Atrakcje na Bemowie

Atrakcje w lutym w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

 

05.02 – Bal karnawałowy - g.10.00 To już dziś! Jedna z naszych ulubionych atrakcji! Zapraszamy wszystkie wróżki, Elzy, elfy, strażaków, policjantów, rycerzy, księżniczki, pieski, kotki na bal karnawałowy organizowany przez zespół Metrum Event! Będzie, będzie się działo…

11.02Dzień Dokarmiania Zwierząt - Kolejne zajęcia z Przedszkolnego kalendarza Przyrody. Przedszkolaki przypomną sobie jak ważna jest pomoc człowieka, szczególnie podczas zimy, zwierzętom. Tego Dnia Dzieci przypomną sobie jakie są przysmaki różnych ptaków oraz czym dokarmiać inne zwierzęta. Porozmawiamy też zwierzętach mieszkających w schroniskach.

12.02 – Dzień Przyjaźni – Pani Ala porozmawia dziś z Przedszkolakami na temat przyjaźni. Każde Dziecko powie co dla niego to słowo oznacza oraz porozmawiamy o tym jak okazuje się szacunek w stosunku do przyjaciół. Każdy zrobi też laurkę dla swojego przyjaciela.

16.02Dzień Babci i Dziadzia Serdecznie zapraszamy wszystkie Babcie
i wszystkich Dziadziusiów na przedstawienia zorganizowane przez Przedszkolaki:

g.15.30 – Poziomki,

g.16.00 – Żabki,

g.16.30 - Motylki i Wiewiórki.

18.02 – Kuchnia regionalna – faworki – dziś Pani Paulina przedstawi Dzieciom historię powstania tego pysznego przysmaku! Porozmawia też na temat składników potrzebnych do powstania ciasta na faworki oraz ich pochodzenia. Następnie Dzieci samodzielnie przygotują te przepyszne zawijaski. Ale będzie pysznie! Mniam

19.02 – Dzień Morza – Podczas dzisiejszych zajęć dowiemy się co to jest morze, jak powstaje i czy na świecie jest ich dużo czy mało? Poznamy również nazwy kilku z nich oraz ich położenie. Dowiemy się czy w morzu istnieje życie, a jeśli tak to jakie gatunki roślin i zwierząt lubią takie środowisko. A praca plastyczna? Oczywiście, że będzie, ale jaka to już jest tajemnica

20.02 Wesoła Sobota – Jak co miesiąc serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 17.02), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 45 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

26.02 - Podróże z tańcem – Taniec towarzyski, cz.III. Dziś odbędzie się już ostatnia część „Podróży z tańcem” dotycząca tańców towarzyskich. Poznamy dziś rumbę, salsę i slow-fox.