Styczniowe atrakcje na Tarchominie

Styczniowe atrakcje w Przedszkolu Leśnym na Tarchominie.

 

 

08.01.2016r. – zajęcia: Savoir vivre czyli dobre maniery

Dzieci podczas zajęć przygotowanych przez ciocię Monikę będą mogły zapoznać się z pozytywnymi wzorcami zachowań; poznają znaczenie słowa savoir vivre, będą oceniały zachowanie innych osób w podanych sytuacjach a także utrwalały zasady prawidłowego zachowania przy stole.

 

 

12.01.2016r. – zajęcia z cyklu „ Kalendarz Przyrody – I ty możesz zostać

Ekologiem

Zajęcia, które odbędą się tego dnia mają na celu kształtowanie postawy proekologicznej u dzieci oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za czystość otoczenia. Dzieci dowiedzą się również kim jest ekolog oraz poznają znaczenie słowa ekologia 

 

15.01.2016r. – Teatrzyk kukiełkowy „Przyszła zima biała”

Ciocia Karolina przygotowała dziś dla dzieci teatrzyk kukiełkowy o zimie. Będzie dużo wierszyków i piosenek związanych z aktualna porą roku; dzieci przypomną sobie także cechy charakterystyczne dla zimowego krajobrazu.

 

 

22.01.2016r. – Bal karnawałowy

Bal karnawałowy jest podzielony na dwie grupy

Poziomki i Biedronki – godz. 10.30

- Gumisie, Wiewiórki, Skrzaty – ok. godz. 11.15

 

Prosimy o zapewnienie dzieciom przebrań na bal.

 

23.01.2016r. – Wesoła sobota

Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy !!

Prosimy o wypełnienie deklaracji do środy 20.01.2016r.

 

29.01.2016r. – Akademia Kajtka – poznajemy zwierzątka – patyczak

W dniu dzisiejszym dzieci poznają prawdziwego patyczaka . Dowiedzą się, jak należy się nim opiekować; będą mogły zobaczyć go z bliska, dotknąć. Będziemy rozmawiać o odpowiedzialności za żywe stworzenia, o pracy jakiej wymaga opieka nad nimi.