Orkiestra Dni Naszych - "Po co nam zdrowie"

W piątek przedszkole na Bemowie odwiedzili  muzycy  Małej Orkiestry Dni Naszych i zaprezentowali spektakl muzyczny pt. "Po co nam zdrowie" bazujący na płycie "Piosenki zdrowych dzieci", której Patronem Honorowym jest Rzecznik Praw Dziecka.

 

Tematy piosenek oraz interakcji z dziećmi nawiązywały do zdrowego trybu życia, ale nie tylko. Dotyczyły też  kultury osobistej, zdrowego spędzania czasu wolnego, mówiły o odpowiedzialności za swojegozwierzaka, o tym, że swoje prawa mają nie tylko dorośli, o ograniczonym zaufaniu do obcych. Rzecznik Praw Dziecka tak wypowiedział się o płycie: "Piosenki to wspaniały sposób na edukację. Niezwykle ważne jest, aby istotne tematy nie kojarzyły się dzieciom z nudnymi wykładami, których nie rozumieją, lecz z prostym, łatwym do zapamiętania przekazem. Płyta "Piosenkizdrowych dzieci" otrzymała przyjemne folkowe brzmienie oraz teksty, które łatwo zapadają w pamięć i w humorystyczny sposób poruszają tak istotne kwestie jak prawa dziecka, szacunek dla innych czy dobre maniery." W pełni zgadzamy się ze słowami Rzecznika praw Dziecka