Przedszkolaki z Bemowa poznają Afrykę

Ostatni tydzień lipca to podróż po Afryce. Przedszkolaki z Bemowa zapoznały się w tym tygodniu z roślinnością Afryki, warunkami klimatycznymi panującymi w tej strefie, zwierzętami tam żyjącymi. Rozmawialiśmy też o kawie, spadochronie i jego wynalazcy oraz o dywanach.

 

Nawet wykonaliśmy jednego dnia jako pracę plastyczną przepiękne, kolorowe, arabskie dywany! Pani Ala pokazała nam też bardzo ładne, afrykańskie ozdoby a później sami je wykonywaliśmy! Cały czwartek rozmawialiśmy o ludziach mieszkających w Afryce –  o warunkach ich życia, ulubionych zabawach, o kolorze ich skóry i codziennych zajęciach. Tego dnia zrobiliśmy wspólną pracę – wioskę afrykańską. Najbardziej szaleliśmy podczas zajęć dotyczących zwierząt. Najpierw rozwiązywaliśmy zagadki, później dowiadywaliśmy się wielu ciekawostek o danym zwierzątku, a na koniec naśladowaliśmy je! Ale było wesoło!!!