Gród Żywej Historii KERIN na Bemowie

W poniedziałek na Bemowie odbyła się prawdziwa lekcja historii! Odwiedzili nas rycerze z Grodu Żywej Historii KERIN. Zabrali nas do zaczarowanego świata żywej historii. Zajęcia dla przedszkolaków przygotowane były specjalnie przez historyków, tak by Dzieci mogły przyswoić wiedzę z zakresu historii i kultury różnych epok historycznych: począwszy od starożytnej Grecji i Rzymu, przez wczesne średniowiecze, czasy Mieszka I i Bolesława Chrobrego, późne średniowiecze aż po Złoty Wiek Rzeczypospolitej -  czasy szlachty i husarii. Dowiedzieliśmy się jak można było zostać rycerzem, jakie zbroje noszono (a nawet mogliśmy je przymierzyć!) oraz byliśmy świadkami prawdziwej walki rycerskiej. Cóż to był za dzień!