Aktualności

Spacery :)

Przedszkolaki powinny jak najczęściej wybierać się na spacer, nawet w mroźny dzień. Godzinna przechadzka pozwoli dziecięcym umysłom odpocząć, dzięki czemu wracając do przedszkola łatwiej przyswoją nową wiedzę. Dodatkowo, jest to doskonała okazja na pooglądanie z bliska zimowej przyrody.

Wakacje na Tarchominie

Za nami cały miesiąc wakacyjnych zajęć. Przedszkolaki z Tarchomina codziennie dowiadywały się czegoś nowego, malowały, eksperymentowały, gotowały, tańczyły , śpiewały i przy tym dużo się uśmiechały

Lekcja biologii w Piasecznie

We wtorek nasze przedszkole odwiedziły pszczółki!

Dzieci miały okazję zdobyć rzetelną wiedzę na temat znaczenia tych owadów dla gospodarki człowieka. Dowiedziały się co, poza miodem, produkują pszczoły i jak wykorzystuje się wosk, propolis, mleczko pszczele, czy pyłek zbierany przez te szlachetne owady. Pan zaprezentował dzieciom sprzęt pszczelarski: strój, kapelusz, podkurzacz i dłuto.

Zakończenie roku na Tarchominie

W piątek 26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu Leśnym na Tarchominie.
Na zakończenie przedszkola dzieci otrzymały dyplomy oraz inne pamiątki. Wszystkim dzieciom, które od września idą do szkoły życzymy dużo nowych przyjaźni, uśmiechu oraz powodzenia 
       </div>

       <footer>
        <a href=czytaj więcej

Zakończenie roku w Wawrze

Zakończenie roku 2019/2020 odbyło się w Przedszkolu Leśnym w Wawrze nieco inaczej niż do tej pory, w gronie grupy i naszych Pań. Było to wyjątkowe spotkanie, pełne wzruszeń, podsumowujące czas spędzony w przedszkolu.  

Drodzy Rodzice gorące podziękowania za wszystkie lata wzajemnej  współpracy. Za Wasze wsparcie, szczerą pomoc, za miłe spotkania. W imieniu całej kadry Przedszkola Leśnego życzymy wspaniałych, bezpiecznych i zdrowych wakacji oraz wszystkim dzieciom życzymy samych sukcesów na kolejnym etapie nauczania. Dziękujemy !!! Wakacje czas zacząć

Piaseczno, prezent z okazji Dnia Ojca!

Przedszkolaki z Piaseczna pamiętały o ważnym święcie jakim jest Dzień Ojca! :) Starszaki z pomocą Pani Basi przygotowały małe i większe podarunki, które na koniec dnia wręczyły swym tatusiom. Życzymy wszystkiego najlepszego!
 

 

Sensopsoty na Bemowie

Pod koniec lutego na Bemowie Pani Paulina przeprowadziła zajęcia pt. "Sensopsoty z elementami terapii ręki". Podczas zajęć zostały wykorzystane przedmioty codziennego użytku dzięki czemu Dzieci zobaczyły, że aby wspaniale się bawić wcale nie są potrzebne drogie zabawki czy sprzęty. Było bardzo wesoło, kolorowo, zabawnie, sportowo, artystycznie. Było po prostu wspaniale! Pani Paulinko, nie możemy doczekać się kolejnych Pani zajęć :) 

Bemowo, Wycieczka, Królikarnia, Muzeum Rzeźby

28 lutego Przedszkolaki z Bemowa pojechały na wycieczkę do Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego. Odbyły się tam zajęcia muzealne pt. „Moja pierwsza wizyta w muzeum”. Najpierw Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się nazwa „Królikarnia”. Następnie zostały zapoznane z etapami powstawania rzeźby, poznały nazwiska najbardziej znanych artystów zajmujących się rzeźbą, następnie obejrzały dostępne dzieła sztuki a pod koniec zajęć przystąpiły do wykonania pracy plastycznej.

Bal Karnawałowy na Tarchominie

W piątek na Tarchominie odbył się bal karnawałowy.  Ciocia Danusia razem z Ciocią Moniką przygotowały mnóstwo zabaw i konkursów dla naszych Przedszkolaków. Od rana w naszym przedszkolu pojawiły się kolorowe i bajkowe postacie. Wszyscy świetnie się bawili

Światowy Dzień Śniegu

W styczniu na Tarchominie obchodziliśmy  ,,Światowy Dzień Śniegu ‘’. Wszystkie dzieci w tym dniu ubrane były na biało. Nasza Pani Zima- przygotowała dla dzieci mnóstwo zimowych zabaw, zagadek i niespodzianek.

Wyjazdu do Muzeum Figur Metalowych

Przedszkolaki z Wawra podczas wyjazdu do Muzeum Figur Metalowych w Pruszkowie. Miejsce godne polecenia nie tylko dla dzieci ale i dla całych rodzin. Te wszystkie piękne figury powstały z metalowych elementów składanych od kilku do kilkunastu miesięcy.

Bal karnawałowy na Bemowie

W styczniu na Bemowie odbył się bal karnawałowy. Było pięknie, kolorowo, magicznie. Dzieci już od samego rana nie mogły się doczekać kiedy zabawa się zacznie i rozpoczęły bal już przed pojawieniem się prowadzących

Mikołajki, Bemowo

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich Dzieci, zarówno małych, jak i dużych. Na Bemowo tego dnia przyjechał prawdziwy Mikołaj oraz jego towarzysze – Choinka, Bałwanek i Dziewczynka z zapałkami. Najpierw Dzieci obejrzały wspaniałe przedstawienie świąteczne, wysłuchały piosenek wykonanych przepięknie przez Choinkę oraz Bałwanka

Wycieczka do Teatru Sabat, Bemowo

W połowie listopada Przedszkolaki z Bemowa pojechały autokarem na wycieczkę do Teatru Sabat. Na miejscu spotkaliśmy się z Dziećmi z Przedszkola Leśnego, które znajduje się w Wawrze! Wspólnie obejrzeliśmy przepiękny musical pt. „Pinokio”. Było bardzo wesoło, kolorowo a piosenki nas po prostu zachwyciły. Mieliśmy najlepsze miejsca w całym teatrze! Po spektaklu wracaliśmy do autokaru zwiedzając przy okazji Warszawę. Przechodnie podziwiali nas, że tak ładnie chodzimy w parach i wszyscy się do nas uśmiechali i machali nam. To było bardzo miłe. Po dotarciu do autokaru szybciutko zasnęliśmy nabierając tym samym sił na dalsze szaleństwa w naszym kochanym przedszkolu.

Alpaki w przedszkolu na Bemowie

Na początku listopada do Przedszkola na Bemowie przyjechały dwie cudowne alpaki. Ich właściciele opowiedzieli nam jak należy się nimi opiekować, co lubią jeść, a czego absolutnie nie wolno im dawać. Okazało się, że alpaki to niezwykle przyjazne zwierzątka, które uwielbiają przytulanie, głaskanie i dawanie buziaków! M.in. z tego powodu często pracują z chorymi Dziećmi lub wspierają terapię prowadzoną przez psychologów. Pod koniec zajęć Dzieci samodzielnie je nakarmiły i mogły poprzytulać się do nich ile tylko chciały!

 

Leśna nocka w Wawrze

Leśna nocka w Wawrze sprawiła wszystkim przedszkolakom wiele radości i zabawy. Wydarzenie to długo będziemy wspominać, gdyż wywołało w dzieciach wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy Wam kochani Rodzice za zaufanie, jakie nas darzycie.

Hymn

12.11 w Przedszkolu Leśnym Na Bemowie odbył się apel, który przygotowały z okazji 11 Listopada dwie najstarsze grupy – Liski i Jagódki. Wszystkie Dzieci  w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane na galowo. Zrobiły kotyliony, które przykleiły do ubrań. Liski i Jagódki recytowały przepiękne wiersze, śpiewały i tańczyły. Cały występ był bardzo wzruszający!

Pasowanie

Pod koniec października na Bemowie odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Nasze Myszki wystąpiły przepięknie! Tańczyły, śpiewały, recytowały i przede wszystkim wspaniale się bawiły! Pasowanie to bardzo ważny moment w życiu każdego Przedszkolaka, dlatego cieszymy się i bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za obecność podczas tej uroczystej chwili.

Smocza Indonezja

W październiku na Bemowie jedną z atrakcji było spotkanie z prawdziwymi podróżnikami! Na warsztatach pt. „Smocza Indonezja” nasze Przedszkolaki miały okazję odkryć ten niezwykły kraj położony aż na 17 000 wysp. Dzieci poznały różne smoki zamieszkujące indonezyjskie lasy, plaże i głębiny morskie. Obejrzały też spektakl wayang, czyli taniec cieni oraz dowiedziały się, co to jest batik i przymierzały kolorowe batikowe stroje. Przedszkolaki grały też na prawdziwych instrumentach z Jawy, Sumatry i Bali, takich jak bambusowe angklungi i dźwięczne gamelany. Podróżnicy odpowiedzieli też na wiele nurtujących nas pytań, m.in.: Jak rośnie ryż? Jak pachnie najbrzydziej pachnący owoc świata? Czy smok może być… owocem? Jak porusza się waran? Czy latające smoki istnieją naprawdę? Dzieci tego dnia poznały Indonezję jako kraj pełen przyrodniczych niezwykłości. Dowiedziały się dużo o kulturze tego kraju, poznając indonezyjski teatr, balijski taniec oczu, barwną sztukę batiku i tajemnicze wayangi. Finałem warsztatu był wspólny koncert na indonezyjskich instrumentach oraz zabawa oryginalnymi zabawkami pochodzącymi z tych dalekich wysp. 

Pan Strażak

W ubiegłym tygodniu nasze Przedszkole odwiedził Pan Strażak- tata jednego z naszych przedszkolaków. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie zadawały pytania. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.

Pszczółki w przedszkolu w Bemowie

W październiku do przedszkola na Bemowie przyjechała Pani Magdalena Kozerska - pszczelarz. Oczywiście zabrała ze sobą swoje pszczółki. Tego dnia dowiedzieliśmy się jak należy się ubrać podchodząc do ula oraz jak nazywają się poszczególne elementy garderoby i sprzętu pszczelarza. Dowiedzieliśmy się też dlaczego pszczoły są bardzo ważne a  przede wszystkim mogliśmy obserwować je z bliska. Sami zrobiliśmy prawdziwą świeczkę oraz smakowaliśmy różne rodzaje miodu i dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o jego wartościach odżywczych. Pod koniec zajęć każdy z nas dostał od Pani Magdy słoiczek prawdziwego, pysznego miodu. Pani Magdo, serdecznie dziękujemy za te wspaniałe zajęcia!

Alpaki w przedszkolu na Tarchominie

W piątek odwiedziły nasze Przedszkole wspaniałe zwierzęta - Alpaki. Były bardzo przyjazne i milusińskie. Pogoda dopisała więc całe zajęcia odbyły się na naszym placu zabaw na Tarchominie.

Ferma Dyń

Przedszkolaki z Wawra na Farmie Dyń w Konstancin Jeziorna.

Fantastyczne miejsce, wymarzona pogoda, szczęśliwe dzieci ….…. zobaczcie sami, jak nam czas minął.

Noc Jesiennych Liści

Jak co roku w październiku odbyło się nocowanie w Przedszkolu Leśnym na Tarchominie. Na dzieci czekało mnóstwo zabaw , konkursów i atrakcji. Dzieci wykonały jesienne lampiony i kukiełki z których powstał teatr cieni. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekają na kolejną noc która odbędzie się w czerwcu.

Mały odkrywca na Tarchominie

We wrześniu odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu ,,Mały odkrywca”. Dzieci z Przedszkola na Tarchominie razem z ciocia Klaudią przelewały, mieszały i dolewały różne płyny dzięki którym powstały piękne kolory, a na koniec stworzyły własną kolorowa tęczę.

Noc Jesiennych Liści

Na tę atrakcję Przedszkolaki z Bemowa czekały z niecierpliwością! Na Dzieci czekało mnóstwo zabawy, konkursów, zagadek. Była oczywiście dyskoteka i wspaniała praca plastyczna, do której użyliśmy prawdziwych liści! Po tych wszystkich atrakcjach szybciutko zasnęliśmy, a po przebudzeniu od razu pytaliśmy kiedy będzie kolejne „nocowanko”!

Kuchcikowo - lemoniada

Pierwsze zajęcia kulinarne z serii „Kuchcikowo”  w tym roku szkolnym dotyczyły lemoniady. Najpierw rozmawialiśmy o tym dlaczego ważne jest picie wody oraz jedzenie owoców. Poznaliśmy też wiele ciekawostek o witaminach zawartych w owocach a następnie sami przygotowaliśmy pyszną lemoniadę! Każdy mógł wybrać jakich owoców chce użyć i w ten o to sposób powstały takie piękne i pyszne dzieła sztuki!

Dzień Kropki

13.09 na Bemowie obchodziliśmy Dzień Kropki. To dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ Dzień Kropki to inaczej Dzień Kreatywności i Odwagi.  Na całym świecie z okazji tego święta organizuje się wiele działań, które pomagają Dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Dlatego my również świętujemy ten dzień. Książka, dzięki której powstało to święto, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie

Koncert afrykański

Jedną z wrześniowych atrakcji w Przedszkolu Leśnym na Bemowie był koncert afrykański. Pani Agnieszka Zdziech oraz Pan Piotr Brymas wiele lat spędzili w Afryce. Opowiedzieli nam o swoich podróżach oraz o muzyce, którą tam poznali. Przywieźli ze sobą instrumenty afrykańskie, m.in. korę afrykańską, djembe, ukulele, kalimbę i balafon.  Dowiedzieliśmy się z czego są one wykonane i wysłuchaliśmy koncertu, podczas którego użyto tych instrumentów. Było to dla nas niesamowite przeżycie!

Jesienne opowieści futerkowych przyjaciół

Pierwszymi gośćmi na Bemowie, w tym roku szkolnym, byli futerkowi przyjaciele. Odwiedziła nas m.in. szynszyla, myszka, króliczek, jeż i jaszczurka. Wysłuchaliśmy opowieści ich opiekuna na temat przygotowań tych zwierząt do jesieni. Dowiedzieliśmy się czym się żywią, co lubią najbardziej, co jest niezbędne do ich prawidłowego rozwoju i przede wszystkim jak należy się nimi opiekować. Nasze serduszka zdobyła maleńka myszka i mięciutka szynszyla. Już nie możemy doczekać się kolejnych gości!

Przedszkolaki z Wawra w sklepie ogrodniczym WRZOS

Przedszkolaki z Wawra w poszukiwaniu jesiennych kwiatów wybrały się na pieszą wycieczkę do sklepu ogrodniczego WRZOS. Oprócz zasad bezpiecznego poruszania się poza przedszkolem, dzieci wspólnie z nauczycielami zasadziły wrzosy, które obecnie ozdabiają przedszkolne okiennice.

Surykatka na Bemowie

Przedszkole na Bemowie odwiedziła bardzo towarzyska surykatka o imieniu Budyń. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek o jej życiu i zwyczajach, dowiedziały się też jak należy dbać o takie zwierzątko oraz ile miłości i zabawy potrzebuje. Budyń tak mocno spał w drodze do naszego przedszkola, że nie mogliśmy go dobudzić na zajęcia! W końcu się wyspał, zaczął się przeciągać i wybrał sobie nowe miejsce do spania – kolana naszej Amelki J Okazało się, że nasz gość lubi się przytulać i dawać buziaki. Dzieci bardzo go polubiły i z wielką przyjemnością, ale zarazem delikatnością głaskały go i przytulały się do niego a Budyń był przeszczęśliwy!

Piknik Rodzinny w Wawrze

Piknik Rodzinny w Wawrze, który odbył się na zakończenie roku odbył się w cudownym klimacie letniej aury. Drogie Mamy spisałyście się jak zawsze na medal, w imieniu wszystkich uczestników wydarzenia dziękujemy za kulinarne pyszności przygotowane na nasz Piknik. Olbrzymie podziękowania dla Pana Maćka ze szkoły tanecznej Fast Step, który wspaniale poprowadził część taneczną dla Pani Agnieszki ze Szkoły językowej Speak Art. za część angielską, firmie która bawiła nas do końca Pikniku Agencji Artystycznej Dur Moll oraz dla wszystkich uczestników za wspaniałą rodzinna zabawę.

Dzień Strażaka na Bemowie

W maju w przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Dzień Strażaka! Z tej okazji zaprosiliśmy do nas najprawdziwszych strażaków!!! Opowiedzieli nam o swojej pracy, pokazali wszystkie elementy ich ubioru (nawet niektóre przymierzaliśmy), zaprezentowali nam też sprzęt strażacki. Na koniec weszliśmy do samochodu i zrobiliśmy sobie zdjęcia ze strażakami. Oczywiście wielką atrakcją było włączenie syreny ale największą było to, że podczas wizyty w naszym przedszkolu nasi goście dostali wezwanie do akcji i musieli pilnie od nas odjechać! Włączyli syreny i pojechali! Dzieci były pod wielkim wrażeniem, że zebrali się od nas dosłownie w kilka sekund. Akcja ta sprawiła, że Dzieci zrozumiały, że zawód strażaka jest bardzo odpowiedzialny.

 

Dzień Dziecka w Wawrze

DZIEŃ DZIECKA przedszkolaki z Wawra świętowały na nowo otwartym placu zabaw. Nasza Pani Dyrektor oficjalnie przecięła wstęgę, dając znak dzieciom, że od tej pory będą mogły codziennie korzystać z nowej części placu zabaw. To był super dzień, pełen zabaw, niespodzianek i radości naszych przedszkolaków.

Wycieczką do Chatki Spełnionych Marzeń

Przedszkolaki z Bemowa kwiecień zakończyły wycieczką do Chatki Spełnionych Marzeń gdzie się tam zajęcia pt. „Małe Mazowsze”.

Dzieci były przywitane przez animatorów (ubranych w stroje ludowe) chlebem i solą. Następnie same wykonały kluski warszawskie. Po wspólnym gotowaniu poznaliśmy zabawy ludowe. Później była chwila szaleństw na placu zabaw i ognisko! Dzieci same piekły kiełbaski i chyba przez to smakowały tak wyśmienicie! Po posiłku przyszedł czas na legendy i zabawy ruchowe. Zajęcia były naprawdę bardzo ciekawe. Na zakończenie zajęć Przedszkolaki zjadły samodzielnie przygotowane kluski! Były pyszne! Miejsce zauroczyło  nas wszystkich i na pewno jeszcze tam wrócimy!

Wycieczka do sklepu ogrodniczego WRZOS

Przedszkolaki z Wawra jak co roku w okresie wiosennym wybrały się™ na pieszą… wycieczkę™ do pobliskiego sklepu ogrodniczego WRZOS, celem zakupu kwiatów ogrodowych. Przedszkolaki własnoręcznie zasadził‚y kupione kwiaty, któłre obecnie ozdabiają nasze przedszkolne okiennice.

