Na Bemowie poznajemy Europę

Europa to cel podróży Przedszkolaków z Bemowa w trzecim tygodniu wakacji. Pierwszego dnia Dzieci rozmawiały z nauczycielami na temat podróży, środków lokomocji, miejsc, gdzie najczęściej ludzie podróżują. Odbyła się też rozmowa o zabytkach Europy, językach urzędowych w różnych państwach. Tego dnia rozmawialiśmy też o kulturze, zabytkach i obyczajach Polski.

 

Następnego dnia wyruszyliśmy do Włoch, rozmawialiśmy o pysznej kuchni, ziołach. Poznaliśmy też historię Krzywej Wieży w Pizie. W środę polecieliśmy samolotem do Francji. Rozmawialiśmy o modzie, poznaliśmy nazwiska najsławniejszych projektantów mody i dowiedzieliśmy się jak produkuje się perfumy oraz jakie sporty najbardziej lubią uprawiać Francuzi. Główna atrakcją zajęć była oczywiście Wieża Eiffla. W Irlandii powitał nas przemiły skrzat, a już następnego dnia wyruszyliśmy do Hiszpanii. Dowiedzieliśmy się co to jest Corrida, San Fermin i La Tomatina. La Tomatina rozbawiła nas najbardziej dlatego ta zabawa (troszkę zmieniona, bo zamiast pomidorów były papierowe kule) towarzyszyła nam przez większość dnia