Atrakcje na Bemowie

Atrakcje w maju w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

06.05 – Poznajemy Czechy - Pani Kinga zabierze nas dziś w długą podróż
do Czech. Dowiemy się z czego słynie ten kraj, jakie powstały tam bajki wskażemy go na mapie, obejrzymy zdjęcia, poznamy przysmaki pochodzące
z tamtego regionu oraz poznamy wiele ciekawostek dotyczących Czech.

10.05 Wizyta fotografa – dziś będziemy prawdziwymi modelami!
Pan Tomek wykona zdjęcia grupowe, koleżeńskie, a może nawet portrety?

12.05Święto Słońca – kolejne zajęcia z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Dziś dowiemy się jaką ważną rolę odgrywa słońce w życiu nie tylko ludzi,
ale też roślin i zwierząt. Dowiemy się kim był Kopernik i o co właściwie chodzi w twierdzeniu „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Może nawet zrobimy jakiś eksperyment…

13.05Pszczoły z pasieki BeeBee – o godz. 10.00 nasze przedszkole odwiedzą dość nietypowi goście Będą to prawdziwe pszczółki i na dodatek takie, które przyzwyczajone są do pracy z Dziećmi Dowiemy się wielu ciekawostek
na temat życia tych owadów oraz o miodzie – jego wartościach odżywczych,
o tym jak powstaje. Poznamy nowe słownictwo (np. wosk, nektar, spadź, pyłek kwiatowy itp.) i przyjrzymy się pracy niesamowitych gości.

14.05 – Wesoła Sobota – Jak co miesiąc serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola
(na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 11.05), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 45 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

17.05Bajki ze wszystkich stron świata – kultura żydowska – g.10.00,
to już ostatnie zajęcia z cyklu „Bajki ze wszystkich stron świata”. Tym razem naszym gościem będzie Pani Anna Rozenfeld – plastyczka, absolwentka szkół artystycznych w Marburgu, Salzburgu, Wiedniu i Warszawie. Opowie nam
o kulturze żydowskiej i przeczyta bajki znane wszystkim Dzieciom wychowywanym w tej kulturze.

18.05 – Kuchcikowo – Wspomnienie wakacjiPani Paulina ma dziś dla nas niesamowite zadanie – będziemy musieli przygotować desery owocowe!
Jak myślicie – uda się nam???

20.05 – Wycieczka – Galitsyna Art School – kreatywne, dwugodzinne warsztaty artystyczne. Odwiedzimy dziś szkołę artystyczną Gwiazdy „Mam Talent” Tetiany Galitsyny! Pierwsza godzina wycieczki to piaskowe fantazje, czyli malowanie piaskiem na specjalnie podświetlanych stołach w „magicznej” pracowni. Malowanie piaskiem ma korzystny wpływ na rozwój dzieci. Uczeni wykazali, że kontakt z piaskiem pozytywnie wpływa na stan emocjonalny
i psychologiczny oraz rozwój mózgu. W procesie rysowania piaskiem Dziecko uczy się kreatywnego myślenia, ćwiczy pamięć i wyobraźnię. Druga część
to godzinne artystyczne warsztaty - zapachowe mydełko.

Na wycieczkę wyruszamy o godz. 9.00 (śniadanie tego dnia będzie o godz. 8.20 – prosimy o przyprowadzenie Dzieci do godz. 8.15). Przewidywany powrót – ok. godz. 13.00). Prosimy nie dawać Dzieciom na wycieczkę żadnego picia
i jedzenia). Koszt wycieczki - 35 zł/Dziecko. Prosimy o wpisywanie Dzieci na listę maksymalnie do 6.05.2016 oraz dokonanie wpłaty za wycieczkę gotówką
(u wychowawców). Dzieci, które nie pojadą na wycieczkę będą miały zapewnioną opiekę w przedszkolu.

24.05 Dzień Mamy i Taty – Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na przedstawienia zorganizowane z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty:
g.15.30 – Poziomki

g.16.00 - Żabki

g.16.30 - Motylki i Wiewiórki