Jedziemy nad morze - Bemowo

Przedszkolaki z Bemowa sierpień zaczęły podróżą nad morze. Najpierw oglądaliśmy różne przedmioty związane z wakacyjnymi szaleństwami na plaży, m.in. zabawki do piasku, ręcznik plażowy, muszelki, rękawki do pływania, kremy do opalania itp.

 

Rozmawialiśmy o ich zastosowaniu, segregowaliśmy je oraz rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas pobytu na plaży. Następnego dnia przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej (m.in. szum morza) opowiadaliśmy o naszych wakacyjnych marzeniach. Nie ominęła nas też jedna z naszych ulubionych zabaw z chustą animacyjną, która na chwilę zamieniła się w morze pełne fal. Tego dnia jako pracę plastyczną zrobiliśmy wspaniałe rybki w akwarium. Kolejnego dnia wszystkie zabawy dotyczyły muszelek. Zrobiliśmy też kolorowe muszle z wykorzystaniem plasteliny, łódki pływające po morzu z gazety oraz plakaty/pocztówki z wykorzystaniem prawdziwego piasku :)