Styczniowe atrakcje na Bemowie

Atrakcje w styczniu w Przedszkolu Leśnym na Bemowie.

 

08.01 – Koncert - Mała Orkiestra Dni Naszych, g. 11.00. Dziś odwiedzą nas muzycy z Małej Orkiestry Dni Naszych i zaprezentują spektakl muzyczny pt. „Po co nam zdrowie” bazujący na płycie „Piosenki zdrowych dzieci”, której Patronem Honorowym jest Rzecznik Praw Dziecka. Tematy piosenek oraz interakcji z dziećmi nawiązują do zdrowego trybu życia, ale nie tylko. Dotyczą kultury osobistej, zdrowego spędzania czasu, niekoniecznie przy komputerze.Mówią też o odpowiedzialności za swojego zwierzaka, o tym, że swoje prawa mają nie tylko dorośli ("Piosenka o prawach dziecka"), o ograniczonym zaufaniu do obcych. Rzecznik Praw Dziecka tak wypowiedział się o płycie: „Piosenki to wspaniały sposób na edukację. Niezwykle ważne jest, aby istotne tematy nie kojarzyły się dzieciom z nudnymi wykładami, których nie rozumieją, lecz z prostym, łatwym do zapamiętania przekazem. Płyta „Piosenki zdrowych dzieci” otrzymała przyjemne folkowe brzmienie oraz teksty, które łatwo zapadają w pamięć i w humorystyczny sposób poruszają tak istotne kwestie jak prawa dziecka, szacunek dla innych czy dobre maniery.”

12.01I Ty możesz zostać ekologiem - Kolejne zajęcia z Przedszkolnego kalendarza Przyrody. Przedszkolaki stworzą Kodeks Ekologa

14.01 – Kuchnia regionalna– PodlasieAle będzie pysznie! Dzisiaj Dzieci razem z Panią Pauliną przygotują najprawdziwszą babkę ziemniaczaną!!!

15.01Brzechwa Dzieciom – g.10.00. Artyści Manufaktury Rozwoju Artystycznego zaprezentują spektakl oparty na znanych i lubianych wierszach Jana Brzechwy. Przed publicznością pojawi się Stonoga, której poplątały się nogi, Sum Wąsaty – znakomity matematyk, Leń i Staś Pytalski. Na barwnym straganie dojdzie do awantury. Dzieci nauczą się też rymowanki i będą śpiewały razem z aktorami piosenki. Ta najbardziej znana poświęcona jest Kaczce Dziwaczce. Jest też piosenka o zaczarowanych wyspach i o sympatycznym piesku Azorku.

16.01 – Wesoła Sobota – Jak co miesiąc serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 13.01), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 45 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

18.01 – Maestro Mario – g.10.00 wizyta niepowtarzalnego pizzera, który żongluje ciastem w prawdziwie włoskim stylu! Maestro Mario zafascynowany światem wirującej pizzy, zaczął zastanawiać się co można jeszcze zrobić
z plackiem. I tak opanował wszystkie sztuczki, które udało mu się znaleźć
w internecie – również te z różnych międzynarodowych zawodów i pokazów. Zaczął też tworzyć swoje autorskie akrobacje, które zaprezentuje dziś przed nami

22.01 – Doświadczenia przyrodnicze – Pani Kinga omówi dziś z Dziećmi wpływ różnych czynników na przyrodę (zarówno negatywny jak i pozytywny). Przedszkolaki dowiedzą się czy sypanie jezdni solą podczas zimy jest przyjazne dla środowiska, czy rośliny potrzebują do życia wody? To oczywiście tylko przykłady pytań. Wszystkie odpowiedzi będą poparte doświadczeniami.

29.01 - Poznajemy Warszawę – Pani Monika zaprosi dziś wszystkie Dzieci
w wirtualną podróż do Pałacu w Wilanowie. Poznamy historię tego miejsca, dowiemy się m.in. kim był Jan III Sobieski i jakie są cechy stylu barokowego.