Bajki ze wszystkich stron świata na Bemowie

We wtorek na Bemowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Bajki ze wszystkich stron świata". Tym razem poznaliśmy kulturę żydowską. Nasze przedszkole odwiedziła Pani Anna Rozenfeld - plastyczka, absolwentka szkół artystycznych w Marburgu, Salzburgu, Wiedniu i Warszawie. Zdobyła dyplom artystyczny u profesora Jacobo Borgesa (Wenezuela) oraz dyplom Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Miała osiem wystaw indywidualnych i brała udział w wielu wystawach grupowych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w zbiorac  prywatnych w Polsce, Austrii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i w Izraelu. Związana również z teatrem - uczestniczyła w studium aktorskim przy Teatrze Żydowskim w Warszawie. Przebywała jako artist in residence w Chateau de Monthelon (Francja), uczestniczyła w tournee po międzynarodowych festiwalach (Francja, Szwajcaria) z grupą Le Cirque. Dziś czytała naszym Przedszkolakom żydowskie bajki, opowiadała o kulturze żydowskiej, poznaliśmy nawet alfabet hebrajski!