Dzień Radia na Bemowie

W połowie kwietnia w przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Dzień Radia. Pani Paulina przygotowała mnóstwo zabaw, konkursów i ciekawą pracę plastyczną – sami zrobiliśmy radio! Wyglądało jak prawdziwe! Tego dnia odwiedził nas specjalny gość – Pan Łukasz. Jego miejscem pracy jest właśnie radio! Opowiedział nam o tym jak wygląda jego praca, czym zajmuje się na co dzień, jakich używa sprzętów, co trzeba zrobić żebyśmy słyszeli np. w samochodzie piosenki czy wiadomości, powiedział nam też ile osób pracuje przy jednej audycji! Dowiedzieliśmy się naprawdę bardzo ciekawych rzeczy. Pan Łukasz przyniósł ze sobą prawdziwe mikrofony i słuchawki. Mogliśmy je obejrzeć, porównać, a później usłyszeliśmy swój głos w słuchawkach! Na zakończenie Pan Łukasz nagrał nasz głos! Zapowiadaliśmy wiadomości! To były naprawdę wspaniałe zajęcia!

Warsztaty zoologiczne w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra podczas warsztatów zoologicznych, przeprowadzonych przez firmę Wesoła Farma. Zaprezentowane owady, gady, płazy wzbudziły w dzieciach wiele pozytywnych emocji.

Wiosna na Bemowie

Przedszkolaki z Bemowa nie mogły doczekać się wiosny i w połowie marca postanowiły przyspieszyć jej przyjście. Dzieci posadziły mnóstwo kwiatów, ziół i warzyw. Warzywa dzielnie rosną w przedszkolnej szklarni, kiełki i zioła już możemy zajadać, a wzrost kwiatów codziennie obserwujemy na przedszkolnych parapetach.

 

Dzień Dentysty w Piasecznie

Z okazji Dnia Dentysty dzieci z Piaseczna uczestniczyły w niecodziennych warsztatach stomatologicznych. Poznały sekret posiadania zdrowych zębów oraz dowiedziały się, jak prawidłowo je szczotkować  przy użyciu różnego rodzaju szczoteczek. W roli głównej wystąpił smok Bartek.

Smerfy

Przedszkolaki z Bemowa luty rozpoczęły od obejrzenia wspaniałego przedstawienia pt. „Smerfy” w wykonaniu aktorów teatru Blaszany Bębenek. Poznaliśmy historię Smerfa, który zbytnio ufał nieznajomym oraz dowiedzieliśmy się jak ważna w życiu jest przyjaźń.

W dżungli

Luty na Bemowie zakończyliśmy podróżą do dżungli. Nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą dżunglę, wszędzie były liany, mnóstwo zwierząt, niesamowite odgłosy. Poznaliśmy bardzo dużo nowych słów, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o zwierzętach i roślinności dżungli, sami zrobiliśmy liany i oczywiście nie zabrakło zabaw ruchowych oraz prac plastycznych!

Bal karnawałowy na Bemowie

W lutym na Bemowie odbył się bal karnawałowy. Było mnóstwo zabawy i konkursów. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, szaleliśmy! A wszystko to w towarzystwie wspaniałych prowadzących - Pani Doroty i Pana Łukasza! To był naprawdę cudowny  dzień. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pieknych przebrań dla Dzieci oraz prowadzącym za wspaniałą oprawę muzyczną!

Wielki Bal Karnawałowy w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra podczas WIELKIEGO BALU KARNAWAŁOWEGO. Dziękujemy Pani Monice i Pani  Annie za przygotowanie wyjątkowej oprawy muzyczno – artystycznej. Zabawa była wspaniała i to nie tylko dla dzieci, ale dla całego zespołu przedszkola.

 

MASKI KARNAWAŁOWE

Przedszkolaki z Wawra podczas warsztatów, które poprowadziła Pani Karolina. Temat spotkania KARNAWAŁ I MASKI KARNAWAŁOWE. Karnawał wciąż trwa, a dzieci z niecierpliwością czekają na tegoroczny WIELKI BAL KARNAWAŁOWY.

Dzień Kubusia Puchatka na Bemowie

Pod koniec stycznia na Bemowie obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Każdy z nas mógł przynieść swoje książeczki o przygodach Kubusia Puchata i jego przyjaciół, maskotki, zabawki a nawet przebrania. Tego dnia rozmawialiśmy bardzo dużo o przyjaźni i o pomaganiu sobie. Podczas zajęć ruchowych m.in. szaleliśmy na placu zabaw i wykonywaliśmy zadania zlecone przez Kubusia J Po powrocie do przedszkola dokończyliśmy zajęcia, wyjadaliśmy przysmak Kubusia i wykonaliśmy sesję zdjęciową

Karnawałowe pyszności!

Przedszkolaki z Wawra podczas ostatnich warsztatów kulinarnych razem z Panią Karoliną wykonały przepyszne gofry z owocami. Dzieci były bardzo chętne do pomocy jak i samej konsumpcji. Teraz każdy przedszkolak wie jak należy zrobić gofry, a zatem kochani Rodzice udostępnijcie Wasze kuchnię dzieciom i wspólnie wykonajcie przepyszne gofry póki karnawał trwa

Przedszkolaki z Bemowa w Teatrze Niewielkim

Przedszkolaki z Bemowa w styczniu były na wycieczce w Teatrze Niewielkim na przedstawieniu pt. "Puf". Był to piękny, kolorowy, pełen niespodzianek spektakl. Dzieci były zachwycone rekwizytami, których używali aktorzy i z niecierpliwością czekały na kolejną niespodziankę. Po przedstawieniu Przedszkolaki weszły na scenę i razem z aktorami mogły obejrzeć każdy rekwizyt,  pobawić się nim i potańczyć! To był wspaniały dzień!

"Kopciuszek" na wesoło i bal karnawałowy w Piasecznie

Klimat karnawałowy w piaseczyńskim przedszkolu nadal trwa! 29 stycznia odbył się bal karnawałowy, podczas którego dzieci uczestniczyły w wielu konkursach tematycznych. Uśmiechnięte dziecięce buzie - bezcenny widok! Tego dnia, tym razem to panie nauczycielki wcieliły się w role aktorów przedstawiając dzieciom słynną bajkę "Kopciuszek" w nowatorskim wydaniu. Talentu aktorskiego naszym paniom mógłby pozazdrościć niejeden hollywoodzki aktor. Zobaczcie sami!

Koziołek Matołek

Przedszkolaki z Wawra odwiedził gość niezwykły, znany nam wszystkim z bajek Kornela Makuszyńskiego - Koziołek Matołek. Ten sympatyczny koziołek skradł nasze serca i na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy firmie Art Concept za wspaniałe widowisko i profesjonalną grę aktorską.

Mali Odkrywcy w Piasecznie

Dnia 25 stycznia przedszkole w Piasecznie odwiedził Pan Szymon, który naszych Przedszkolaków zmienił w Małych Odkrywców! Pierwsze (ale nie ostatnie) spotkanie przeniosło Dzieci do magicznego świata nauki, w którym poznały sekrety otaczającego nas świata.

Przedstawienie pt. Sikorka Agatka na Bemowie

Nowy Rok na Bemowie rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. Sikorka Agatka w wykonaniu aktorów Teatru Gargulec. Dzieci dowiedziały się o wielu faktach z życia ptaków zostających w Polsce na zimę, o ich dokarmianiu i dbaniu o nich. Przy okazji były świadkami wspaniałej gry aktorskiej i w wielkim skupieniu obejrzały spektakl, który m.in. wdrożył ich w tajemnice przyrody ale również rozbudził zainteresowanie kulturą.

Teatr PINOKIO w Piasecznie

Dnia 10 stycznia 2019r, przedszkole w Piasecznie odwiedził największy objazdowy teatr lalek PINOKIO ze spektaklem pt. "Kłamstwa kozy". Spektakl w sposób humorystyczny ukazuje, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci. Dzieci z uwagą słuchały i ze zniecierpliwieniem czekały rozwój wydarzeń.

Zajęcia z ceramiki w Wawrze

Przedszkolaki w Wawrze podczas zajęć z ceramiki z Panią Kają oraz lepieniu aniołów świątecznych. Zwinność i precyzja przyczyniły się do powstania pięknych świątecznych figurek, które na pewno nie jeden dom upiększyły na Święta Bożego Narodzenia.

Mikołajki na Bemowie

6 grudnia przedszkole na Bemowie odwiedził prawdziwy  Mikołaj!!! Najpierw aktorzy Teatru Tup Tup poczarowali troszeczkę, oczywiście pomogły im w tym Dzieci. Później wspólnie ubraliśmy choinkę, odpowiedzieliśmy na kilka trudnych pytań Pana Abrakadabra, a  następnie wspólnie odśpiewaliśmy kolędę. Tuż po niej do drzwi naszej sali zapukał Mikołaj! Cóż to było za przeżycie! Jego przyjście wywołało na buziach Dzieci uśmiechy od ucha do ucha. Przedszkolaki z wielką radością biegły, by usiąść na jego kolanach i przytulić się do niego!

Święty Mikołaj w Piasecznie

Dnia 5 grudnia przedszkole w Piasecznie odwiedził święty Mikołaj, który każdego przedszkolaka obdarował świąteczną paczką. Radości nie było końca! Przez cały dzień każde dziecko chodziło uśmiechnięte i przepełnione miłymi wrażeniami.

 

Mikołajki w Przedszkolu Leśnym w Wawrze

Mikołajki 2018 w Przedszkolu Leśnym w Wawrze. Oprócz wspaniałego występu dzieci, wszystkie Panie dały popis swoich umiejętności wokalnych. Brawo dla wszystkich dzieci i Pań, Mikołaj był pod olbrzymim wrażeniem wspólnego występu.

Dyniowy Stworek - konkurs

Na Bemowie w połowie listopada odbył się konkurs pt. „Dyniowy Stworek”. Zadaniem Dzieci było przygotowanie pracy z wykorzystaniem dyni. Spójrzcie jak cudownie prace stworzyły nasze Przedszkolaki! Serdecznie gratulujemy wszystkim Dzieciom, bo prace były naprawdę piękne!

Koncert afrykański na Bemowie

W pierwszych dniach listopada na Bemowie odbył się koncert afrykański! Przyjechała do nas Pani Agnieszka Zdziech, absolwentka Akademii Muzycznej, pedagog
z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Przedszkolakami, autorka wielu piosenek i spektakli dla dzieci, pasjonatka tańca i muzyki afrykańskiej oraz Piotr Brymas, bębniarz, mistrz w grze na instrumentach perkusyjnych, autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci, ceramik, który wiele lat spędził na Czarnym Lądzie, a teraz dzieli się z najmłodszymi tym, co przeżył jako mały chłopiec w Afryce. Podczas koncertu tańczyliśmy, śpiewaliśmy, skakaliśmy i graliśmy na różnych instrumentach m.in. na djembe, kalimbie i korze.

W trakcie koncertu Dzieci nauczyły się śpiewać afrykańskie piosenki "Simamma ka" "Tue Tue" oraz kilka autorskich piosenek naszych gości, np."Tańczy tańczy słoń", lub "Kto zamieszkał w Baobabie".

 

Wyjazd do bombkolandii

Wyjazd przedszkolaków z Wawra do bombkolandii  Silverado w Józefowie. Dzieci miały okazję zobaczyć cały proces powstawania szklanych bombek. Dzieci zobaczyły jak powstają nowe kształty, kolory a na koniec wycieczki własnoręcznie wykonały swoje bombki, które zabrały do domu. Wyjątkowe miejsce i przepiękne ręcznie malowane cudeńka, polecamy.

 

W świecie muzyki

W październiku jedna z sal przedszkola Na Bemowie zamieniła się na chwilę w prawdziwą salę koncertową a dywan w zeszyt do muzyki J Dzieci poznały róże instrumenty muzyczne, również takie, które na co dzień nie są dostępne. Następnie zrobiły swoje instrumenty z wykorzystaniem m.in. plastikowych butelek oraz różnych nasion. Przedszkolaki ćwiczyły też słuch oraz znajomość dźwięków wydawanych przez różne instrumenty m.in. w zabawie „Zgadnij jaki to instrument”.  A na wieeeeelkiej pięciolinii zrobionej przez Panią Marlenę na podłodze wykonywaliśmy ćwiczenia i zabawy ruchowe, np.  w takt granej na instrumentach muzyki wskakiwaliśmy na nutki, ćwiczyliśmy też spostrzegawczość, ponieważ co jakiś czas niektóre nutki znikały. Było dużo zabawy i jeszcze więcej śmiechu!

Pasowanie na Przedszkolaka Bemowo

Witamy Jagódki w gronie Przedszkolaków!!! :)

Pod koniec października w przedszkolu na Bemowie odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Jagódek.

Wszystkie Dzieci pięknie wystąpiły! Jesteśmy bardzo, bardzo dumni z naszych Przedszkolaków. To był naprawdę piękny dzień.

Drożdżowy alfabet - Bemowo

W październiku zajęcia z serii ‘Kuchcikowo” były baaaaardzo drożdżowe J Temat zajęć to „Drożdżowy alfabet”. Dzieci samodzielnie przygotowały do upieczenia bułeczki drożdżowe w kształcie pierwszej litery ich imienia J Samodzielnie również dobrały dodatki, którymi posypały bułeczki! Ale było śmiesznie! Kto nigdy nie próbował ułożyć liter z ciasta, ten nie wie jak trudne było to zadanie

Alpaki na Bemowie

Na początku października przedszkole na Bemowie odwiedziły dwie prześliczne Alpaki - Natan i  Alvaro. Ich opiekun opowiedział nam o ich pracy z Dziećmi niepełnosprawnymi, o tym jak uwielbiają się bawić, co lubią jeść, jak i gdzie być głaskane.  Przedszkolaki były pod wrażeniem ich mięciutkiego, baaardzo przyjemnego futerka. Dowiedzieliśmy się też jak kąpią się alpaki i gdzie mieszkają. Każdy mógł je nakarmić, przytulić się, głaskać do woli ale i tak największą atrakcją dla Dzieci było wyprowadzenie alpak na spacer  To było niesamowite przeżycie!

Wyjazd na Farmę Dyń

Przedszkolaki z Wawra podczas ostatniego wyjazdu na Farmę Dyń w Konstancin Jeziorna. Tego dnia mimo braku słoneczka, dzieci wspaniale spędziły czas na świeżym powietrzu. Jak zawsze na takim wyjeździe było wesoło, ciekawie. Nie zabrakło wspaniałej zabawy na dworze, ciekawej lekcji przyrody. Dzieci miały okazję pokarmić obecne tam zwierzątka oraz wybrać własną dynię.

Przedszkolaki spisaliście się na medal, nasze Panie są z Was dumne i już nie mogą doczekać się kolejnej ciekawej wycieczki.

 

Leśna Noc na Bemowie

Pod koniec września na Bemowie odbyła się kolejna Leśna Noc. Tym razem motywem przewodnim były jesienne dary. Na tę noc nasze Przedszkolaki nie mogły się już doczekać! Po rozmowach o jesieni, jej darach rozpoczęliśmy tematyczne zabawy, konkursy, nie obyło się oczywiście bez pracy plastycznej, zagadek, zabaw ruchowych oraz szukania z latarkami ukrytych darów jesieni! A na koniec oczywiście odbyła się dyskoteka! Było wspaniale!

 

Kuchcikowo na Bemowie

Wrześniowe zajęcia z serii "Kuchcikowo" na Bemowie dotyczyły zasad bezpieczeństwa podczas używania sprzętów kuchennych. Dzieci z niewielka pomocą Pani Pauliny oraz przy użyciu omawianych urządzeń oraz oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przygotowały tartinki z ziołowym twarożkiem oraz jogurty owocowe z miodem. Było pysznie!!!

"Od robaczka do ssaczka”

Przedszkolaki z Wawra podczas warsztatów przyrodniczych, które w tym roku poprowadzi dla nas zewnętrzna firma WESOŁA FARMA. Temat spotkania „Od robaczka do ssaczka”.

 

Eksperymenty - wulkany i syfony

We wrześniu na Bemowie odbyły się doświadczenia chemiczne pt. „Wulkany i syfony”. Najpierw dowiedzieliśmy się co to jest syfon, z czego jest zbudowany i jak działa. Następnie sami zrobiliśmy bitą śmietanę! Dowiedzieliśmy się również co to jest hel i jak zachowają się balony jeśli je nim napompujemy. Samodzielnie zrobiliśmy też wulkan oraz masę żelową :)

Zwierzęta na wsi - Bemowo

Przedszkole na Bemowie na samym początku września odwiedzili niesamowici goście: kaczki, kury, kogut, króliczek, pies a nawet koza!!! Dzieci były zachwycone zwięrzętami oraz ciekawostkami, które opowiedziała nam właścicielka tych zwierzątek. Nauczyliśmy odróżniać się jajka różnych ptaków, dowiedzieliśmy się co jedzą nasi goście, poznaliśmy też zadania Abi (pieska, który pracuje z niepełnosprawnymi Dziećmi)  oraz przytulaliśmy i głaskaliśmy wspaniałego Gumisia (kózka). To była prawdziwa lekcja przyrody!

Warsztaty przyrodnicze w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra swoją przygodę z edukacją przedszkolną rozpoczęły na bardzo wysokim poziomie, biorąc udział w warsztatach  przyrodniczych pt. Rośliny mięsożerne, które poprowadzili pracownicy firmy WESOŁY UNIWERSYTET. W bardzo interesujący i wesoły sposób dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek z życia zaprezentowanych roślin, które na pozór wyglądają bardzo zwyczajnie, ale wcale takie nie były.

Wakacje na Bemowie

Trzy tygodnie wakacji za nami! Ale w Przedszkolu Leśnym nie ma czasu na nudę! Na Bemowie zwiedzaliśmy morza, góry, lasy, poznawaliśmy tańce świata i świat kolorów. Uczyliśmy się tańczyć tango, poznawaliśmy instrumenty, graliśmy na akordeonie, przymierzaliśmy stroje prawdziwych tancerzy, szaleliśmy na placu zabaw i w lesie. Wykonaliśmy mnóstwo przepięknych prac plastycznych różnymi technikami, wycinaliśmy, kolorowaliśmy, malowaliśmy, śpiewaliśmy, ćwiczyliśmy! A jeszcze tyyyyle wakacji przed nami!

Dzień Marynarza na Bemowie

W ostatni piątek czerwca przedszkole na Bemowie zamieniło się w morze, a Przedszkolaki w marynarzy! Każdy zdobywał nowe umiejętności, by zdobyć Patent Małego Marynarza! Każdy Przedszkolak uczył się prawidłowo założyć kapok oraz odróżniać statek od żaglówki. Poznaliśmy też nowe słownictwo (m.in. szanta, przechyły, kotwica, burta, rufa, maszt itp.), nauczyliśmy się wiązać węzły marynarskie i śpiewać szanty! Jako pracę plastyczną Dzieci wykonały żaglówki z rolek po papierze toaletowym oraz z papierowych tacek. Starszaki zrobiły nawet prawdziwą tratwę z plastikowych butelek  To był dzień pełen wrażeń!

