Piracka Noc Kupały na Bemowie

"Na złote monety, srebrne łyżki i wszystkie monety świata, pasuję Cię na pirata"!!! Ach! Cóż to była za noc! 17.06 Przedszkolaki z Bemowa wzięły udział w Pirackiej Nocy Kupały! Najpierw wysłuchały opowieści o ukrytym skarbie.

 

Zadaniem Dzieci było odnaleźć ten skarb wykonując polecenia kapitana! Pierwsze zadanie to odszukanie mapy, na której były zaznaczone wskazówki dotyczące miejsca, w którym znajduje się skarb. Najpierw Przedszkolaki skakały przez ognistą kulę, później miało miejsce starcie z ośmiornicą - Dzieci musiały pilnować, by nie zatopiła statku, następnie stoczyli bitwę morską samodzielnie wykonanymi kulami armatnimi. Na chwile odpoczynku pozwoliły morskie łamigłówki, a tuż po nich miało miejsce strzelanie do tarczy czarną perłą! Kolejne zadania zaprowadziły Dzieci aż na plac zabaw! Latarki dodawały otuchy i oczywiście pomogły w odnalezieniu wielkiej, drewnianej skrzyni, a w niej ukryty był...KWIAT PAPROCI! Po zdobyciu skarbu odbyło się pasowanie na prawdziwego pirata! Nagrodą za odnalezienie skarbu była dyskoteka przy świetle księżyca prawie do północy