Jak powstają prace z ceramiki na Bemowie

Jesteście ciekawi jak wygląda, od początku do końca, wykonanie pracy z ceramiki?

 

Tak więc: najpierw Pani Agnieszka rozdaje nam glinę, następnie, w zależności od tego, co ma powstać, albo robimy z tej gliny kulę, albo placek, czasami używamy wałka, a czasami własnych pięści. Następnie nadajemy pracy odpowiedni kształt wykorzystując do tego różne pomoce - pędzelki, własne paluszki i paznokcie, patyczki...itd. Bardzo pomocny jest nam wtedy szlam czyli coś, co działa jak klej a zrobione jest z wody i gliny. Dzięki temu możemy przyklejać do naszych prac przeróżne elementy, np. uszy, nosy, ogonku, uszy. Niektóre prace robimy z wykorzystaniem specjalnych szkiełek (np. zółwie widoczne na zdjęciach). Gotowe prace Pani Agnieszka zabiera do swojej pracowni A&T Ceramika Pracownia-Sklep https://web.facebook.com/ATCERAMIKA/?fref=ts  i wypala nasze prace w specjalnych piecach. Przywozi je na następne zajęcia i wtedy je szkliwimy. Szkliwo to cos takiego jak farba, tylko jest bardzo rzadkie i dopóki nie jest wypalone wygląda jakby było bardzo jasne. To również widać na zdjęciach. Używamy różnych rodzajów kliwa i różnych kolorów. Wtedy naszeprace są  już prawie gotowe. Pani Agnieszka znowu je zabiera, znowu wypala a na następne zajęcia przywozi już gotowe i możemy zabrać je do domu. Proces tworzenia tych pięknych prac jest troszkę skomplikowany i pracochłonny, ale sami powiedzcie - czyż nie warto?  Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za kolejny rok wspaniałej współpracy!