Zakończenie roku na Bemowie

Przedszkolaki z Bemowa oficjalnie zakończyły rok szkolny 2017/2018! Dzieci wystąpiły przepięknie! Jagódki z swoich przebraniach wyglądały…jagódkowo ;-) Liski i Poziomki były już na przedstawieniu spakowane na wakacyjny wyjazd ;-)  Było bardzo wesoło i kolorowo, ale również wzruszająco… Wzruszająco, bo nasze Żabki idą już szkoły! Pożegnały nasze przedszkole i nie ukrywamy, że łezka w oku zakręciła się wszystkim nauczycielom. Żabki, życzymy Wam powodzenia w szkole! Zapraszamy do nas w odwiedziny. Będziemy za Wami tęsknić! Rodzicom wszystkich naszych Przedszkolaków dziękujemy za ten rok szkolny i gratulujemy Państwu tak wspaniałych i zdolnych Dzieci!

Kuchcikowo - rafaello z kaszy jaglanej

15.06 w przedszkolu na Bemowie odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z serii „Kuchcikowo”. Tym razem na powitanie wakacji Przedszkolaki wykonały przepiękne, kolorowe i przepyszne kuleczki rafaello z kaszy jaglanej!

 

Koziołek Matołek na Bemowie

W połowie czerwca przedszkole na Bemowie odwiedził prawdziwy Koziołek Matołek! Przyjechał do nas prosto z Pacanowa! Opowiedział nam swoje przygody, a nawet pożalił się Dzieciom, że coś nie tak jest z jego podkuciem. Przedszkolaki sprawdziły to i podkuły Koziołka Matołka jak prawdziwi profesjonaliści!

Kuchcikowo w Wawrze

Kuchcikowo w Wawrze, to już ostatnie zajęcia kulinarne w tym roku przedszkolnym. Tym razem dzieci razem z Panią Moniką wykonały pyszną, zdrową sałatkę owocową. Było kolorowo i mega zdrowo, dzieci wspaniałe poradziły sobie z wykonaniem zadania. Kochani Rodzice od dzisiaj Wasze dziecko będzie umiało samo wykonać  swoją ulubioną sałatkę owocową, a więc do dzieła :)

 

Eksperymenty na Bemowie

Przedszkolaki z Bemowa maj zakończyły eksperymentami J Pani Ela przywiozła do nas mnóstwo specjalnych, chyba zaczarowanych, substancji. Wszystkie były bezpieczne dla Dzieci dlatego mogliśmy do woli eksperymentować, wszystko sprawdzać, wlewać, wąchać, dotykać! Nasza sala zmieniła się na kilka godzin w pracownię chemiczną J Między innymi sami wytworzyliśmy pianę, która miała wspaniałą konsystencję i nie mogliśmy się nią nacieszyć! Nosiliśmy ją na rękach, nogach, a nawet na głowie, a ona nagle sama znikała i nie było po niej śladu! Nawet ręce nie były ani mokre ani klejące! Później wytworzyliśmy mgłę. Wyglądała jak dym! Nie mogliśmy uwierzyć, że w naszej sali dzieją się takie rzeczy! Później sprawiliśmy, że lateksowa rękawiczka sama się napompowała! A żeby tego wszystkiego było mało, to sami stworzyliśmy prawdziwy śnieg! To było niesamowite przeżycie!

Piknik Rodzinny na Bemowie

23.05 na Bemowie odbył się Piknik Rodzinny! Jak przystało na prawdziwy piknik dopisała cudowna pogoda, było pyszne jedzenie (kiełbaski z grilla, sałatki, słodkości, przepyszne wody smakowe ze świeżych owoców i wiele innych), muzyka i tańce. Nie obyło się również bez konkursów sportowych, plastycznych czy na najpyszniejszą sałatkę. Uczestnicy pikniku zostali też podzieleni na cztery kolorowe drużyny, które miały do wykonania mnóstwo ciekawych, śmiesznych zadań. Stworzyliśmy również kącik chemiczny, w którym można było troszkę poeksperymentować oraz kącik konstrukcyjny, w którym zbudowaliśmy z klocków nasze przedszkole! Oczywiście, jak co roku, na pikniku wystąpił  też Pan Adrian z naszymi tancerzami, do których dołączyli Rodzice! Pod koniec odwiedził nas niesamowity gość - lew! Było mnóstwo radości! To był naprawdę cudowny dzień! Serdecznie dziękujemy naszym Przedszkolakom oraz ich bliskim za liczne przybycie i wspaniałą zabawę!

Wulkany Świata

11.05 na Bemowie odbyły się zajęcia pt. „Wulkany świata”. Dowiedzieliśmy się co to w ogóle są wulkany, jak powstają, gdzie można je spotkać oraz sami takie wulkany zrobiliśmy!!!

Dzień Mamy i Taty na Bemowie

10.05 na Bemowie obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty! Tego dnia nasze Przedszkolaki przygotowały przedstawienia dla Rodziców. Dzieci wystąpiły po prostu wspaniale! Nie zabrakło łez wzruszenia ale również mnóstwa radości i dumy. Kochani Rodzice, jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego co najlepsze i spełnienia najskrytszych marzeń. 100 lat!

Wycieczka do chatki spełnionych marzeń

Pod koniec kwietnia, Sówki, Poziomki i Biedronki z Przedszkola na Tarchominie, wybrały się na wycieczkę do chatki spełnionych marzeń. Okazało się, że trafiliśmy do prawdziwej wioski indiańskiej, gdzie zamieniliśmy się w Indian. Pomalowaliśmy Tipi, wykonaliśmy piękne pióropusze a także zjedliśmy pyszną kiełbaskę z ogniska! to Była świetna zabawa! Zmęczeni ale szczęśliwi, wróciliśmy do naszego przedszkola :)

Dzień Książki Bemowo

Pod koniec kwietnia w przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Dzień Książki. Najpierw każdy z nas mógł opowiedzieć o swojej ulubionej książce. Następnie Pani Natalia opowiedziała nam jak powstaje książka oraz jakie informacje są zawarte na pierwszych stronach. Stworzyliśmy również regulamin dbania o książki oraz dowiedzieliśmy się dlaczego ważne jest ich szanowanie. Było również mnóstwo zabaw ruchowych oraz dydaktycznych, nawet pisaliśmy książki…nogą! Na zakończenie zajęć sami stworzyliśmy książki – od tytułu, przez ilustracje oraz tekst! Zajęcia te nauczyły nas szacunku do książek oraz zachęciły nas do dbania o ich wygląd, kształtowaliśmy również umiejętność uważnego słuchania, poznaliśmy etapy powstawania książki i kształtowaliśmy umiejętność współpracy i wzajemnej pomocy.

Kuchcikowo - koreczki - Bemowo

24.04 Przedszkolaki z Bemowa zrobiły koreczki! Podczas zajęć było: kolorowo, pysznie, wesoło, cudownie! Podczas robienia koreczków bawiliśmy się wspaniale! Przy okazji rozwijaliśmy zmysł smaku, zapachu, dotyku, wzroku, kształtowaliśmy umiejętności zdrowego odżywiania, rozwijaliśmy motorykę małą, a przede wszystkim aktywnie braliśmy udział w zajęciach i przypomnieliśmy sobie zasady kulturalnego zachowania przy stole.

Wesoła Sobota Bemowo

Przedszkolaki z Bemowa uwielbiają swoje przedszkole nie tylko w tygodniu, ale również w soboty! Same dopytują kiedy będzie kolejna Wesoła Sobota! W kwietniu podczas tych zajęć budowaliśmy robota!!! Przy okazji rozwijaliśmy swoją mowę, kształtowaliśmy motorykę małą, ćwiczyliśmy pamięć , porównywaliśmy, klasyfikowaliśmy a podczas zabaw na dworze szaleliśmy do woli przy okazji integrując się i kształtując spostrzegawczość oraz koncentrację.

Dzień Czekolady w Wawrze

DZIEŃ CZEKOLADY przedszkolaki z Wawra obchodziły bardzo smacznie, słodko ale i zdrowo. Razem z Panią Moniką dzieci wykonały swoje ulubione owocowe szaszłyki, które na koniec polewały prawdziwą czekoladą. Mniam ale pycha!

 

Bemowo odwiedził Kubuś Puchatek

13.04 przedszkole na Bemowie odwiedził Kubuś Puchatek z przyjaciółmi! Aktorzy Teatru Tup Tup zaprezentowali nam piękne przedstawienie o przyjaźni. Nasze Przedszkolaki aktywnie brały w nim udział. Występ wypełniony był przepiękna muzyką i piosenkami w wykonaniu Pani Niny.

Afryka

Afryka na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo daleko… Ale nie dla naszych przedszkolaków! Okazuje się, że dzięki muzyce można podróżować w najodleglejsze zakątki świata!

Teatrzyk - Zaczarowane kalosze

Przedszkole na Bemowie odwiedzili aktorzy Teatru Arlekin i zaprezentowali bajkę, która pomogła odpowiedzieć Przedszkolakom na pytanie dlaczego warto być grzecznym i odpowiedzialnym. Dzieci bawiły się wspaniale – było mnóstwo śmiechu i zabawy, a przy okazji dużo rozmów o kulturze i odpowiedzialności.

Warsztaty wiosenno-świąteczne z Rodzicami

Tuż przed świętami na Bemowie odbyły się warsztaty wiosenno-świąteczne z Rodzicami. Było bardzo wesoło i kolorowo. Popatrzcie jakie cuda stworzyły nasze kochane Przedszkolaki ze swoimi bliskimi! Bardzo dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za przybycie i wspólnie spędzony czas.

 

Przygotowania do wiosny na Tarchominie

W ostatni piątek Przedszkolaki z Tarchomina z całych sił czarowały by wypędzić na dobre zimę i powitać wiosnę! Wykonały przy tym przepiękne Marzanny. Już niedługo przekonamy się czy daliśmy radę i w końcu na dobre zagości u nas wyczekiwana wiosna :) 

Wiosna na Bemowie

Na Bemowo w końcu przyszła wiosna! Piękna i radosna! Dlatego pierwsze wiosenne zajęcia dotyczyły marcowej pogody. Pani Natalia poprowadziła zajęcia pt. „W marcu jak w garncu”. To co widzicie na dywanie to nasze deszcz i śnieg, które najpierw mieszały się na chuście animacyjnej, a później w naszym wiosennym garnku! Zajęcia były bardzo kolorowe, wesołe i przede wszystkim wypełnione po brzegi muzyką! Malowaliśmy oburącz w takt muzyki, tańczyliśmy, skakaliśmy, śpiewaliśmy i przede wszystkim bardzo się cieszyliśmy!

Warsztaty przyrodnicze

Kurczaki, kaczuszki i to najprawdziwsze na świecie odwiedziły przedszkolaki z Wawra. Dzieci oprócz ciekawej lekcji przyrody o życiu małych kurczaków mogły dotknąć, pogłaskać czy sprawdzić czy aby na pewno są one prawdziwe. Dziękujemy firmie FORMAT za ciekawe warsztaty przyrodnicze.

Warsztaty chemiczne na Tarchomonie

Ostatnio w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty chemiczne. Poznaliśmy z Panią Maliną reakcję utleniania, wybuchło kilka wulkanów :) a nawet pobawiliśmy się sztucznym śniegiem, który sami zrobiliśmy! A czy wy wiecie co to znaczy hydrofilowy? My już wiemy! To były odlotowe zajęcia!

Wycieczka do Papugarni Carmen

09.03.2018 Przedszkolaki z Bemowa pojechały na wycieczkę. Odwiedziliśmy Papugarnię Carmen. To co zobaczyliśmy w środku było po prostu niesamowite! Mnóstwo przepięknych, kolorowych papug, bardzo przyjaznych przywitało nas swoim głośnym śpiewem. Siadały nam na rękach, ramionach, a czasami nawet głowach! Jadły nam prosto z ręki, pozwalały się głaskać. Marysia nawet nawiązała z jedną prawdziwy dialog ;-) Było wspaniale!

Mam Talent

Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT !

- przedszkolaki z Przedszkola Leśnego w Piasecznie

W krainie kolorów

Na początku marca Na Bemowie odbyły się zajęcia pt. „W krainie kolorów” zawierające elementy sensoplastyki. Nasza Pani Paulinka bardzo nas zaskoczyła pomocami jakie przygotowała do zajęć! Bawiliśmy się w kolorowym makaronie, z którego później zrobiliśmy prace plastyczne, malowaliśmy balonami, przy użyciu strzykawek i barwników spożywczych robiliśmy doświadczenia z kolorami, układaliśmy rytmy z pomocą kolorowych rolek po papierze i wykonaliśmy wiele innych ciekawych zadań! Było po prostu wspaniale!!!

 

Kuchcikowo w Wawrze

Kuchcikowo w Wawrze to warsztaty kulinarne, na które zaprasza wszystkie dzieci Pani Monika. Tym razem dzieci wykonały sałatkę grecką i tym samym zapoznały się z kolejnym krajem – GRECJĄ.

Zdrowym być

Smacznie, zdrowo, kolorowo! Pod takim tytułem odbyły się u nas ostatnie zajęcia z cyklu "Zdrowym być".  Podczas zajęć spróbowaliśmy jak smakują przeróżne owoce a potem zrobiliśmy sałatki owocowo galaretkowe. To był smakowity piątek w Przedszkolu na Tarchominie! :)

 

Jajeczne zwierzaki - cudaki na Bemowie :)

Pod koniec lutego na Bemowie było baaaaardzo kolorowo! To wszystko za sprawą jajecznych zwierzaków – cudaków, które w ramach zajęć „Kuchcikowo” wykonaliśmy z pomocą Pani Pauliny. Sami zobaczcie jak było wesoło i kolorowo!

Przedszkolaki z Tarchomina zabawiły się w prawdziwych projektantów mody

W ostatni piątek wszystkie Dzieci z Przedszkola na Tarchominie zabawiły się w prawdziwych projektantów mody. Mogliśmy sami wybrać wzór a potem przerysować go przy pomocy specjalnych farb na nasze koszulki. Powstały nam piękne wzory: zwierzęta, kwiaty a nawet wróżki! To była świetna zabawa! Teraz każdy z dumą nosi swoją koszulkę!

Przedszkolaki z Tarchomina odwiedziło studio nagrań

Niedawno Przedszkolaki z Tarchomina odwiedziło prawdziwe studio nagrań! Nawet nie wiedzieliśmy, że tak możemy bawić się naszym głosem.. robiliśmy echo, naśladowaliśmy głos dinozaura a na koniec sami nagraliśmy piosenkę! Chcecie posłuchać?

 

Pająki Bemowo

Przedszkole Leśne na Bemowie często odwiedzają zwierzęta ze swoimi opiekunami. Były już u nas m.in. króliczki, kurczaczki, konie, węże, świnka morska, jaszczurki, kura, rybki, koty, psy, papugi i wiele, wiele innych. Teraz przyszła kolej na…pająki i skorpiony! 23.02 dowiedzieliśmy się  gdzie mieszkają pająki, po co im sieć i z czego ją robią, dowiedzieliśmy się też czy pająki to szkodniki czy może jednak są pożyteczne. Poznaliśmy dokładnie budowę skorpionów i potrafimy już odróżnić którego skorpiona nie trzeba się bać, a który może być dla nas niebezpieczny. Przyglądaliśmy się im z bliska, mogliśmy je nawet dotknąć! Część z nich ze względów bezpieczeństwa pozostała w pojemniczku, ale niektóre oglądaliśmy z bardzo bliska! Okazało się, że są to bardzo ładne, miłe w dotyku zwierzątka! Nasze Przedszkolaki były nimi wręcz zafascynowane! Nikt się nie bał, każdy z wielkim zaciekawieniem przyglądał się im. Jesteśmy po wielkim wrażeniem tych zajęć!

Dzień Babci i Dziadka na Bemowie

W połowie lutego w przedszkolu na Bemowie był wyjątkowy dzień. Wyjątkowy, bo wyjątkowi byli goście. Odwiedzili nas Babcie i Dziadkowie. Nasze Przedszkolaki przepięknie wystąpiły z okazji Ich święta! Były wspólne tańce, życzenia, prezenty, a nawet konkursy dla ukochanych Dziadków! Dzieci pięknie powiedziały swoje role i zaśpiewały mnóstwo piosenek. Nie zabrakło również występów i zabaw po angielsku! Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadziusiom za przybycie i jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze!!!

Dzień kota w Przedszkolu Leśnym w Wawrze

Dzień kota w Przedszkolu Leśnym w Wawrze obchodziliśmy wspólnie z prawdziwymi kotami.  Dziękujemy firmie Kocia Bawialnia FIONA za ciekawe warsztaty, dotyczące ich życia, opieki i tego co warto wiedzieć o różnych rasach kotów.

Wesoła Sobota na Bemowie

Jak spędzić miło czas w sobotę? Oczywiście przyjść do Przedszkola Leśnego! Tym razem na Bemowie było naprawdę kosmicznie!!! Sami popatrzcie :)

Bal karnawałowy na Tarchominie

Witajcie w naszej bajce! Bajkowy, karnawałowy bal odbył się na początku lutego w przedszkolu na Tarchominie. Przy dźwiękach popularnych dziecięcych przebojów bawiły się Elsy i Księżniczki, nie zabrakło nawet lekarzy, rycerzy i kucharzy! To była wspaniała zabawa!

Bal Karnawałowy w Wawrze

Wielki bal karnawałowy w Wawrze odbył się z wielką pompą, dzieci oraz wszystkie Panie bawiły się wyśmienicie. Dziękujemy Pani Ani i Kamili za przygotowanie wspaniałej zabawy dla wszystkich przedszkolaków.

 

Bal Karnawałowy na Bemowie

Ach! Cóż to był za bal!!!

9 lutego na Bemowie odbył się wspaniały bal karnawałowy! Było mnóstwo zabaw, konkursów, tańce wygibańce, nawet odbył pokaz iluzjonistyczny i przybył do nas niesamowity gość! Odwiedził nas Papa Smerf! Cóż to było za przeżycie (nie tylko dla Przedszkolaków, ale i dla całej kadry ;-)  ) Było po prostu wspaniale! Sami popatrzcie!

 

Zajęcia z sensoplastyki ma Tarchominie

W styczniu w Przedszkolu na Tarchominie odbyły się zajęcia z sensoplastyki. Razem z Panią Sylwią mieliśmy niecodzienną okazją zrobić wielką piaskownicę, ale pełną mąki a nie piasku :) Ku naszej radości mąką mogła fruwać wszędzie! Podczas zajęć udało nam się znaleźć całą wioskę Smerfów, które ukryły się w pudełkach. To była świetna zabawa!

 

Wycieczka do Wawerskiego Centrum Kultury.

