Atrakcje w kwietniu na Bemowie

Atrakcje w kwietniu w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

01.04 – „Poznajemy świat” - g. 9.30 i 10.30 (podział na grupy) Do naszego przedszkola przyjadą dziś prawdziwi podróżnicy i przeprowadzą warsztaty pt. „Dzieci świata”. Poznamy zwyczaje, sposoby witania się i warunki życia Dzieci w różnych zakątkach świata. Przy okazji pobawimy się zabawkami z Indii, Chin, Madagaskaru, Boliwii, Australii, przymierzymy stroje swoich rówieśników z odległych krańców ziemi, porozmawiamy o tym, że ludzie są różni i jednocześnie bardzo podobni

05.04 „Bajki ze wszystkich stron świata” – we współpracy z Fundacją „Dom Kultury” zapraszamy wszystkie nasze Przedszkolaki na projekt „Bajki ze wszystkich stron świata” składający się z cyklu 3multikulturowych warsztatów twórczych dla Dzieci. Warsztaty poprowadzą:

Anna Omi – kultura japońska

Anna Rozenfeld – kultura żydowska

Paweł Kucharczuk – kultura latynoska.

Animatorzy wprowadzą Dzieci w świat swojej kultury, m.in. czytając im bajki, opowiedzą o tradycjach i zwyczajach, a także poprowadzą krótkie warsztaty muzyczne, plastyczne lub ruchowe.

08.04Konkurs plastyczno - techniczny – dzisiaj ogłosimy wyniki plastyczno-technicznego konkursu wielkanocnego.

13.04 – Kuchcikowo– Dzień Czekolady! To dopiero będą zajęcia!!! Wczoraj wypadał Dzień Czekolady więc nie mieliśmy innego wyjścia – jak święto to święto, trzeba go obchodzić – w końcu czekolada spożywana
w odpowiednich ilościach jest dla nas bardzo zdrowa
Dzisiaj więc Przedszkolaki razem z Panią Pauliną przygotują przepyszną czekoladę
z bakaliami. Mniam

15.04Dzień Bociana – podczas dzisiejszych zajęć Dzieci dowiedzą się wiele ciekawostek na temat tego pięknego ptaka, m.in. co lubi jeść, a czego na pewno nie tknie, dlaczego i gdzie bociany odlatują z naszego kraju oraz kiedy wracają. Na pewno posłuchamy też wierszy i piosenek poświęconych tym właśnie ptakom.

16.04 – Wesoła Sobota – Jak co miesiąc serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 13.04), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 45 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

21.04 – Dzień Ziemi – Dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody – czy możemy zrobić coś dla naszej planety, by wszystkim żyło się lepiej? Oczywiście! O tym właśnie porozmawiamy na dzisiejszych zajęciach.

22.04 „Z Papugą Pleciugą dookoła świata” – g.10.00. Serdecznie zapraszamy nasze kochane Przedszkolaki na przedstawienie interaktywne
w wykonaniu zespołu Metrum Event!

26.04 - „Bajki ze wszystkich stron świata” – Druga część warsztatów twórczych dla Dzieci (dokładniejszy opis – patrz zajęcia 05.04)

29.04Podróże z tańcem – tańce ludowe. Godz. 10.00. Tym razem Pan Maciek przyjedzie do nas z tancerzami specjalizującymi się w tańcach ludowych. Zastanawiamy się co nam bardziej przypadnie do gustu– tańce, muzyka, stroje z tańców towarzyskich czy jednak ludowych…