zwierzętach Indii. Poznaliśmy słonia, szczura, małpę i krowę. Usłyszeliśmy też dlaczego w Indiach pociągi spóźniają się minimum kilka godzin i co trzeba zrobić, jeśli jedziemy samochodem, a na ulicy odpoczywa sobie krowa. Słuchaliśmy muzyki pochodzącej z Indii, a  kufra wyjęliśmy mnóstwo przedmiotów codziennego użytku przywiezionych z Indii. Na zakończenie Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda i jak pachnie najdroższa przyprawa świata – szafran.