Przedszkolaki z Wawra na ostatnią wycieczkę wybrały się  do Wawerskiego Centrum Kultury. Dzieci bardzo kreatywnie spędziły  czas na warsztatach artystycznych oraz muzycznych. Podczas spotkania przedszkolaki nie tylko słuchały różnych instrumentów muzycznych, ale też miały okazję spróbować własnych sił grając na nich. Myślę, że jeszcze  nie raz powrócimy do tak wyjątkowego miejsca. Dziękujemy pracownikom WCK oddział Anin za wspaniale zajęcia.

Bemowo, wycieczka, Klockownia

W połowie stycznia Przedszkolaki z Bemowa wybrały się na wycieczkę do Klockowni. Zbudowaliśmy wielki labirynt, którym później musieliśmy przejść a następnie bawiliśmy się przeróżnymi klockami! Budowaliśmy zamki, tory, zjeżdżalnie, trony i wiele, wiele innych fantastycznych rzeczy! Sami popatrzcie jak było wesoło i kolorowo!!!

 

Koncert Mała Orkiestra Dni Naszych Bemowo

Na początku stycznia przedszkole na Bemowie odwiedził nasz ukochany zespół – Mała Orkiestra Dni Naszych! Jurek Ogórek i jego przyjaciele wystąpili z koncertem pt. „Małe piosenki o wielkich sprawach”! Oczywiście cały czas braliśmy czynny udział w koncercie, dowiedzieliśmy się wielu bardzo ważnych rzeczy o przyjaźni, pomaganiu i bezpieczeństwie na drodze. Było głośno i bardzo, bardzo wesoło!

 

Spotkanie z Tytką i Leosią na Tarchominie

W ostatni piątek Dzieciaki z Tarchomina odwiedziły dwie urocze sówki - Tytka i Leosia. Wszystkie Przedszkolaki z uwagą i zainteresowaniem słuchały opowieści o życiu sów. Dowiedzieliśmy się, że w Polsce mieszka 10 gatunków sów.  Jedne z nich mieszkają w lasach, inne wolą opuszczone domy, stodoły czy kościoły. Wszystkie sowy latają bezszelestnie dzięki swoim mięciutkim piórkom. To było wyjątkowe spotkanie. Czekamy na kolejne :)

 

Zajęcia kulinarne w Wawrze

Zajęcia kulinarne w Wawrze  prowadzone przez Panią Monikę cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i nic w tym dziwnego, gdyż na każdych zajęciach dzieci dowiadują się dużo ciekawych informacji o danym państwie europejskim a po drugie na tych zajęciach zawsze można coś dobrego zjeść :). Na zdrowie kochani!

 

Wizyta zwierzątek Bemowo

Pod koniec grudnia przedszkole na Bemowie odwiedziło kilka zwierzątek – myszka, jeż pigmejski, jaszczurka, królik i koszatniczka :) Ich opiekun opowiedział nam jak każde z nich przygotowuje się do zimy, jak należy dbać o zwierzęta zarówno podczas zimy, jak i na co dzień i oczywiście mogliśmy każdemu z nich przyjrzeć się z bliska, pogłaskać i przytulić!

 

Święta Bożego Narodzenia w Wawrze

A to już wspomnienia z pięknego występu przedszkolaków z Wawra  z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy dzieciom za piękny występ oraz Rodzicom za miło spędzony czas podczas warsztatów świątecznych.

Maski karnawałowe

Przed samym Sylwestrem, Przedszkolaki z Tarchomina wraz z Panią Klaudią zrobiły piękne maski karnawałowe! Ozdobione piórkami, cekinami i kolorowymi papierami oraz brokatem, pięknie prezentowały się na naszych buziach. Maski te, już niedługo przydadzą nam się podczas balu, na który z niecierpliwością czekamy!

Kuchcikowo - w krainie warzyw i owoców

Na Bemowie podczas grudniowych zajęć  z cyklu "Kuchcikowo - w krainie warzyw i owoców" Przedszkolaki uczestniczyły w prawdziwej pirackiej wyprawie po skarby zdrowia! Oj, łatwo nie było! Były ukryte skarby, które trzeba było samodzielnie odnaleźć, mnóstwo zagadek, zadania do wykonania, ale było warto! Po znalezieniu skarbu Dzieci przystąpiły do przygotowania przepysznych szaszłyków owocowych!

Mikołajki Bemowo

6.12 to co roku bardzo ważny dzień dla Dzieci, również dla tych dużych Wtedy przychodzi do nas oczekiwany przez wszystkich Mikołaj! O Przedszkolakach z Bemowa oczywiście również pamiętał! Najpierw jednak gościliśmy aktorów teatru Tup Tup, którzy opowiedzieli nam piękną,
świąteczną historię. Nagle, zupełnie niespodziewanie w drzwiach pojawił sięnajprawdziwszy Mikołaj!!! Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci

 

Św. Mikołaj w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra z wielką radością przywitały św. Mikołaja, który jak co roku przygotował dla nich piękne prezenty. Każda grupa zaśpiewała dla Mikołaja świąteczną piosenkę, również nasze kochane Panie dały popis wokalny.  To był wspaniały czas dla nas wszystkich :)

MIkołajki na Tarchominie

7 grudnia Dzieciaki z Przedszkola na Tarchominie odwiedził prawdziwy Święty Mikołaj. Mikołaj przyniósł ze sobą worek pełen pięknych prezentów! Zanim jednak je dostaliśmy, musieliśmy zdać dwa testy - muzyczny- śpiewaliśmy kolędy i piosenki, w drugim musieliśmy odpowiedzieć na kilka zagadek. Zdaliśmy śpiewająco, więc wszystkie prezenty trafiły w nasze ręce! Mikołaj obiecał, że wróci do nas jeszcze 24 grudnia. Zatem czekamy :)

 

Warsztaty świąteczne z Rodzicami - Bemowo

Na początku grudnia w przedszkolu na Bemowie odbyły się warsztaty świąteczne z Rodzicami. Robiliśmy stroiki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, łańcuchy i wiele innych pięknych rzeczy! Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przybycie!

 

Andrzejki na Bemowie

30.11 w przedszkolu na Bemowie odbyły się Andrzejki! W magiczny nastrój wprowadziły nas nasze kochane Panie: Natalia i Paulina. Najpierw dowiedzieliśmy się co to w ogóle są Andrzejki. Następnie czarowaliśmy używając balonów i chusty animacyjnej, a później wróżyliśmy, wróżyliśmy i jeszcze raz wróżyliśmy. Wrzucaliśmy monety do wody (na szczęście i spełnienie marzeń), laliśmy wosk przez klucz, dotykaliśmy czarodziejskiej kuli spełniającej marzenia, losowaliśmy imiona przyjaciół, dowiedzieliśmy się nawet kim będziemy w przyszłości!!!

 

Dzień Pluszowego Misia

24.11 w Przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy Przedszkolak mógł przynieść do przedszkola swojego ukochanego misia i opowiedzieć o nim innym Dzieciom. Misie posłużyły nam nie tylko do zabawy, ale również do zajęć dydaktycznych. Pracowaliśmy dziś cały dzień metodą Dziecięcej Matematyki prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej – misie bardzo nam w tym pomogły. Poza tym bardzo dużo się dziś przytulaliśmy!

Przedszkolaki z Wawra w Teatrze Lalka

Przedszkolaki z Wawra ostatnio odwiedziły w samym centrum Warszawy Teatr Lalka oglądając spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Bajka oczywiście znana dzieciom, choć wzbudziła wiele emocji u przedszkolaków.

 

Kuchcikowo – w krainie warzyw i owoców

W połowie listopada w Przedszkolu na Bemowie odbyły się kolejne zajęcia z serii „Kuchcikowo – w krainie warzyw i owoców”. Tym razem przygotowaliśmy przepyszną, kolorową zapiekankę warzywną! Oczywiście żeby nie było zbyt łatwo Pani Paulina przygotowała dla nas kilka zadań, m.in. sami stworzyliśmy piramidę zdrowego żywienia! Poznaliśmy też właściwości warzyw, które miały być wykorzystane do zapiekanki. A później kroiliśmy, mieszaliśmy, nakładaliśmy a na podwieczorek jedliśmy! Były baaaardzo kolorowo i pysznie!

Koncert

W ubiegłym tygodniu wszystkie Dzieci z przedszkola na Tarchominie zamieniły się w prawdziwych muzyków. Nie tylko graliśmy na prawdziwych instrumentach, ale także sami zrobiliśmy instrumenty z przeróżnych przedmiotów: puszek, guzików, jajek. Ah cóż to był później za koncert, słychać nas było w całym przedszkolu! 

 

Wycieczkę do Teatru Niewielkiego

17.10.2017 r. Przedszkolaki z Bemowa pojechały na wycieczkę do Teatru Niewielkiego. Dla niektórych była to pierwsza podróż autokarem, co wzbudzało wielkie emocje! Na miejscu, jeszcze przed rozpoczęciem spektaklu, Dzieci mogły pobawić się przygotowanymi zabawkami. Przedstawienie pt. „Raz, dwa, trzy” bardzo podobało się Przedszkolakom! Uśmiechy nie schodziły Im z twarzy! Nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki!

Teatr Lalek Pinokio

3.11.2017 przedszkole na Bemowie odwiedzili aktorzy Teatru Lalek Pinokio. Zaprezentowali nam piękną historię sierotki Kasi, która stała się mądrą królową, a także zaklętego w mysz księcia i Złotej Pani żyjącej w złotym mieście i pomagającej biednym. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygodach Kasi pomagając jej podejmować decyzje, które zadecydowały o jej dalszych losach. Z bajki tej wyciągnęliśmy różne wnioski, ale najważniejszy był taki, że im więcej w życiu dobrego uczynimy, tym więcej dobra do nas wróci.

 

Dzień Dyni na Bemowie

Pod koniec października w przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Dzień Dyni. Pani Marlena zaprezentowała nam różne dynie – zarówno jadalne, jak i  ozdobne. Poznawaliśmy ich budowę oraz właściwości odżywcze i dowiedzieliśmy się co pysznego możemy z nich przygotować. Odbyły się też zawody z wykorzystaniem tych warzyw a na koniec Przedszkolaki wykonały prace plastyczne m.in. z wykorzystaniem pestek dyni.

Alpakoterapia

Przedszkolaki z Wawra w tym roku rozpoczęły nowy cykl zajęć pt. Alpakoterapia. Dzięki Ośrodkowi Terapii Koparka z Wawra dzieci co miesiąc spotykać się będą z dwoma uroczymi Alpakami o imieniu Minos oraz Natan. Zajęcia będą miały charakter terapeutyczny a także przyrodniczo-poznawczy.

 

Szalona Noc Dyni

W ostatni piątek października w przedszkolu na Tarchominie odbyła się szalona noc dyni, na którą licznie przybyły różne zjawy: czarownice, czarodzieje, roboty, księżniczki i wiele, wiele innych. Wszyscy Ci spotkali się by odnaleźć zaginiony domek Dyniowego Duszka. Wspólnie wyruszyliśmy podróż bo komnatach zamku, w których to musieliśmy wypełnić wiele zadań, aby ostatecznie odnaleźć domek Duszka. W nagrodę otrzymaliśmy mnóstwo słodyczy! Tego wieczoru rozstrzygnięto także przedszkolny konkurs na najpiękniejszą dynię! Wszystkim, którzy wzięli udział gratulujemy pomysłów!

 

Pasowanie na Przedszkolaka na Bemowie

26.10 na Bemowie odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka! Wszystkie Liski
były baaaardzo dzielne! Pięknie wystąpiły, zaśpiewały, zatańczyły! I to
nawet po angielsku! Podczas samej czynności pasowania wzruszenie było
niesamowite - nie tylko u Rodziców, ale również całej kadry. Po
przedstawieniu na Dzieci czekała niespodzianka - specjalnie do Lisków
przyjechała Pani animatorka z mnóstwem atrakcji. Były tańce, zabawy w kole,
bańki mydlane, balony, wspólne tańce z rodzicami. To był wspaniały dzień!

Karmelowa Pokusa

Ale to była słodka wycieczka! :) w Karmelowej Pokusie poznaliśmy sposób produkcji lizaków - wywołało to duże zainteresowanie i wiele pytań. Po pokazie każdy samodzielnie zrobił lizaka i spróbował własnoręcznie robionych cukierków. Celem wycieczki było wzbogacanie przeżyć dzieci, rozwijanie ich zainteresowań i zaspokajanie dziecięcej ciekawości.

Warzywne ludki

Na powitanie jesieni, Przedszkolaki z Tarchomina zrobiły piękne warzywne ludki. Pomysłowość wszystkich dzieci była niesamowita! Powstały warzywne zwierzątka, królewny i wiele, wiele innych. Przy tej okazji dzieciaki przypomniały sobie jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców. To był bardzo pracowity dzień!

Wycieczka do fabryki krówek

W ostatni piątek, dwie najstarsze grupy Przedszkolaków z Tarchomina, Poziomki i Biedronki, wybrały się na pierwszą w tym roku wycieczkę. Celem naszej podróży była Fabryka Krówek w Milanówku. Teraz już wiemy z czego powstają te pyszne cukierki! A wystarczy tylko 5 składników. Przedszkolaki bacznie przyglądały się gdzie i jak powstaje masa krówkowa, a także z jaką precyzją pakowane są krówki (ręcznie!). Nie obyło się oczywiście bez degustacji! Jednogłośnie stwierdziliśmy, że krówki są pyszne!

Bańki mydlane

Dwa tygodnie temu, w przedszkolu na Tarchominie odbył się piękny pokaz Baniek Mydlanych! Cóż to był za wspaniały i magiczny dzień! Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe łapiąc fruwające, wirujące bańki, których ilości nikt nie mógł zliczyć. Robiliśmy z baniek gąsienice, pociągi a na koniec, każdy odważny Przedszkolak, mógł zostać zamknięty w ogromnej bańce mydlanej!

Podróże male i duze - Hiszpania

Przedszkolaki z Bemowa uwielbiają poznawać świat dlatego wybrały sie w kolejną podróż - tym razem do Hiszpanii. Poznały zwyczaje panujące w tym kraju, ulubione zabawy dzieci, kilka słów w ich języku i dowiedziały się mnóstwo ciekawostek o tym kraju! A na koniec, jak zwykle, powstały wspaniałe prace plastyczne.

Warsztaty malowania na tkaninie

20.10 na Bemowie odbyły się warsztaty malowania na tkaninie! Przedszkolaki miały okazję poznać różne metody malowania na tkaninie oraz dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o rodzajach farb. Następnie młodsze Dzieci, z wykorzystaniem szablonów, pomalowały swoje koszulki. U starszaków było troszkę trudniej, bo nie było szablonów :) Wzór trzeba bylo odrysować samodzielnie specjalnymi mazakami, a później jeszcze pomalować to farbami! Wydawało się nam, że malowanie farbami na koszulkach będzie łatwe, ale się myliliśmy..Musielismy być  bardzo dokładni. Było dużo śmiechu, ale również skupienia. Popatrzcie sami jakie piękne stworzyliśmy koszulki :)

Mały Budyń

Do przedszkola zawitał bardzo nietypowy gość! Mały Budyń – surykatka. Jego opiekunka przedstawiła dzieciom jego zwyczaje i tryb życia, a potem każdy miał możliwość go pogłaskać. Dzięki takim odwiedzinom poszerzamy naszą przyrodniczą wiedzę, a także uczymy się szanować każde żyjące stworzenie.

 

Zabawa na 102

Zabawa na 102 w sobotę w przedszkolu czy to możliwe? Oczywiście że tak,  przedszkolaki z Wawra podczas zabawy w temacie POKAZ MODY. Przedszkolaki wyglądacie rewelacyjnie!

 

Wycieczka na Farmę Dyń

Przedszkolaki z Wawra na piątkową wycieczkę wybrały się na FARMĘ DYŃ w Konstancin Jeziorna. Na miejscu czekało na nie wiele wrażeń. Pogoda dopisała, dzieci były zachwycone, a Panie dumne że mają tak dzielne i grzeczne przedszkolaki. W autokarze z okazji jutrzejszego święta DNIA NAUCZYCIELA nie zabrakło wyśpiewane sto lat dla naszych cudownych, kochanych Pań, BRAWO dzieci. Wszystkiego najlepszego dla CAŁEJ KADRY PRZEDSZKOLA LEŚNEGO!!!

 

Księżniczka Muzalinda w Piasecznie.

Księżniczka Muzalinda w Przedszkolu Leśnym w Piasecznie.
W muzycznym królestwie Muzalindy dzieją się niezwykłe rzeczy. Księżniczka spotyka różne stwory, wróżki, królów, wiedźmy, krasnale, gnomy, skrzaty, o których istnieniu nic nie wie. Zawsze towarzyszy jej muzyka grana na żywo, która w sposób naturalny uaktywnia Dzieci i pobudza ich wyobraźnię. Nasze przedszkolaki podczas poszczególnych baśni, poznają różne instrumenty muzyczne, ich budowę, brzmienie, pochodzenie, a pod koniec każdego spotkania uczą się prostej piosenki o danym instrumencie, który trafił do królestwa Księżniczki Muzalindy.

Zajęcia z jęz. angielskiego

Namaste! Przedszkolaki z Wawra podczas zajęć z języka angielskiego (zajęcia prowadzone przez firmę SPEAK ART) miały okazję poznać gościa specjalnego, który przybył do nas z dalekich Indii . Dziękujemy firmie SPEAK ART za zaproszenie Pani Nidhi, dzięki której przedszkolaki mogły poznać kulturę i zwyczaje panujące w Indiach.

 

A Wy co wiecie o pająkach ? ;)

Niedawno Przedszkolaki z Tarchomina odwiedziły pająki i skorpiony! Ale nie myślcie sobie, że się baliśmy! Byliśmy bardzo dzielni. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o pajęczakach. Najbardziej rozbawiła nas nazwa nogogłaszczki, które wcale nie służą do głaskania :) Wiemy już także, że największymi pająkami są ptaszniki, zaś najbardziej jadowity pająk to czarna wdowa. A Wy co wiecie o pająkach ? ;)

Noc Jesiennych Liści

Tak! Tak! Nareszcie! Na tę noc Przedszkolaki z Bemowa czekały całe wakacje! 29.09 o godzinie 20.00 rozpoczęła się wspaniała zabawa! Dzieci przybyły do przedszkola z latarkami, które miały posłużyć im do wykonania ważnych zadań. Tego wieczoru odbyły się konkursy, turnieje sportowe i najprawdziwszy pokaz mody jesiennej! Przedszkolaki przygotowały też piękne nakrycia głowy z wykorzystaniem jesiennych liści. Tuz przed snem był seans filmowy a po wszystkich atrakcjach Dzieci pięknie zasnęły. To była wspaniała noc!

