Wrześniowe atrakcje na Bemowie

Wrześniowe atrakcje na Bemowie.

 

 

 

05.09 – Wizyta ekologa (g.10.30 i 11.00) - Dziś nasze przedszkole odwiedzi ekolog - Pan Tomasz Jastrzębski. Poprowadzi zajęcia pt. „Słońce, Księżyc
i gwiazdy – o świetle, cieple i grawitacji”

09.09 W świecie motyli – tego dnia Przedszkolaki będą poznawać tajemnice
z życia motyli. Dowiedzą się o ich trybie życia, o odżywianiu i przede wszystkim o tym jak różnorodne są motyle.

10.09Wesoła sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 07.09), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 45 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

16.09Kolorowe IndiePoznajemy świat z podróżnikami, godz. 10.00. Dziś odbędą się warsztaty podróżnicze. Przyjadą do nas osoby, które podróżują po całym świecie a później swoją wiedzą dzielą się z Przedszkolakami. Dzieci dowiedzą się, że kolorowe Indie są różnorodne nie tylko kolorystycznie, ale że to także kraj pełen różnic religijnych. Dowiemy się jak wygląda życie nad Gangesem i porozmawiamy o tym, że w innych częściach świata dzieci modlą się zupełnie inaczej niż w Polsce. Kolorowe Indie to także ubrania. Będziemy przymierzać hinduskie stroje, nauczymy się wiązać sari, rozłożymy kolorową parasolkę. Poznamy też Sikhów, którzy zawsze mówią prawdę i dowiemy się jak ważne jest, by zawsze mówić prawdę. Przedszkolaki dowiedzą się też jak wygląda prawdziwy strój Sikha oraz dlaczego dżyniści pomagają zwierzętom. Poznamy też historię Taj Mahalu, dowiemy się jak został on zbudowany. Można będzie zobaczyć z bliska, że tak na prawdę to Taj Mahal nie jest biały, lecz jest bardzo kolorowy, tak jak są kolorowe Indie. Pobawimy się lalkami przypominającymi króla i królową. Pouczymy się też o świętych zwierzętach Indii. Poznamy słonia, szczura, małpę i krowę. Dzieci usłyszą też dlaczego w Indiach pociągi spóźniają się minimum kilka godzin i co trzeba zrobić, jeśli jedziemy samochodem, a na ulicy odpoczywa sobie krowa…Maluchy zagrają na hinduskim tamburynku. Posłuchamy też muzyki pochodzącej z Indii. Z kufra wyciągamy mnóstwo przedmiotów codziennego użytku przywiezionych z Indii. Dzieci będą mogły dotknąć zabawek, strojów, masek, kolorowej hinduskiej parasolki z licznymi zdobieniami i wielu innych. Ciekawostką dla dzieci będzie na pewno hinduska szczoteczka do zębów. W Indiach mieszkańcy szczotkują sobie zęby patykami zwanymi „miswak”. A na zakończenie Przedszkolaki dowiedzą się jak wygląda i jak pachnie najdroższa przyprawa świata – szafran.


 

20.09 – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – Dziś wszystkie nasze Przedszkolaki będą świętowały swój dzień! Będzie malowanie buziek, zabawa balonami, dyskoteka i szaleństwa bez końca!


 

21.09Kuchcikowo – kuchnie świata – W ubiegłym roku kuchcikowo dotyczyło polskich potraw regionalnych, a tym roku ruszamy z kuchniami świata! Pierwsze zajęcia w tym roku szkolnym to kuchnia francuska i pyszne croissanty! Będzie pysznie!

 

23.09 – Wiewiórka - Ruda Kitka – Po naszym przedszkolnym placu zabaw codziennie biega śliczna wiewióreczka. Postanowiliśmy więc poświęcić jej nieco więcej czasu i zapoznać Dzieci z tym zwierzątkiem. Dowiemy się o jej zwyczajach, ulubionych pożywieniu, porozmawiamy o jej wyglądzie. Może nawet pójdziemy do lasu i uda się nam znaleźć inne wiewióreczki?

 

26.09 – Światowy Dzień Rzek – to pierwsze zajęcia z Przedszkolnego kalendarza Przyrody w tym roku szkolnym. Z okazji Światowego Dnia Rzek przypadającego właśnie na wrzesień porozmawiamy z Dziećmi na temat powstawania rzek, ich nazw, różnic między rzekami. Przedszkolaki dowiedzą się jakie rzeki są w Polsce, a jakie w innych krajach oraz które są najdłuższe. Porozmawiamy też o krążeniu wody w przyrodzie oraz o roli wody w życiu człowieka.

30.09Papuga – g. 9.30 i 10.00. Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzi niezwykły gość – prawdziwa papuga! Każdy z nas będzie mógł ją pogłaskać i wziąć na ręce. Jej opiekunka opowie nam czym żywi się ten ptak, czego absolutnie nie wolno jej dać, jaki prowadzi tryb życia, a nawet jakie są jej ulubione zabawy!