Pszczółki z Pasieki BeeBe na Bemowie

W piątek 13-ego nasze przedszkole odwiedzili niesamowici goście - pszczółki z Pasieki BeeBee. Najpierw porozmawialiśmy z Panem Bartoszem na temat stroju odpowiedniego do pracy w pasiece, następnie omówiliśmy szczegółowo etapy powstawania miodu oraz jego lecznicze właściwości. Każdy z nas mógł użyć podkurzacza oraz pokręcić miodarką (wirówką).

 

Dowiedzieliśmy się też jak zrobić świeczkę oraz próbowaliśmy jak smakuje pyłek kwiatowy! Poznaliśmy też budowę ula i dowiedzieliśmy się co to jest gniazdo. Na zakończenie każdy z nas mógł sobie wybrać dowolny miód i również go spróbować. Pan Bartosz był tak dumny z tego, jaką mamy wiedzę na temat pszczelarstwa, że dostaliśmy od niego upominki - naklejki z kwiatami, z których powstaje miód oraz elementy do samodzielnego zrobienia świeczki! Zajęcia były po prostu niesamowite!