 

Kuchcikowo na Bemowie

We wrześniu na Bemowie rozpoczęliśmy kolejne zajęcia z cyklu „Kuchcikowo”. W tym roku będą to zajęcia pod tytułem „W krainie warzyw i owoców”. Podczas pierwszego spotkania pracowaliśmy z kukurydzą – królową dań meksykańskich. Najpierw poznaliśmy jej właściwości odżywcze, następnie przyjrzeliśmy się dokładnie jak wygląda i jak oraz gdzie rośnie, a później dowiedzieliśmy się w jakich postaciach możemy ją jeść oraz samodzielnie przygotowaliśmy pyszną sałatkę w roli głównej właśnie z kukurydzą!

 

Od robaczka do ssaczka

22 września na Bemowie odbyły się warsztaty przyrodnicze. Nasze przedszkole odwiedziły: straszyki, karpie, kumak dalekowschodni, agama brodata,  świnka morska i…kura!!! Najwięcej emocji u Dzieci wzbudziła właśnie kura, która miała bardzo mięciutkie, delikatne piórka. Przedszkolaki nie mogły uwierzyć, że nie ucieka, nie dziobie i że jest tak bardzo przyjemna w dotyku. Nie mogliśmy przestać jej głaskać!

 

Teatrzyk Gargulec

Niedawno Przedszkolaki z Tarchomina odwiedził teatrzyk Gargulec. Przedstawienie, które nam zaprezentował teatrzyk dotyczyło numeru 112. Od dziś, wszystkie przedszkolaki wiedzą, że gdy dzieje się coś niebezpiecznego, gdy potrzebujemy wezwać policję, straż pożarną czy też pogotowie wystarczy, że zapamiętamy ten jeden numer. W tym dniu wszystkie przedszkolaki śpiewały piosenkę: "wybierz numer 112..."

 

Dzień Przedszkolaka na Bemowie

Światowy Dzień Przedszkolaka na Bemowie był pełen zabaw, konkursów i innych atrakcji. Dzieci wykonywały śmieszne, ale zarazem ćwiczące koordynację wzrokowo-ruchową, zadania, skakały po śladach, chodziły po różnych strukturach, ćwiczyły w parach z balonami, co wcale nie jest takie łatwe na jakie wygląda. Było mnóstwo śmiechu i wspaniałej zabawy!

Wycieczka do Centrum Ogrodniczego Wrzos

Przedszkolaki z Wawra na wrześniową wycieczkę wybrały się do CENTRUM OGRODNICZEGO WRZOS, celem zakupu jesiennych kwiatów. Wspólnie z dziećmi posadziłyśmy kwiaty, które pięknie ozdabiają nasze okiennice. Poznajecie te jesienne kwiaty? Oczywiście to wrzosy, prawda że piękne?

 

Pan iluzjonista

W połowie września Przedszkolaki z Tarchomina odwiedziła Pani Iluzjonistka. A czy wy wiecie kto to jest Iluzjonista?

Świnka Peppa w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra rozpoczęcie Nowego 2017 Roku powitały razem ze swoją ulubioną postacią bajkową SWINKĄ PEPPĄ. Radości było co niemiara, zabawy i uścisków, zobaczcie sami :)

Magiczny świat cyrku Bemowo

Wrzesień na Bemowie zaczęliśmy od pokazu iluzjonistyczno - żonglerskiego w wykonaniu niesamowitego Pana Abrakadabra. Co się robi w cyrku? Kim jest żongler? Czym można żonglować? Co się dzieje z chusteczką, kiedy magik sprawił, że zniknęła? Czy naprawdę da się wyczarować słonia w przedszkolu? I czy czarodziej może sprawić żeby dzieci były grzeczne? Na te i wiele innych pytań odpowiedział szalony czarodziej Pan A...brakadabra, który zaprosił Dzieci w zwariowaną podróż poprzez meandry zaklęć magicznych i starorzecza sztuki żonglerskiej.

 

Kucyk w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra w zeszłym tygodniu odwiedził prawdziwy konik kucyk. Dzieci miały możliwość przejażdżki konikiem na placu przedszkolnym, a dzięki Panu z firmy Akademia Kucania dowiedziały się jak należy dbać o konie oraz co najbardziej koniki lubią jeść. Dziękujemy za tak piękną lekcję przyrody, dzieci były zachwycone i nie mogą się już doczekać kolejnego spotkania.

 

Wakacje na Bemowie

Połowa wakacji za nami a na Bemowie podróże po świecie trwają! Jedliśmy już obiad pałeczkami, stoczyliśmy pomidorową bitwę, wykonaliśmy mnóstwo prac plastycznych związanych z krajami, które poznaliśmy a przed nami jeszcze miesiąc zwiedzania! Wakacje w naszym przedszkolu są super!

Warsztaty mydlarskie

Przedszkolaki z Wawra w ostatni piątek odbyły bardzo interesujące warsztaty mydlarskie. Własnoręcznie, dzięki pomocy Pani Katarzyny z firmy Raszyniaczek wykonały swoje kompozycje kolorowych, pachnących mydełek. Wspaniała zabawa i oryginalne mydełka o zapachu gumy balonowej, które dzieci  zabrały do domu.

 

Przedszkole na Bemowie odwiedził szynszyla

Przedszkole na Bemowie odwiedził bardzo mięciutki, milutki i sprytny gość! Była to szynszyla, która uwielbia przesiadywać na głowach Dzieci! ;) Jej opiekunka opowiedziała nam o żywieniu, nawykach, ulubionych zabawach i zwyczajach szynszyli. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawostek na temat życia tych zwierząt. Największą radość sprawiło nam przytulanie jej oraz obserwowanie jak radzi sobie skacząc po naszych zabawkach i obserwuje wszystko dookoła z najlepszych miejsc - naszych głów :)

Noc Kupały na Bemowie

Ach! Cóż to była za noc! 
23.06 w Przedszkolu na Bemowie odbyła się Noc Kupały! Najpierw Panie rozmawiały z Dziećmi na temat ziół i ich właściwości leczniczych,  były też konkursy, zadania oraz konkurencje sportowe, które miały pomóc w odnalezieniu kwiatu paproci! Mimo deszczu udało się go odnaleźć! Po wieczornej dyskotece oraz pysznej kolacji poszliśmy spać...Było wspaniale! 

Wycieczka Dzieci z Piaseczna

Słoneczny dzień, zabawa, uśmiech i mnóstwo radości - to już ostatnia wycieczka w tym roku przedszkolnym Dzieci z Przedszkola Leśnego w Piasecznie.

Piknik Rodzinny na Bemowie

07.06 na Bemowie odbył się Piknik Rodzinny! Na Dzieci i Ich bliskich czekało mnóstwo atrakcji. Animatorzy poprowadzili zabawy muzyczne, taneczne, sportowe, było malowanie buziek, skręcanie baloników, pokaz baniek mydlanych, a nawet wielka maskotka – lew! Tego dnia przyjechał do nas również nasz kochany Pan Adrian – tancerz, który prowadził z naszymi Przedszkolakami przez cały rok zajęcia taneczne. Był występ Dzieci zapisanych na tańce, ale również zaproszeni zostali do wspólnej zabawy wszyscy Rodzice, dzieci i kadra! Nie obyło się również bez konkursu piosenki rodzinnej oraz konkursu dla naszych wspaniałych Rodziców na najlepszą sałatkę do dań z grilla. A skoro były sałatki to zrobiliśmy oczywiście też grilla! Szanowni Rodzice, serdecznie dziękujemy Wam za wspólną zabawę!

 

Dzień Dziecka w Wawrze

W tym roku na DZIEŃ DZIECKA kadra Przedszkola Leśnego w Wawrze przygotowała super niespodziankę dla wszystkich dzieci. Po długich próbach i fajnej zabawie Panie spróbowały swoich sił i wcieliły się w role postaci bajki pt. "KOT W BUTACH". Efekt? Dzieci były zachwycone występem swoich ukochanych Pań, a Panie były szczęśliwe, że mogły choć na chwilę poczuć się jak w bajce :)

 

Dzień Dziecka na Bemowie

„Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym” – to nie tylko cytat, nie tylko puste słowa. To prawda, którą kadra Przedszkola Leśnego kieruje się w swojej pracy. 1 czerwca na Bemowie przygotowaliśmy dla Dzieci niespodziankę – cały poranek Przedszkolaki spędziły na placu zabaw z naszymi Nauczycielami, którzy zorganizowali wspaniałe zabawy. Było mnóstwo konkursów, tańca, śpiewu, zabaw z chustą animacyjną, prace plastyczne, było oczywiście malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków, tatuaże i wiele, wiele innych atrakcji.

Piknik Rodzinny na Tarchominie

W ostatni piątek, w Przedszkolu na Tarchominie odbył się coroczny Piknik Rodzinny! Ależ było radości i zabawy! Śpiewaliśmy i tańczyliśmy, malowaliśmy buzie, zajadaliśmy watę cukrową i inne smakołyki,a Pani Wiola zrobiła nam wiele śmiesznych zwierzątek z balonów. Tego dnia do przedszkola przybyli także Rodzice, którzy razem z nami świętowali i bawili się. Gościem honorowym była ulubienica wszystkich dzieci -  Świnka Peppa! To był wspaniały dzień. Dopisała nam również pogoda, słońće nawet na chwilę nie schowalo się za chmurami :)

 

Urodziny Michałka

Urodziny w Przedszkolu Leśnym w Piasecznie to szczególny dzień dla Dziecka. Świętowanie urodzin wśród kolegów i koleżanek to wielka radość i niezapomniane chwile. Dziś dwa latka skończył Michałek! Sto lat!

 

Dzień Mamy i Taty w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra uroczyście świętowały DZIEŃ MAMY I TATY, nie zabrakło wierszy, pięknych piosenek oraz wspólnych zabaw z najmłodszymi przedszkolakami. Kochani Rodzice raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta. Sto lat niech żyją żyją nam !!!!

 

Dzień gazetowego szaleństwa

W połowie maja w Przedszkolu na Tarchominie odbył się dzień gazetowego szaleństwa. Niewiarygodne jak wspaniale można się bawić przy użyciu niepotrzebnych gazet? Można je malować, podrzucać, robić kulki, tańczyć i robić co tylko wpadnie nam do głowy! Dziękujemy Pani Karolinie za tak energetyczne zajecia!

 

 

Warsztaty wiosenno - letnie z Rodzicami na Bemowie

18 maja na Bemowie odbyły warsztaty wiosenno - letnie z Rodzicami (grupa Żabki). Podczas warsztatów Dzieci wspólnie z Rodzicami zrobiły m.in. przepiękne wiosenne kwiaty z plastikowych łyżeczek i kubeczków, naszyjniki z kolorowego makaronu oraz witraże. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przybycie.

 

 

"O Rybaku i Złotej Rybce"

19.05 w przedszkolu na Bemowie gościliśmy artystów Teatru Tup Tup. Zaprezentowali nam piękne przedstawienie o pt. "O Rybaku i Złotej Rybce". Wspaniałe piosenki sprawiły, że można było się wzruszyć, a treść była przekazana w sposób przystępny dla Dzieci dzięki czemu wniosek każdy Przedszkolak mógł wyciągnąć sam. Już teraz wiemy, że chciwość wcale nie jest dobra i że czasami lepiej żyć skromnie a uczciwie.

 

 

Przedszkole Leśne w Piasecznie odwiedziły kucyki

W czwartek  Przedszkole Leśne w Piasecznie odwiedziły kucyki. Zabawa rozpoczęła się od opowiastek jeździeckich. Następnie Dzieci skorzystały z przejażdżki na kucyku , a chętne i odważne przedszkolaki  nauczyły się podstawowych ćwiczeń woltyżerskich. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów  jeździectwa i hipoterapii.

 

 

Kuchnie świata na Bemowie

W połowie maja na Bemowie odbyły się kolejne zajęcia z serii "Kuchnie świata". Tym razem zajmowaliśmy się kuchnią ukraińską. Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami dotyczącymi Ukrainy zrobiliśmy, z pomocą Pani Pauliny, przepyszne pierogi z serem! Ach! Cóż to był za smak!

 

Przedszkolaki z Tarchomina odwiedziły owady

W ostatni piątek Przedszkolaki z Tarchomina odwiedziły owady! Była u nas szarańcza, modliszka, motyle, zagrały nam nawet świerszcze. Wszystkie Przedszkolaki były bardzo dzielne i wcale się nie bały owadów. Wspaniale, że dni są  takie słoneczne, bo skoro znamy już tyle owadów, będziemy ich szukać w ogrodzie przedszkolnym oraz na łące podczas spacerów!

 

Odmierzacz czasu

Na początku maja w przedszkolu na Bemowie odbył się konkurs plastyczno – techniczny pt. „Odmierzacz czasu”. Dzieci przygotowały wspaniałe prace. Były klepsydry, odmierzacze pór roku , miesięcy i dni miesiąca oraz najprawdziwszy zegar z całym mechanizmem!

 

Bemowo zamieniło się w krainę bajek i baśni

W połowie maja przedszkole na Bemowie zamieniło się w krainę bajek i baśni. Tego dnia Dzieci mogły przebrać się za ulubioną postać z bajki lub przynieść jakiś przedmiot z nią związany. Były księżniczki, kotki, Batman i wiele, wiele innych postaci. Pani Wioletta przygotowała dla Przedszkolaków mnóstwo zagadek, konkursów i zabaw ruchowych. Dzięki nim mogliśmy sobie przypomnieć najważniejsze baśnie oraz poznać wiele nowych bajek. Ćwiczyliśmy też pamięć oraz spostrzegawczość. To był wspaniały dzień!

 

Mięczaki - kto to taki...

Przedszkolaki z Bemowa maj rozpoczęły od spotkania z Panem Tomaszem - ekologiem. Temat zajęć to "Mięczaki - kto to taki czyli rozmowy o ślimakach, małżach, ośmiornicach i kałamarnicach". Pan Tomek zrobił nam niespodziankę, ponieważ zjawił się u nas z kilkoma winniczkami! Dzięki temu mogliśmy dokładnie przyjrzeć się budowie ślimaków. Dowiedzieliśmy się też dlaczego ślimaki mają różne kolory, w jaki sposób kałamarnica ukrywa się kiedy się boi, jak małże tworzą perły, jak duże mogą być mięczaki oraz kto ma największe oczy na świecie! 

 

Ratujmy lasy

Przedszkole w Wawrze niedawno odwiedził Teatr z przedstawieniem pt. "Ratujmy lasy". Bajka wyjątkowo piękna, radosna z mądrym przesłaniem i świetną grą aktorską, dzieci były zachwycone. Dziękujemy aktorom z Teatru Gargulec za wspaniałą zabawę.

 

PAPUGOLANDIA

Przedszkolaki z Wawra na ostatnią wycieczkę wybrały się do wyjątkowo kolorowego miejsca i to całkiem niedaleko Przedszkola. Miejsce to nazwane zostało PAPUGOLANDIA, gdyż mieszkańcy tego miejsca to przepiękne kolorowe różnorodne papugi. Zobaczcie sami prawda, że papużki te mają przepiękne piórka?

 

 

Ślimak, ślimak pokaż rogi ...

"Ślimak, ślimak pokaż rogi ... " A czy wiecie, że ślimaki mają cztery, a nie dwa rogi? Jedna para to oczy, a druga to nosy :) Przedszkolaki z Tarchomina już wiedzą! W ostatni piątek odwiedził nas ponownie Pan Ekolog, który opowiedział nam wszystko o mięczakach. Przyniósł ze sobą ślimaki, którym mogliśmy sie dokładnie przyjrzeć. Dowiedzieliśmy się także kiedy takiego ślimaka można bezpiecznie zjeść, nawet jeśli on wcześniej zjadł muchomora. Pan Tomasz zdradził nam także tajemnicę, w jaki sposób wyhodować prawdziwą perłę! To były niezwykle ciekawe zajęcia. czekamy na kolejne spotkanie z Panem Ekologiem. 

 

 

Koty

W dniu dzisiejszym Nasze przedszkole  w Piasecznie odwiedzili niesamowici Goście. Goście mieli 4 łapy, długie ogony, wskakiwali na szafki, stoliki, zaglądali w różne zakamarki (i to nie oznaczało, że są źle wychowani ;)), a niektórzy woleli zacisze swoich "domków".
 

Poznajemy życie pszczół

W ostatni piątek kwietnia Pani Marlena przygotowała dla nas bardzo ciekawe zajęcia na temat życia pszczół. Rozmawialiśmy o tym jak powstaje miód i poznawaliśmy smak różnych rodzajów miodu. Przymierzalismy strój pszczelarza oraz oglądaliśmy różne przedmioty, których pszczelarz używa w swojej pracy. A na koniec zrobiliśmy piękne prace: kwiaty i pszczółki z rolek po papierze, wspaniały ul i to wszystko ustawiliśmy na pięknej, zielonej łące.

 

Teatrzyk na Tarchominie

 W ostatni piątek w Przedszkolu na Tarchominie odbył się teatrzyk. Panie, Asia i Klaudia, przygotowały dla dzieci przedstawienie pt. Na straganie. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie jak ważne jest jedzenie warzyw, ile dostarczają nam one witamin oraz jak są smaczne. Dzieci z zawiązanymi oczami odgadywały smak różnych warzyw. Było bardzo pysznie, zdrowo i kolorowo! Mamy nadzieję, że po dzisiejszych zajęciach wszystkie dzieci z wielką ochotą będą jadły warzywa!

 

Kuchnie świata

W Przedszkolu na Bemowie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Kuchnie świata". Tym razem Dzieci poznawały przysmaki afrykańskie. Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami dotyczącymi Afryki Przedszkolaki przygotowały deser -  banany z orzechami i innymi pysznościami :)

 

 

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy na Bemowie

21.04 Przedszkolaki z Bemowa przeszły szkolenie z zakresu pierwszej pomocy! Ratownik medyczny pokazał nam wspaniały sposób na zapamiętanie numeru ratunkowego oraz przećwiczył z nami wielokrotnie wykonywanie telefonu na ten numer. Wiemy już co musimy powiedzieć w pierwszej kolejności oraz zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest wykonywanie poleceń osoby, która odbierze od nas telefon. Potrafimy także zrobić opatrunek, sprawdzić czy ranny oddycha oraz uciskać klatkę piersiową! To były dla nas bardzo ciekawe, a przede wszystkim bardzo ważne zajęcia.

 

Wycieczka do domu kultury

W kwietniu Przedszkolaki z Tarchomina wybrały się na wycieczkę do domu kultury, w którym to dobył się pokaz żonglerki. Okazało się, że żonglowanie to trudna czynność, niektórzy z nas mogli nawet sprawdzić swoje umiejętności żonglerskie.  Wycieczka była bardzo udana, już dawno tak się nie śmialiśmy :)

 

Wycieczka do Teatru Małego Widza

12.04 Przedszkolaki z Bemowa pojechały na wycieczkę do Teatru Małego Widza. Podczas przedstawienie muzycznego pt. "Super Luper" wszystkie zmysły oraz wyobraźnia Przedszkolaków zostały maksymalnie poruszone. Dzieci miały też okazję poznać wiele ciekawych instrumentów muzycznych. To był wspaniały dzień!

