Atrakcje w marcu na Bemowie

Atrakcje w marcu w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

 

04.03 – Średniowieczny Zamek Królewski - tego dnia Pani Monika zabierze nas w kolejną podróż po Polsce. Tym razem dowiemy się kim był pierwszy król Polski, który zamieszkał w Zamku Królewskim, poznamy historię powstania tego zamku, zatańczymy taniec średniowieczny, a na koniec zrobimy makietę tej budowli. 

09.03Kuchnia regionalna – kuchnia kaszubska - Pani Paulina przygotuje dziś razem z Dziećmi ryńczoki czyli placki gryczane. Podczas przygotowywania placków poopowiada też nam troszkę o miodzie kaszubskim

11.03 – Przedstawienie teatralne „Jak Ania Złośnica została wielkanocnym zajączkiem”– godz.11.00. Dziś odwiedzą nasze przedszkole aktorzy Teatru Arlekin, którzy zabiorą Dzieci w magiczną podróż przez świat wielkanocnych zwyczajów. Będzie dużo wspólnej, interaktywnej zabawy i śmiechu, ale oczywiście nie obędzie się bez morału.

12.03Wesoła Sobota – Jak co miesiąc serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 17.02), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 45 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

18.03 – Wycieczka – Pałac w Wilanowie – Dziś jedziemy na wycieczkę do Pałacu w Wilanowie na zajęcia „Król Ogrodnik”. Wycieczka będzie uzupełnieniem zajęć z ubiegłego miesiąca dotyczących tego pałacu. Podczas wycieczki dowiemy się, że praca w ogrodzie jest ciężka, ale przynosi bardzo dużo radości i satysfakcji. Nawet sam król Jan III Sobieski z przyjemnością zajmował się ogrodami oraz dbał o to, aby zachwycały pięknem
i oryginalnością. W trakcie zajęć Przedszkolaki będą poznawać zasady tworzenia ogrodu barokowego. Dowiedzą się, czym są heliotrop, karczoch, tuberoza bądź lubczyk oraz jakie znaczenie w barokowym ogrodzie odgrywał kolor. Poznamy również licznych sprzymierzeńców ogrodnika w świecie zwierząt. Gdy pogoda będzie ładna, zajęcia odbędą się w ogrodach, jeśli pogoda nie będzie sprzyjała spacerowi – przeniesiemy się do sali edukacyjnej.

Na wycieczkę wyruszamy po śniadaniu. Powrót planowany jest ok. 14.00-14.30. Prosimy nie dawać dzieciom jedzenia i napojów – wszystko zapewniamy. Obiad Dzieci zjedzą w porze pierwszego podwieczorku. Na drzwiach sali grupy „Poziomki” będzie wywieszona lista ze zgodą Rodziców. Prosimy o wpisywanie chętnych Dzieci. Jeśli na wycieczkę nie pojadą wszystkie Przedszkolaki
w przedszkolu zostanie zapewniona opieka.

21.03 – Pierwszy Dzień Wiosny – Dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody – Wielkimi krokami zbliża się przepiękna pora roku. Świat budzi się do życia więc będziemy szukać oznak wiosny, będziemy też szukać w lesie zwierzątek, które budzą się z zimowego snu oraz obserwować wszystkie napotkane rośliny.

25.03 Wiosenne kwiaty – Pani Marlena poprowadzi dziś zajęcia na temat wiosennych kwiatów. Poznamy ich nazwy, rodzaje, odmiany, nauczymy się je rozróżniać i wykonamy wspaniałą pracę plastyczną.