Atrakcje w marcu w Wawrze

Atrakcje w marcu w Przedszkolu Leśnym w Wawrze.

 

 

03.03.2016r. godz. 9.30 – 11.30 - zajęcia adaptacyjne w naszym przedszkolu, na które zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wspólnej zabawy.

 

04.03.2016 r. godz. 9.30 - Wielkanocne cudne pisklaki – tym razem firma FORMAT zaprezentuje naszym przedszkolakom prawdziwe słodziutkie kurczątka i kaczuszki.

 

08.03.2016r. godz. 9.30 uroczyste świętowanie DNIA KOBIET. Dzieci tego dnia dowiedzą się dlaczego święto jest tak istotne, poznają prezenty wręczane na przestrzeni lat (np. goździki, rajstopy). Przedszkolaki samodzielnie wykonają drobne upominki dla ukochanych kobiet, czyli swoich Mam

 

11.03.2016r. godz. 10.30 – Teatr BAJKI przedstawi bajkę pt. „Gdzie podziały się jajka”. Wielkanocna komedia o wiosennych porządkach i przygotowaniach do świąt oraz o tym jak zagubiły się jajka i jak się odnalazły. Scenariusz spektaklu napisany wierszem rymowanym. Niesie w sobie naukę, że gdy chcemy mieć jakąś rzecz to należy o nią najpierw zapytać właściciela. 

 

18.03.2016r. godz. 16.00 Warsztaty Wielkanocne z Rodzicami z grupy Poziomki i Żabki. W czasie warsztatów omówimy sobie tradycje wielkanocne oraz wykonamy piękne ozdoby, które będziemy mogli zabrać do domu. Tego dnia zapraszamy wszystkich rodziców do wspólnej zabawy.

 

 

21.03.2016r. godz. 10.00 - Powitanie wiosny – sadzonki! W tym dniu poszukamy w naszym ogrodzie pierwszych oznak Wiosny oraz założymy hodowlę szczypiorku, rzeżuchy - dzień z Kalendarza Przyrody.

 

23.03.2016r. – godz. 9.30 Obchodzimy Dzień Wody i Dzień Lasu. Wiosna już nadeszła, zatem trzeba poszukać jej oznak w otaczającej nas przyrodzie. Dzieci poznają różne rodzaje drzew i mieszkańców lasu. Dowiedzą się jak należy szanować wodę i zieleń. W trakcie eksperymentu dzieci będą mogły sprawdzić co pływa a co tonie.

 

25.03.2016r. godz. 9.30 – Cykliczne warsztaty kulinarne prowadzone przez Panią Anetkę, podczas których dzieci wspólnie z Panią wykonają wiosenne jajeczne muchomorki.

 

Życząc wspaniałej nauki poprzez zabawę

Justyna Batóg_Dyrektor Przedszkola Leśnego