 

Króliczki Teddy

Przedszkolaki z Wawra, ostatnio miały okazję poznać niesamowicie piękne i przyjazne króliczki Teddy. Dzieci dowiedziały się jak się nazywają, czym odżywiają i jak bardzo są spokojne. Prawda, że urocze? Dziękujemy firmie FORMAT za pięknie przygotowane zajęcia dla dzieci.

 

Super urodziny dla wspaniałych dzieci z Wawra

Zabawa na 102, super urodziny dla wspaniałych dzieci z Przedszkola Leśnego w Wawrze. Naszym jubilatom raz jeszcze życzymy zdrowia, radości, niezapomnianych chwil spędzonych wśród koleżanek, kolegów z ukochanymi Paniami. Sto lat, sto lat śpiewamy !!!

 

Tradycje Wielkanocne

Według ludowych wierzeń palmy mają magiczną moc, a zjadanie bazi z poświęconej palmy leczy choroby gardła, wiedzieliście ? J Podczas ostatnich warsztatów zgłębialiśmy wiedzę na temat naszych wielkanocnych tradycji,  poza palmami, powstały oryginalne pisanki, baranki, kartki świąteczne i oczywiście pyyyszne mazurki.

Warsztaty wiosenno-świąteczne z Rodzicam

W pierwszym tygodniu kwietnia na Bemowie odbyły się warsztaty wiosenno-świąteczne z Rodzicami. Powstały wspaniałe prace. Bardzo dziękujemy Rodzicom za przybycie. Już nie możemy doczekać się kolejnych warsztatów!

 

 

Mali Odkrywcy na Bemowie

Na początku kwietnia Na Bemowie odbyły się kolejne zajęcia z serii Mali Odkrywcy. Tym razem rozmawialiśmy o tym co to jest światło i czy w ogóle jest nam potrzebne. Eksperymenty przeprowadzone przez Panią Paulinę pomogły nam zrozumieć trudne pojęcia związane ze światłem.

 

 

Smok Maciuś

Przedszkolaki z Wawra odwiedził wyjątkowy gość to SMOK MACIUŚ, bohater nowej serii książeczek dla dzieci. Pani Ania przeczytała dzieciom jedną  z serii książeczek pt. " Smok Maciuś poznaje okolice."Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały Pani i od razu pokochały Smoka. Z wielką przyjemnością polecamy wszystkim przedszkolakom oraz całym rodzinom nowe książeczki z serii SMOK MACIUŚ.

 

Ekolog - ptaki - "O lataniu, śpiewaniu, dokarmianiu i rannym wstawaniu"

03.04.2017 w przedszkolu na Bemowie odbyły się kolejne zajęcia z ekologiem. Tym razem bohaterami zajęć były ptaki J Temat brzmiał: „O lataniu, śpiewaniu, dokarmianiu i rannym wstawaniu” dlatego teraz już wiemy dzięki czemu ptaki latają i pięknie śpiewają. Rozmawialiśmy też o tym czy wszystkie ptaki potrafią latać oraz kiedy i czym należy je dokarmiać. Wiemy też, że nie powinno się dokarmiać ich bułkami, bo jest to niebezpieczne dla ich zdrowia.

 

Podróż do Indii

W ostatni piątek, Przedszkolaki z Tarchomina udały się w kolejną daleką podróż. Tym razem były to Indie. Pani podróżniczka przywiozła nam piękne zdjęcia, przeróżne przedmioty, niezwykle aromatyczne przyprawy i kolorowe stroje. To była naprawdę ciekawa wyprawa.  Już nie możemy doczekać się kolejnej :)

 

Witaj, wiosno!

W ostatnim dniu marca w przedszkolu na Bemowie zrobiło się baaaardzo wiosennie! Oprócz pięknej pogody (tego dnia było wyjątkowo ciepło i słonecznie) bardzo dużo rozmawialiśmy o wiosennej przyrodzie. Poznaliśmy mnóstwo zwierząt, które w okresie wiosennym łatwo poobserwować (np. ptaki). Obserwowaliśmy również wiosenne kwiaty i sadzone przez nas zioła i warzywa. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy prace plastyczne, z których jesteśmy bardzo dumni!

 

Pierwszy Dzień Wiosny na Bemowie

Przedszkolaki z Bemowa Pierwszy Dzień Wiosny spędziły w lesie! Rozwiązywały zagadki, szukały pierwszych oznak wiosny, z radością pożegnały zimę i powitały  nową porę roku! W przedszkolu natomiast niektóre grupy sadziły różne rośliny, a inne obserwowały to, co już wyrosło. Szczypiorek i rzeżucha już częściowo są zjedzone :)

 

Przedszkolaki z Tarchomina zamieniły się w ogrodników

W ostatni piątek wszystkie Przedszkolaki z Tarchomina zamieniły się w prawdziwych ogrodników. Razem z Panią Karoliną przygotowaliśmy piękne, kolorowe doniczki, w których zasadziliśmy cebulkę. Już nie możemy się doczekać, kiedy zjemy kanapki z wyhodowanym przez nas szczypiorkiem :)

 

Króliczki Teddy

W przedszkolu na Bemowie wiosna zawitała na dobre! Pierwsze wiosenne dni Przedszkolaki spędzały na sadzeniu ziół, kwiatów, warzyw, na spacerach po lesie oraz rozmowach o przyrodzie. Nie zabrakło  też odwiedzin specjalnych gości – tym razem były to maleńkie, puchate króliczki Teddy. Ich prawidłowa nazwa to karzełki perskie pluszowe. Są mniejsze nawet od króliczków miniaturek! Dowiedzieliśmy się, że uwielbiają jeść marchewkę i przytulać się. Są bardzo, bardzo spokojne. Wiemy już, że należy je kąpać oraz codziennie czesać. Sprawdzaliśmy też czy króliczki wykluwają się z jajka, ale Dzieci szybciutko odgadły, że mieszkańcem pokazanego jajka był struś. Pod koniec zajęć rozmawialiśmy też o tym, że zwierzę to nie jest zabawka. Jeśli ktoś decyduję się na opiekę nad jakimkolwiek zwierzątkiem, to powinien zdawać sobie sprawę z obowiązków jakie będzie musiał nad nim sprawować.

 

Przedszkolaki z Tarchomina powitały Wiosnę

"Marzanno, Marzanno, Ty zimowa Panno!" W ostatnim tygodniu wszystkie Przedszkolaki z Tarchomina, pożegnały Zimę i powitały Wiosnę! Wykonaliśmy piękne, kolorowe Marzanny, które to pomogły wypędzić nam Zimę. Mamy nadzieję, że chłody już nie wrócą, a za oknami zagości jedynie ciepłe słoneczko!

 

Do przedszkola na Tarchominie przyjechały płazy

W piątek 3.03, do Przedszkola na Tarchominie przyjechały płazy. Dowiedzieliśmy się w jakich warunkach żyją te zwierzęta, czym się odżywiają i czy są bezpieczne. Wszyscy byli bardzo ciekawi kiedy opiekunowie z bliska przedstawiali nam swoich podopiecznych. Zobaczyliśmy kolorowe żabki i ogromne ropuchy. Wszystkie Przedszkolaki były też bardzo dzielne, nawet wtedy, kiedy nasi goście wspinali się po naszego Przedszkola :)

 

Światowy Dzień Morza

17.03 w przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Światowy Dzień Morza. Uczyliśmy się wskazywać różne morza na globusie i mapach, nazywaliśmy je i określaliśmy gdzie leżą. Dowiedzieliśmy się również jakie rośliny i zwierzęta żyją w morzach oraz wysłuchaliśmy wierszy o tematyce morskiej i omawialiśmy ich treść. Nie obyło się również bez przeliczania i segregowania przedmiotów związanych z morzem. Były również zagadki i zabawy ruchowe, a na koniec prace plastyczne z wykorzystaniem nietypowych technik.

 

Kuchnie świata na Bemowie

15.03 w przedszkolu na Bemowie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Kuchnie świata”. Tym razem odwiedziliśmy Meksyk. Przy niewielkiej pomocy Pani Pauliny zrobiliśmy przepyszne, warzywne, kolorowe tortille! Najpierw dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o Meksyku, a później układaliśmy przeróżne warzywne kompozycje na naszych tortillach. Było pysznie!!!

Rozpoczęliśmy sezon na sianie i sadzenie

Nabywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się :) W ubiegły piątek rozpoczęliśmy sezon na sianie i sadzenie, a dziś?, proszę… mamy pierwsze efekty :)

Uczymy się sadzić roślinki

09.03 najmłodsze Dzieci z przedszkola na Bemowie (grupa Liski) uczyły się sadzić roślinki. Najpierw dowiedziały się jakie warunki muszą być spełnione żeby mógł urosnąć szczypiorek, koperek, tulipany czy kąkole. Następnie, prawie samodzielnie, zasadziły te i wiele innych roślin. Teraz będą o nie dbać i obserwować jak rosną. Ciekawi jesteśmy czy szybciej urosną kwiaty czy zioła. Jak myślicie? Szczypiorek, koperek, bazylię i rzeżuchę będziemy mogli później podjadać :)

 

Czekoladowe warsztaty na Tarchominie

24.02 w Przedszkolu na Tarchominie odbyły się czekoladowe warsztaty. Dowiedzieliśmy się z czego robi się czekoladę, a co najważniejsze, że spożywana w małych ilościach jest całkiem zdrowa, ponieważ poprawia nam humor J Zrobiliśmy czekoladowe lizaki, owoce i pralinki. Było naprawdę słodko i pysznie !

 

Dzień Dinozaura

Przedszkolaki z Wawra w ostatni piątek świętowały DZIEŃ DINOZAURA. Każde dziecko własnoręcznie wykonało swojego dinozaura, nie zabrakło wspaniałych zabaw, czytania książeczek, składania szkieletu dinozaura. Dziękujemy Pani Monice za tak pięknie przygotowany dzień dinozaura dla wszystkich przedszkolaków.

 

Przygody Krasnala Filipa

03.03 w przedszkolu na Bemowie odbył się koncert puzonowy pt. „Przygody Krasnala Filipa”. Najpierw Dzieci poznały głównego bohatera i pomagały mu rozwiązać trudne zadania. Następnie wysłuchały kilku utworów wielkich muzyków w wykonaniu puzonu J Krasnal Filip rozmawiał również z Dziećmi na temat tego instrumentu oraz elementów, z których się składa. Przedszkolaki próbowały odgadnąć co należy zrobić żeby ten instrument wydał dźwięk. Okazało się, że wcale nie jest to takie proste. Po wspólnych  tańcach Dzieci z zamkniętymi oczami próbowały się zrelaksować i wysłuchały utworów z cyklu „Cztery pory roku”  Vivaldiego. Było głośno, wesoło, tanecznie, po prostu wspaniale!

 

Dzień Przyjaźni na Bemowie

W ostatni piątek Przedszkolaki z Bemowa  obchodziły Dzień Przyjaźni. Każdy powiedział co dla niego oznacza przyjaźń, czego przyjacielowi robić nie można (np. cyt.:„oderwać nosa i włosów”) oraz dlaczego jest tak ważna w życiu człowieka. Układaliśmy też puzzle z bajkowymi przyjaciółmi, słuchaliśmy opowiadania o tym, co to jest przyjaźń, a na koniec każdy mógł napisać, przyozdobić i wrzucić do skrzynki list do swojego przyjaciela. Pod koniec dnia nasz przedszkolny listonosz (Pani Karolina J) rozdał Dzieciom wszystkie listy.

 

Kukiełki

Ostatnio Starszaki z Tarchomina bardzo się napracowały! Cały tydzień przygotowywały piękne kukiełki. Tygryski wystawiły nawet sztukę pt. Czerwony Kapturek. Biedronkowe kukiełki przedstawiały postacie z ich ulubionych bajek. Na takie ciekawe i kolorowe warsztaty zapraszamy do naszego przedszkola! :)

 

 

 

 

Dzień miłości i przyjaźni

17 lutego Przedszkolaki z Tarchomina obchodziły Dzień miłości i przyjaźni. Tego dnia byliśmy dla siebie bardzo mili. Stworzyliśmy dekalogi przyjaźni i miłości. Niektórzy dostali kartki z poczty walentynkowej. Pani Klaudia przygotowała dla nas wspaniałą niespodziankę. Każdy mógł zrobić sobie pięknie pachnące mydełko. Pozytywne emocje towarzyszyły nam cały dzień. Pamiętajmy by zawsze być sympatycznymi i uprzejmymi Przedszkolakami, nie tylko od święta :)

 

Mali odkrywcy na Bemowie

W połowie lutego w przedszkolu na Bemowie odbyły się kolejne zajęcia z serii „Mali odkrywcy”. Tym razem Dzieci dowiedziały się wielu bardzo ciekawych informacji na temat magnesów. W związku z  tym, ze jest to trudny temat, Pani Paulina postanowiła wykonać z Przedszkolakami mnóstwo doświadczeń,  które ułatwiły Im zrozumienie działania magnesów oraz ich zastosowania.

 

Dzień Kota

17.02 w Przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Dzień Kota! Rozmawialiśmy o odżywianiu, zwyczajach, pielęgnacji i ulubionych zabawach tych wspaniałych zwierzątek, ale również o życiu na wolności, w schroniskach oraz o ich roli w przyrodzie. Następnie tworzyliśmy wyrazy związane z kotami z klocków Logo i wykonaliśmy piękne prace plastyczne.

 

Dzień Kota w Wawrze

DZIEŃ KOTA w Przedszkolu Leśnym w WAWRZE. Dziękujemy firmie FIONA KOCIA BAWIALNIA za wyjątkowe warsztaty, przybliżające dzieciom tematykę naszych czteronogich przyjaciół.

 

Kuchnie Świata na Bemowie

Na początku lutego w przedszkolu na Bemowie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Kuchnie świata”. Tym razem Dzieci poznawały Australię. Wskazywały ją na mapie, poznawały charakterystyczne miejsca i zabytki. Przedszkolaki nie mogły się doczekać najważniejszej części zajęć – wykonania naleśników, które w Australii robi się podczas „Tłustego Wtorku”. Było pysznie!

 

Urodziny Kubusia Puchatka

Tygryski z Tarchomina przez cały tydzień świętowały urodziny Kubusia Puchatka! Razem z naszymi przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu tańczyliśmy, bawiliśmy się, jedliśmy posiłki, czytaliśmy mnóstwo książek, urządziliśmy wielkie przyjęcie urodzinowe i kilka razy stworzyliśmy prawdziwą salę kinową.

 

Bal Karnawałowy w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra tegoroczny BAL KARNAWAŁOWY mają już za sobą. Zobaczcie sami jakże pięknie i kolorowo było u nas, dziękuję wszystkim obecnym dzieciom i ich rodzicom za wyjątkową zabawę oraz czas spędzony z nami. Rodzicom naszych przedszkolaków dziękujemy za przygotowanie przepięknych strojów, prawda że wyjątkowe?

 

Bal Karnawałowy na Bemowie

09.02 w przedszkolu na Bemowie odbył się bal karnawałowy pt. „Na leśnej polanie”! Wzięły w nim udział księżniczki, policjanci, strażacy, piloci, zebry, kotki, myszki, króliczki, biedroneczki, wróżki, motylki, Spiderman, Batman i wiele innych wspaniałych postaci. Zabawę prowadziły Leśne Skrzaty, które znały chyba wszystkie piosenki i tańce świata! Tańczyliśmy, skakaliśmy, śpiewaliśmy, a po balu długo odpoczywaliśmy J  Ach! Cóż to był za bal.!

Jaszczurka Agama Brodata w Piasecznie

Przedszkole to miejsce, które ma pobudzić fantazję i uczyć przez zabawę. Na to mogą liczyć Dzieci z Przedszkola Leśnego w Piasecznie, które w ubiegłym tygodniu odwiedził niezwykły gość  - Agama Brodata, jaszczurka rodem z Australii.  Dzieci miały niezwykłą okazję pogłaskać zwierzę lub wziąć je na ręce. O strachu nie było mowy :-)

 

Świnki morskie skinny

W pierwszy piątek lutego do przedszkola na Bemowie przyjechały niesamowite zwierzaczki! Pierwszym zadaniem Dzieci było rozwiązanie zagadek przyrodniczych, które miały pomóc odgadnąć im kto nas odwiedził. Okazało się, że są to świnki morskie skinny. Następnie mogliśmy przyjrzeć się, pogłaskać oraz przytulić te wspaniałe zwierzaczki. Okazało się, że ich skóra, mimo iż bez sierści, jest bardzo przyjemna w dotyku, wręcz aksamitna, a do tego jeszcze bardzo ciepła, bo temperatura ciała tych świnek wynosi aż 40 st.C! Powodem jest to, że nie mają sierści i muszą same wytwarzać ciepło. Z tego powodu trzeba pilnować, by nie przebywały w przeciągu - bardzo szybko mogą się wtedy przeziębić. Dowiedzieliśmy się też, że uwielbiają jeść buraki, marchewki, ogórki, pomidory, ale koperek i natka pietruszki to ich ulubiony przysmak.

Bal Karnawałowy na Tarchominie

3.02.2017 w Przedszkolu na Tarchominie odbył się długo wyczekiwany przez dzieci Bal Karnawałowy! Powitaliśmy na nim mnóstwo postaci z bajek: były przepiękne Elsy, Królowa Śniegu, Królewny, Dzwoneczki, Spidermany, Bob Budowniczy. Były kotki, tygryski i wiele, wiele innych. Wszyscy goście wzięli udział w konkursach i zabawach. Najbardziej podobały nam się taneczne szaleństwa pośród kolorowych świateł. Wszystkie Przedszkolaki dostały nagrody i słodycze! To był bardzo radosny dzień! Już teraz zastanawiamy się kim będziemy na balu za rok!

 

Pan Ekolog na Tarchominie

W ostatni piątek stycznia do przedszkola na Tarchominie przyjechał nasz Pan Ekolog. Tym razem dowiedzieliśmy się jak dbać o zwierzęta zimą. Czy wiedzieliście, że lepiej nie dokarmiać ptaków chlebem, bo zawiera zbyt wiele składników, które mogą im szkodzić? My już wiemy! Czekamy na kolejne zajęcia z Panem Ekologiem

 

Dzień Babci/Dziadka w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra uroczyście świętowały razem ze swoimi kochanym babciami i dziadkami DZIEŃ BABCI/DZIADKA w przedszkolu. To był cudowny czas dla nich, dzieci oraz dla całej kadry przedszkola. Kochani dziadkowie dziękujemy za Waszą obecność i piękne słowa podziękowania - Jesteście wspaniali!

Dzień Kubusia Puchatka

Przedszkolaki z Wawra nie zapomniały o świętowaniu  DNIA KUBUSIA PUCHATKA. Wszystkie grupy wspaniale bawiły się czytając bajeczki, śpiewając piosenki oraz robiąc prace plastyczne dla naszego ulubieńca. Kubuś puchatek to znany i lubiany miś na całym świecie, wspaniale jest mieć takiego przyjaciela.

 

Wycieczka do kina

25.01 Dzieci z najstarszej grupy z przedszkola na Bemowie (Motylki) wybrały się na wycieczkę do kina. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, a zarazem dumne z siebie, bo była to ich pierwsza wspólna podróż komunikacją miejską! Dla nauczycielek była to bardzo ważna wycieczka, ponieważ mogły zrealizować zajęcia na temat odpowiedniego zachowania w różnych środkach lokomocji oraz przypomnieć Dzieciom zasady bezpieczeństwa oraz ruchu drogowego. Sami nie wiemy co było fajniejsze – podróż czy film :)

 

Maski karnawałowe

Niedawno Przedszkolaki z Tarchomina robiły wraz z Panią Karoliną przepiękne maski karnawałowe. Maski przydadzą się nam podczas balu karnawałowego, ktory niebawem odbędzie się w naszym przedszkolu. Nie możemy sie już doczekać! a teraz... czy rozpoznacie, kto ukrył się pod tymi maskami?

 

Dzień Babci i Dziadzia na Bemowie

26.01 na Bemowie obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadzia! Dzieci przygotowały piękne wiersze, piosenki i upominki dla swoich ukochanych Dziadków. Tego dnia wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni. Nie zabrakło łez i całusów. Kochane Babcie, kochani Dziadkowie, jeszcze raz życzymy Wam, zgodnie ze słowami piosenki, którą śpiewały Wasze wnuczęta: „Żyjcie nam 100 lat, a nawet dłużej”!

 

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego

23.01 Przedszkolaki z Bemowa były na wycieczce w Muzeum Etnograficznym na koncercie dla Dzieci „Ole, Karnawał! Tango! Bolero!” Podczas koncertu nie tylko słuchaliśmy muzyki wykonywanej na żywo, lecz byliśmy angażowani do zabawy na scenie,  wspólnie śpiewaliśmy i graliśmy na instrumentach. Wspaniałe było to, że instrumenty, na których graliśmy były robione własnoręcznie przez jednego z Panów prowadzącego koncert!

 

Dzień Pingwina na Bemowie

20.01 w przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Dzień Pingwina (Dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody). Przedszkolaki poznały wiele ciekawych informacji dotyczących życia tych uroczych zwierząt. Nie obyło się bez wesołych zabaw, tańców oraz wykonania przepięknych prac plastycznych.

 

Kuchnie świata

W ostatnią środę na Bemowie odbyły się kolejne zajęcia z serii „Kuchnie świata”. Tym razem celem naszej kulinarnej podróży były Niemcy. Najpierw rozmawialiśmy o stolicy tego państwa, poznawaliśmy zabytki tego kraju oraz jego flagę. Umiemy nawet powiedzieć już kilka słów po niemiecku! Główną atrakcją dzisiejszych zajęć było wspólne przygotowanie przepysznej sałatki ziemniaczanej!

 

Teatr z bajką pt. Baśniowy pokoik

Przedszkolaki z WAWRA w ostatni piątek odwiedził profesjonalny Teatr z bajką pt. Baśniowy pokoik. Przedstawienie to na długo pozostanie w naszej pamięci, dzieci były zachwycone i jakby zaczarowane grą aktorów. Piękne głosy, bajkowe kostiumy, dziękujemy Teatrowi Dobrego Serca za tak piękną scenografię oraz mistrzowskie wykonanie.

 

"Mali odkrywcy" na Bemowie

13.01 na Bemowie Pani Paulina prowadziła zajęcia z cyklu „Mali odkrywcy”. Temat tych zajęć to powietrze. Dzieci brały udział w wielu doświadczeniach przyrodniczych dzięki czemu łatwiej było im odpowiedzieć na pytanie: „Gdzie jest powietrze”? Dzieci sprawdzały również czy powietrze ma jakiś zapach, czy można je złapać, czy można je dotknąć i czy ma jakiś ciężar. Na zakończenie zajęć Przedszkolaki wykonały wspaniałe prace plastyczne!

 

Pani podróżnik na Tarchomonie

Czy wiecie jakie jest najbardziej znane zwierzątko w Chinach? Dlaczego psy wyglądają jak tygrysy, zebry i lamparty?  Na te pytania odpowiedziała dzieciakom z Tarchomina pani podróżnik, która przywiozła ze sobą plecak pełen informacji o kraju jakim są Chiny. Obejrzeliśmy wiele interesujących przedmiotów i chińskich wynalazków,  a także poznaliśmy niełatwą sztukę jedzenia pałeczkami. Nie uwierzycie, ale poznaliśmy nawet kilka chińskich słów! Z niecierpliwością czekamy na kolejną podróż do odległych krajów!

Sylwester na Bemowie

W ostatni dzień w przedszkolu w roku 2016 Dzieci z placówki na Bemowie miały mnóstwo atrakcji! W końcu to zabawa sylwestrowa! Było dużo konkursów, zabaw z chustą animacyjną, wszędzie było mnóstwo balonów i serpentyn. Nie obyło się bez tańców, śpiewów i uśmiechu na twarzy każdego Przedszkolaka! To był wspaniały dzień! Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

Ekolog na Bemowie

Pierwszy gość w roku 2017 na Bemowie to Pan Tomasz – nasz niesamowity ekolog! 2.01 przygotował dla nas zajęcia o drzewach. Rozmawialiśmy o roli drzew w naszym życiu, o ich potrzebach, owocach, dzieliliśmy je na iglaste i liściaste, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o wykorzystaniu ich w życiu codziennym przez ludzi a nawet o mieszkańcach drzew!

 

Hej, kolęda, kolęda

Hej, kolęda, kolęda :)

Świąteczne, przedszkolne spotkania są już wspomnieniem, wyjątkowo miłym, barwnym i smacznym. Pięknie dziękujemy za Państwa obecność, zaangażowanie, ciepłe słowa, za wyjątkową atmosferę :)

Pozostając w świątecznym nastroju, życzymy Państwu, aby Nowy Rok przyniósł 365 dobrych wiadomości :)

 

 

Dyskoteka Sylwestrowa na Tarchominie

W piątek w Przedszkolu na Tarchominie odbyła się dyskoteka sylwestrowa! Było mnóstwo uśmiechu i zabawy! Nawet Maluszki dały się porwać rytmom szalonych tańców! Żegnając Stary Rok źyczymy wszystkim, aby ten Nowy był jeszcze lepszy! Samych radości w Nowym Roku!

Wizyta Ekologa w Wawrze

Przedszkolaki w grudniu odwiedził Pan Ekolog z bardzo ciekawym tematem spotkania ŻYCIE RYBY. Dzieci były bardzo zainteresowane warsztatami, nie zabrakło pytań oraz wyczerpujących odpowiedzi na ten temat.

 

Jaselka na Bemowie

Tuż przed samymi świętami w Przedszkolu Leśnym na Bemowie odbyły się przedstawienia świąteczne. Dzieci zaprosiły swoich bliskich, by wystąpić przed nimi i wspólnie spędzić ten przedświąteczny czas. Były tańce, śpiewy, oczywiście były też występy po angielsku z Panią Moniką, nie obyło się też bez tańca z szarfami, diabełków, aniołków, pastuszków, byli oczywiście też królowie. Czasami było bardzo wzruszająco, a czasami śmiesznie. Każdy występ był inny, ale tak samo cudowny. Jesteśmy, jak zwykle, bardzo dumni z naszych kochanych Przedszkolaków!

 

Kuchnie Świata na Bemowie

W grudniu zajęcia z serii „Kuchcikowo – kuchnie świata” dotyczyły tradycyjnej, polskiej wigilii. Dzieci poznały polskie zwyczaje związane z tym dniem oraz prywatne przepisy Pani Pauliny na potrawy, które goszczą w wiegilię na polskich stołach. Następnie Przedszkolaki przygotowały mnóstwo przepięknych pierniczków!

 

Pierniki

W ostatni piątek Przedszkolaki z Tarchomina piekły pierniczki. Pani Mirka przygotowała dla nas pachnące ciasto piernikowe, a każdy już sam mógł je rozwałkować, wyciąć wybrany kształt i co najważniejsze, udekorować według własnego pomysłu, tuż po upieczeniu. Pierniki wyszły nam bardzo kolorowe i smaczne. To były przepyszne zajęcia! Teraz już z wielką niecierpliwością czekamy na Święta!

 

Fabryka Bombki

Przedszkolaki z Wawra na ostatnią wycieczkę w tym roku wyjechały do FABRYKI BOMBKI. Wyjazd bardzo się udał, każdy przedszkolak wrócił do domu ze swoją pięknie ozdobioną bombką świąteczną.

 

Mikołajki na Bemowie

Pierwsze dni grudnia dla wszystkich Dzieci to czas oczekiwania na bardzo ważnego gościa. Przedszkolaki z Przedszkola Leśnego na Bemowie również z niecierpliwością na Niego czekały. Mikołaj pojawił się w towarzystwie Pani Zimy, by razem poprowadzić wspaniałą zabawę oraz rozdać Dzieciom prezenty. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziło też wiele Dzieci spoza naszego przedszkola, by razem z nami i Mikołajem bawić się oraz wspólnie przeżyć te niezapomniane chwile.

 

Mikołajki w Wawrze

Przedszkole Leśne w Wawrze ostatnio odwiedził długo wyczekiwany Święty Mikołaj. Dzieci cały rok czekały na to spotkanie, dobrze przygotowując się do niego. Nie zabrakło piosenek, wierszy oraz prezentu dla Mikołaja.

 

Warsztaty Świąteczne na Bemowie

5.12 na Bemowie odbyły się warsztaty świąteczne z Rodzicami w najmłodszej grupie. Nasze kochane Liski wykonywały przeróżne dekoracje świąteczne  z pomocą Rodziców. Prace wyszły naprawdę cudowne!

Dziękujemy serdecznie Rodzicom za liczne przybycie na warsztaty i wspólną pracę.

 

Podróżnicy odwiedzili przedszkole na Bemowie

2.12 Przedszkole Leśne na Bemowie odwiedzili podróżnicy. Tym razem opowiedzieli nam wiele ciekawych rzeczy o pustyniach. Dowiedzieliśmy się, że piasek wcale nie musi być żółty. Nawet mogliśmy dotknąć piasku z różnych pustyń! Rozmawialiśmy też o trybie życia wielbłądów, o oazach, nauczyliśmy się wiązać turban, poznaliśmy rośliny oraz zwierzęta, które zamieszkują różne pustynie, a nawet zrobiliśmy eksperyment, podczas którego powstała burza piaskowa i utworzyły się wydmy!

Andrzejki na Bemowie

30 listopada na Bemowie odbyły się Andrzejki J Nasze wróżki – Marlena i Paulina zadbały o to, by ten dzień wypełniony był wróżbami. Wróżyliśmy z wosku, z gwiazdek, kapelusza, było też losowanie pojemników z zawodami, tańce i mnóstwo wesołych zabaw z balonami! To był dzień pełen wrażeń! :)

Konkurs na Tarchomonie

W ostatnim czasie w naszym przedszkolu odbywał się konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Dzieciaki z Tarchomina wykazały się ogromną kreatywnością. Przy pomocy rodziców powstały piękne kartki. Królowały na nich głownie choinki, ale pojawili się także Mikołajowie i renifery. Każdy przedszkolak mógł oddać głos na najładniejszą wg niego kartkę. Wybrano trzy kartki, które zostały nagrodzone. Po tym konkursie, który wprowadził nas w magiczny czas, czekamy na Święta :)

 

Warsztaty jesienno-zimowe na Bemowie

Pod koniec listopada w Przedszkolu Leśnym na Bemowie odbyły się warsztaty jesienno-zimowe z Rodzicami w trzech najstarszych grupach. Do dyspozycji Dzieci i Rodziców były kasztany, liście, świeczki, farby, kredki, stare płyty CD, wykałaczki, styropianowe bombki, choinki, gwiazdki, cekiny, brokaty, pierniczki, lukry, posypki i wiele, wiele innych. Z tych rzeczy powstały prawdziwe dzieła sztuki! Spójrzcie sami. PS serdecznie dziękujemy Rodzicom za przybycie oraz wspaniałą zabawę!

 

Dzień Pluszowego Misia na Bemowie

25.11 na Bemowie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Najpierw Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia. Następnie każdy Przedszkolak przedstawił swojego misia i dokładnie go opisał. Rozmawialiśmy też o misiach z bajek oraz omawialiśmy treść wiersza Czesława Janczarskiego pt. „Naprawiamy misia”. Tego dnia tańczyliśmy z naszymi misiami, gimnastykowaliśmy się z nimi i robiliśmy dla nich prezent :)

 

Magiczne Maroko

Przedszkolaki z Wawra w ostatni piątek brały udział w warsztatach pt. Magiczne Maroko. Dziękujemy firmie Poznajemy Świat za przybliżenie dzieciom kultury Maroka oraz wszystkich ciekawostek z tego kraju.

 

Nauka czytania w Piasecznie

Nauka czytania w Przedszkolu Leśnym w Piasecznie może być fascynującą przygodą z klockami LOGO. Budujemy z nich wieże, mury i inne budowle pamiętając, że każda literka musi stać na trawce. Uwielbiamy wykorzystywać je na zajęciach :)

 

Teatrzyk na Bemowie

18.11 do przedszkola na Bemowie przyjechali aktorzy Teatru Lalek Pinokio. Poznaliśmy historię biednej Kasi, która dzięki temu, że pomagała innym, została nagrodzona, mimo że wcale nie oczekiwała tego. Dzieci pomagały jej podejmować decyzję jak ma w danej sytuacji się zachować. Bajka nauczyła Dzieci, że im więcej w życiu uczynią dobra, tym więcej do nich wróci.

 

Klub Małego Odkrywcy

Zajęcia z Panią Wiolą z cyklu  Klub Małego Odkrywcy są niezwykle interesujące! Za każdym razem Przedszkolaki z Tarchomina robią ciekawe doświadczenia. Czasem malują pianą, lepią przeróżne przedmioty z masy, mieszają kolory. Ostatnio tworzyliśmy przepiękne krajobrazy na lodzie.Najpierw nanieśliśmy pędzlami kolorowe farby,później posypywaliśmy całość solą. Kolory pięknie się ze sobą łączyły. To była niesamowita zabawa! Jak zawsze czekamy na nowe pomysły Pani Wioli!

 

Ekolog na Bemowie

Poniedziałkowe zajęcia z Panem ekologiem bardzo zainteresowały Dzieci z Bemowa. Pan Tomasz przyniósł do nas mnóstwo skarbów, a to czego przynieść nie mógł (np. olbrzymiego głazu) pokazał nam na zdjęciach. Tego dnia dowiedzieliśmy się co to są skamieniałości, czy można zobaczyć gdzieś (i gdzie) szkielety dinozaurów i czy potrafiły one latać, co się stanie jak wyschnie morze, co to jest diament i kiedy żyły mamuty. Najbardziej jednak zdziwiła nas informacja z czego powstaje kreda. Wiecie??? Bo my już tak :)

 

Panie Dentystki w Piasecznie

"Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!" Nasze przedszkolaki z Przedszkola Leśnego w Piasecznie doskonale o tym wiedzą. Wiedzą także, jak ważne są wizyty u stomatologa. Tym razem jednak mieliśmy okazje gościć  panie Dentystki z Silver Dental Clinic w  przedszkolu.  Panie chętnie odpowiadały na wszystkie nasze pytania związane z higieną jamy ustnej. Pokazały nam również bardzo dokładnie, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Teraz jeszcze bardziej postaramy się dbać o nasze ząbki i chętnie odwiedzać stomatologa :)

Krab na Bemowie

Na początku listopada Dzieci na Bemowie odwiedził niesamowity gość - najprawdziwszy krab! Jego właścicielka opowiedziała nam najpierw o jego wyglądzie oraz o tym do czego służą mu szczypce, dlaczego nosi pancerz i co się z nim dzieje jak krab rośnie. Następnie rozmawialiśmy o tym jak kraby potrafią się poruszać, czym się żywią i gdzie najczęściej mieszkają. Nasz gość zrobił na Przedszkolakach niesamowite wrażenie! Na sam koniec Dzieci zamieniły się w malutkie kraby :)

 

Pasowanie na Przedszkolaka na Bemowie

W ostatni wtorek, 03.11.2016, w przedszkolu na Bemowie odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Poziomki były bardzo dzielne! Piękne występowały, tańczyły, śpiewały, po czym złożyły przysięgę. Po pasowaniu czekała na nie niespodzianka! Przyjechali do nas profesjonaliści z torbą pełną balonów i pomysłów na zabawę. Nie obyło się bez tańców, wygibasów i wspólnej zabawy z Rodzicami. Poziomki, witajcie w gronie prawdziwych Przedszkolaków!

 

Konkurs na najciekawszą dynię w Wawrze

W przedszkolu w Wawrze odbył się konkurs na NAJCIEKAWSZĄ DYNIĘ. Do konkursu zaprosiliśmy dzieci wraz z całymi rodzinami. Do przedszkola dostarczono kilkanaście dyni. Każda inna, ciekawa, wyjątkowa. Uczestnicy wykazali się olbrzymią kreatywnością. Jury miało nie lada problem wyłonić zwycięzców. Ostatecznie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplom i książeczkę, a trzy pierwsze miejsca odznaczone zostały ciekawymi grami planszowymi. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom oraz Rodzicom za olbrzymie zaangażowanie.

 

Warsztaty jesienne na Bemowie

W ostatni piątek na Bemowie odbyły się warsztaty jesiennie na Bemowie. Rozmawialiśmy o darach jesieni, o tym co możemy z nich zrobić, a później tworzyliśmy piękne prace!

 

Teatrzyk Kukiełkowy

W ostatni piątek października na Bemowie był teatrzyk kukiełkowy. Była to historia Murzynka Mambo, który, w związku z przeprowadzką, trafił do nowej szkoły. Dzieci śledziły jego starania i pomagały podjąć mu słuszne decyzje. Było bardzo kolorowo, wesoło i głośno :)

 

Pasowanie na przedszkolaka w Wawrze

Pasowanie na przedszkolaka w Wawrze wypadło fantastycznie. Dzieci z grupy  SKRZATY uroczyście złożyły przysięgę bycia grzecznym przedszkolakiem, otrzymując dyplom oraz słodką niespodziankę. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność oraz gorące brawa :)

 

Warsztaty astronomiczne

Na pierwszą wycieczkę w tym roku przedszkolnym, Dzieciaki z Tarchomina wybrały się na warsztaty astronomiczne. Autokar szybciutko zawiózł nas na spotkanie z prawdziwymi astronomami.

 

Szynszyla w Piasecznie

Puchata, szara, malutka, mięciutka… W ostatnim tygodniu października  Przedszkole Leśne w Piasecznie odwiedziła  Szynszyla! Poznaliśmy  tajniki hodowli tego stworzonka a także dowiadywaliśmy się, jakie są jej naturalne warunki życia. Ku zaskoczeniu wszystkich okazało się , że te zwierzątka czyszczą swoje futerko „kąpiąc” się w piasku a nie w wodzie. Szynszyla sprawiła nam dużo radości. Wyjęta z klatki, każdemu dziecku wskoczyła na ramię, wtulała się w dłonie i dała  poczuć swoje miękkie futerko.

Kuchcikowo - Włochy, Bemowo

W środę na Bemowie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Kuchnie świata”. Tym razem poznaliśmy  kuchnię włoską. Najpierw dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tego kraju oraz jego mieszkańców. Poznaliśmy również zabytki Włoch oraz dania, w których specjalizują się mieszkańcy tego regionu. Najważniejszą częścią zajęć było oczywiście przygotowanie przez Dzieci pizzy!!! Było pachnąco, kolorowo, wesoło i przepysznie!!!

 

Noc Dyni na Tarchominie

Noc z piątku na sobotę Przedszkolaki z Tarchomina spędziły w przedszkolu, odbyła się bowiem Noc Dyni J Ileż było radości i zabawy! Przy wejściu Dzieciaki witały dwie uśmiechnięte dynie, w ozdobionej dyniami szatni, pożegnaliśmy rodziców i rozpoczęliśmy poszukiwania domku Dyniowego Duszka.

 

Ekolog na Bemowie

W poniedziałek do Przedszkola na Bemowie przyszedł Pan ekolog na zajęcia dotyczące krążenia wody w przyrodzie. Najpierw Dzieci dowiedziały się po co drzewom woda i jak ją piją, a następnie dlaczego ślimaki i dżdżownice wychodzą po deszczu (wcale nie z tego samego powodu.

 

Dzień Nauczyciela w Piasecznie

Dzień Nauczyciela w Przedszkolu Leśnym w Piasecznie był baaardzo wesoły :)
Panie przygotowały dla Dzieci niespodziankę – przedstawienie. Jakie? Zdjęcia chyba mówią wszystko! Życzymy Nauczycielom czerpania takiej radości z pracy!

 

Międzynarodowy Dzień Uśmiechu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Uśmiechu, który miał miejsce w ubiegłym tygodniu, Tygryski  z Tarchomina przesyłają wszystkim Przedszkolakom promienne uśmiechy. Dużo powodów do uśmiechu życzymy Wam Kochani!

 

 

Balbinka w Wawrze

Przedszkole Leśne w Wawrze ostatnio odwiedził gość specjalny, to jeż pigmejski o imieniu Balbinka. Dzieci były zachwycone tym małym zwierzątkiem. Sami zobaczcie ich miny

 

Czy morze może wyschnąć?

 Czy morze może wyschnąć? Co dzieje się z wodą w rzekach, gdy wrzucamy do niej śmieci? Jak i gdzie oczyszczamy wodę? Co by było, gdyby wody nie było? A także, dlaczego koń pływa pieskiem? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi udzielił Przedszkolakom z Tarchomina  Pan Ekolog. Pan Tomasz Jastrzębski zaprezentował nam kilka eksperymentów, a w jego plecaku pełnym ciekawych przedmiotów, znalazła się nawet huba drzewna, która wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród dzieci. Z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Panem Ekologiem.

 

Bemowo - wycieczka na warsztaty jesienne

Dowiedziały się podczas tego spaceru wielu ciekawostek na temat różnych drzew, krzewów i innych roślin. Rozmawialiśmy wtedy również na temat roślin trujących, ozdobnych, ale również takich, których owoce możemy jeść.

 

Ferma Dyń

Dzieci z Przedszkola Leśnego w Piasecznie na pierwszą wycieczkę udały się na Farmę Dyń. Jak to na farmie bywa, występują też zwierzątka, które trzeba nakarmić, pogłaskać czy chociażby na nie popatrzeć - tak też uczyniły nasze Dzieciaczki. Kolejną niespodzianką była zabawa w labiryncie. Przedszkolaki dowiedziały się co nieco, na temat dyni (kiedy ją sadzimy, jakie potrawy możemy z niej przygotować, obejrzały różne jej odmiany).Następnie wyruszyły na pole, w poszukiwaniu dyni dla siebie - kto jaką udźwignie, zabiera do domu

 

 

Święto ziemniaka

Święto dziś ziemniaka mamy, 
Tak więc wszystkich zapraszamy
Na konkursy i zawody 
Na zagadki i podchody…
:)

 

 

Atrakcyjny piątek na Tarchominie

Wrześniowe zajęcia z cyklu atrakcyjny piątek zamykają w przedszkolu na Tarchominie warsztaty szycia na maszynie. Dzieci dowiedziały się z jakich części zbudowana jest maszyna oraz kto i w jaki sposób może na niej szyć. Największą frajdę sprawiło nam jednak wypychanie poduszek mięciutkim puchem, który wirował w każdej sali niczym  śnieg. Najmłodsze grupy zostawiły sobie kolorowe poduszki w salach, starsze zabrały je do domu. Niech te poduszki przyciągają nam tyko kolorowe sny ;)

 

Niezwykły gość na Bemowie - papuga

W ostatni piątek września Przedszkolaki z Bemowa odwiedził niezwykły gość – prawdziwa papużka! Najpierw rozmawialiśmy o ptakach mieszkających na wsiach, w miastach, w lesie, na łące oraz o ptakach egzotycznych. Uczyliśmy się rozróżniać kilka gatunków, opisywaliśmy czym się charakteryzują.

 

Jesień

Pani Jesień w którą wcieliła się Pani Beatka przywitała wszystkie przedszkolaki z Wawra. Nie zabrakło jesiennych darów, zabaw, zgadywanek. Dzieci własnoręcznie wykonały prace plastyczne za pomocną stempelków wykonanych z ziemniaków. Dziękujemy Pani Jesieni, że tak pięknie powitała nasze dzieci :)

Dzien Przedszkolaka na Bemowie

20.09 na Bemowie obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tańce, konkursy, zadania do wykonania, poszukiwanie listów, malowanie buziek to tylko część atrakcji, które zorganizowali nasi wspaniali nauczyciele! To był wspaniały dzień!

 

 

Kuchnie świata - Francja

W tym roku szkolnym podczas zajęć z serii „Kuchcikowo” na Bemowie zajmiemy się kuchniami świata. Pierwsze zajęcia dotyczyły kuchni francuskiej. Najpierw Dzieci dowiedziały się gdzie leży Francja i co jest jej stolicą, poznały też jej flagę oraz kilka słówek w języku francuskim (dzień dobry, proszę, dziękuję, przepraszam).  Następnie Przedszkolaki obejrzały zdjęcia najbardziej znanych  obiektów oraz potraw kuchni francuskiej. A na koniec prawie samodzielnie zrobiły przepyszne croissanty z czekoladą!

 

Wycieczka do sklepu WRZOS | Wawer

Przedszkolaki z Wawra na pierwszą wycieczkę w nowym roku wybrały się do pobliskiego sklepu WRZOS,  celem zakupu jesiennych kwiatów, które później starszaki własnoręcznie z Panią Zuzią zasadziły w donice. Dziękujemy dzieciom za ich wkład pracy i pełne zaangażowanie. Efekty ich pracy zobaczyć można na naszych przedszkolnych okiennicach. Prawda, że piękne te wrzosy? :)

 

 

Kolorowe Indie - Bemowo

W ostatni piątek na Bemowie odbyły się warsztaty podróżnicze. Przyjechała do nas Pani, która podróżuje po całym świecie, a później dzieli się swoją wiedzą z Przedszkolakami. Tym razem poznaliśmy Indie.

 

Morskie Opowieści w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra dziękują firmie POZNAJEMY ŚWIAT za ciekawe warsztaty podróżnicze pt. MORSKIE OPOWIEŚCI. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek ze świata podwodnego, oko w oko zmierzyły się z kolczastą rybką zwaną rozdymką. Sami zobaczcie co się u nas dzieło :)

 

 

"Kolorowo" na Bemowie

Przedszkolaki z Bemowa wakacje zakończyły „kolorowo”. Ostatni tydzień wakacji to zajęcia o kolorach. Każdego dnia na Dzieci czekały zagadki, mnóstwo zabawy, tańce a nawet eksperymenty! Serdecznie dziękujemy wszystkim Przedszkolakom oraz ich Rodzicom za pomoc w przygotowaniu zajęć.

 

Wizyta ekologa na Bemowie

Pierwszą atrakcją w nowym roku szkolnym w  Przedszkolu Leśnym na Bemowie była wizyta Pana Tomasza Jastrzębskiego – ekologa. Pan Tomasz opowiadał nam o księżycu, gwiazdach i słońcu. Czy wiecie dlaczego księżyc nie spada na ziemię i dlaczego nie zbliża się do słońca? A może wiecie dlaczego woda nie wylewa się z mórz i oceanów w kosmos? A my już to wszystko wiemy! Ekolog nie dość, że nam to wszystko wytłumaczył, to jeszcze zrobił kilka eksperymentów! To były bardzo ciekawe zajęcia!

 

 

Jeż Balbinka w Piasecznie

W piątek  nasze Przedszkole Leśne w Piasecznie odwiedziło urocze zwierzątko – Jeż Pigmejski o imieniu Balbinka.
Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na jego temat, poznały różnice pomiędzy jeżem afrykańskim, a naszym polskim.
Na koniec każdy mógł pogłaskać Balbinkę :-) 

 

Przedszkolaki z Wawra na placu zabaw

Przedszkolaki z Wawra ta piękną, letnią aurę za oknem wykorzystują podczas wspaniałych zabaw na przedszkolnym, jakże zielonym placu zabaw. Zapraszamy wszystkie maluchy z Wawra i okolic do wspólnej zabaw.
 

 

Góry Bemowo

Kolejnym celem wakacyjnych podróży Przedszkolaków z Bemowa były góry. Dzieci dowiedziały się jakie zwierzęta i rośliny najczęściej można tam spotkać i  jakie produkty spożywcze są tam produkowane.

 

Jedziemy nad morze - Bemowo

Przedszkolaki z Bemowa sierpień zaczęły podróżą nad morze. Najpierw oglądaliśmy różne przedmioty związane z wakacyjnymi szaleństwami na plaży, m.in. zabawki do piasku, ręcznik plażowy, muszelki, rękawki do pływania, kremy do opalania itp.

 

Przedszkolaki z Bemowa poznają Afrykę

Ostatni tydzień lipca to podróż po Afryce. Przedszkolaki z Bemowa zapoznały się w tym tygodniu z roślinnością Afryki, warunkami klimatycznymi panującymi w tej strefie, zwierzętami tam żyjącymi. Rozmawialiśmy też o kawie, spadochronie i jego wynalazcy oraz o dywanach.

 

Na Bemowie poznajemy Europę

Europa to cel podróży Przedszkolaków z Bemowa w trzecim tygodniu wakacji. Pierwszego dnia Dzieci rozmawiały z nauczycielami na temat podróży, środków lokomocji, miejsc, gdzie najczęściej ludzie podróżują. Odbyła się też rozmowa o zabytkach Europy, językach urzędowych w różnych państwach. Tego dnia rozmawialiśmy też o kulturze, zabytkach i obyczajach Polski.

 

II tydzień wakacji na Bemowie - Azja

Drugi tydzień wakacji Przedszkolaki z Bemowa spędziły poznając Azję. Dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w Chinach, co to jest jedwab, skąd się wzięła jego nazwa, gdzie znajdują się Filipiny i jakie rośliny się tam uprawia. Rozmawialiśmy też o trzcinie cukrowej i zastosowaniu cukru trzcinowego, a na koniec poznaliśmy Indie i język japoński :)

 

Wakacje w Wawrze

Czas letni, wakacyjny w pełni, a nasze przedszkolaki w Wawrze fantastycznie bawią się i uczą podczas wyjść poza przedszkole jak i zajęć na przedszkolnym placu zabaw.

W lipcu podróżujemy po całym świecie | Bemowo

W lipcu Dzieci z Przedszkola Leśnego na Bemowie będą podróżować po całym świecie. Odwiedzą Afrykę, Azję, Europę, a nawet Amerykę! Poznamy zabawy Dzieci pochodzących z tych kontynentów, ich zwyczaje, dowiemy się też jakie obchodzą święta. Oczywiście dowiemy się tez dużo na temat roślin i zwierząt, które można spotkać w tych regionach. Prace plastyczne wykonane w tym miesiącu będą ściśle nawiązywały do tematyki zajęć podróżniczych. :)

 

Dni Rodziny

Dni Rodziny już za nami, dziękujemy za Państwa obecność, i… skuteczność w działaniu w nierównej walce z siłami natury – Państwa zaklęcia, czary i ciepłe myśli przyniosły doskonały rezultat!... chociaż wszędzie padało, grzmiało i wiało – nad Przedszkolem Leśnym świeciło słońce…. Hura!!! Wygraliśmy!!! Było pięknie :)

Zakończenie roku w Wawrze

Oficjalne zakończenie roku przedszkolaki z Wawra mają za sobą. Grupa Poziomki jak zawsze wykonała piękny występ, a maluszki z grupy  Żabki w końcu przemówiły i dały czadu. Kochane dzieci, drodzy Rodzice wakacje przed nami, w związku z czym w imieniu całego personelu Przedszkola Leśnego życzymy radosnych wakacji oraz pełnego wypoczynku w promieniach słońca.

Piknik Rodzinny w Piasecznie

18 czerwca w Przedszkolu Leśnym w Piasecznie odbył się Piknik Rodzinny. Pogoda dopisała, więc wszyscy goście mogli wesoło i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Ciepłej, rodzinnej atmosfery dopełniały liczne zabawy i konkursy.  Wspaniałej zabawie i okrzykom radości nie było końca. Teraz pozostały nam tylko miłe wspomnienia i czekanie na kolejną, tak udaną uroczystość

 

Piracka Noc Kupały na Bemowie

"Na złote monety, srebrne łyżki i wszystkie monety świata, pasuję Cię na pirata"!!! Ach! Cóż to była za noc! 17.06 Przedszkolaki z Bemowa wzięły udział w Pirackiej Nocy Kupały! Najpierw wysłuchały opowieści o ukrytym skarbie.

 

Zakończenie roku na Bemowie

21.06 na Bemowie odbyły się uroczyste zakończenia roku we wszystkich grupach wiekowych. Poziomki bardzo nas ucieszyły swoim przepięknym występem, Żabki przygotowały najprawdziwszy żabi koncert, Motylki wszystkie ubrane tak samo (w granatowe sukienki i muszki przygotowane przez Panią Kingę) bardzo nas zaskoczyły, a Wiewiórki...ech...to był dla nich ostatni występ w naszym przedszkolu. Było bardzo, bardzo wzruszająco. Łez nie szczędzili ani Rodzice, ani kadra przedszkola, a nawet wzruszyły się Dzieci. Kochane Wiewióreczki! Życzymy Wam powodzenie w szkole i myślimy, że nie będziecie mieli potrzeby stosować się do słów piosenki, którą śpiewaliście: "do dyktanda trzeba dwojga, jeden pisze, drugi ściąga..."   Mamy nadzieję, że będziecie nas odwiedzać!

 

Piknik na Tarchomonie

W Przedszkolu Leśnym na Tarchominie odbył się Piknik :)  Była wata cukrowa, ciocia Wiola wyczarowywała z balonów to o czym zamarzyliśmy, były warkoczyki, malowanie twarzy i suuuuper zabawa !!!

Kuchcikowo na Bemowie

Kilka dni temu na Bemowie podczas zajęć "Kuchcikowo" Dzieci przygotowywały koktajle owocowe. Najpierw, podczas zajęć dydaktycznych, dowiedziały się gdzie rosną jakie owoce, jak je należy pielęgnować, jakie zawierają witaminy i do czego można ich użyć. Następnie, z niewielką pomocą Pani Pauliny, przygotowywały koktajle. Na koniec ciężkiej pracy odbyła się degustacja! Było pysznie!

Konkurs szachowy na Bemowie

W ubiegłym tygodniu na Bemowie odbył się konkurs szachowy. Wzięły w nim udział wszystkie Dzieci uczęszczające na zajęcia. Pytania były trudne, ale nasze Przedszkolaki poradziły sobie z nimi wspaniale! Na zakończenie wszystkie Dzieci dostały dyplomy oraz medale. Jesteśmy z Was baaaaaardzo dumni!

 

Piknik Rodzinny w Wawrze

PIKNIK RODZINNY w Wawrze za nami. Pogoda dopisała, a zabawy i śmiechu końca widać nie było ..... bardzo dziękujemy wszystkim obecnym za mega zabawę. Dziękuję fotografowi Panu Krzysztofowi za piękne zdjęcia, a Cukiernii Mytlewski za pyszne słodkości.

 

Rajska Tajlandia - Wawer

Przedszkolaki z Wawra podczas cyklicznych warsztatów podróżniczych, tym razem podróżnik zabrał nas do świata RAJSKIEJ TAJLANDII. Dziękujemy firmie Poznajmy Świat za ciekawą lekcję geografii.


 

Piknik Rodzinny na Bemowie

10.06 na Bemowie odbył się Piknik Rodzinny. Przez cały dzień pogoda pokazywała jak bardzo potrafi być kapryśna, a dokładnie o 16.00 (kiedy miał rozpocząć się piknik) wyszło piękne słoneczko i towarzyszyło nam przez cały piknik!

 

Motylki z Bemowa w lesie

Pogoda jest cudowna, las obok naszego przedszkola jeszcze cudowniejszy więc Pani Kinga zabrała Motylki na dłuuuugi spacer do lasu. Było bardzo wesoło, sportowo i deserowo :)

 

Ceramika na Bemowie

Takie cuda to tylko na Bemowie! Spójrzcie jakie piękne prace powstają podczas ceramiki w Przedszkolu Leśnym na Bemowie. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Artych za wspaniałe cotygodniowe zajęcia!

 

Dzień Dziecka - Wawer

Przedszkolaki z Wawra na DZIEŃ DZIECKA wybrały się mega dużym autokarem do TEATRU. Przedstawienie pt. " A co to" wszystkim dzieciom bardzo się podobało, a TEATR NIEWIELKI zrobił na nas olbrzymie wrażenie. Miejsce godne polecenia wszystkim maluszkom.

 

Dzień Mamy i Taty w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra uroczyście świętowały wspaniały DZIEŃ MAMY I TATY. Mimo tremy i małych stresików występ dzieci oceniamy na szóstkę. Kochani Rodzice dziękujemy Wam, że byliście z nami, że tak głośno dziękowaliście dzieciom, nauczycielom za wspaniały występ. Raz jeszcze dla naszych cudownych Rodziców wszystkiego najlepszego od całego zespołu przedszkola. Sto lat niech żyją żyją nam !!!!

 

Sadzimy kwiaty w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra żadnej pracy się nie boją. Tym razem z chęcią pomagały Pani Anetce podczas sadzenia kwiatów, które teraz pięknie ozdabiają nasze przedszkolne okiennice.

 

Dzień Mamy i Taty - Bemowo

24.05 na Bemowie odbyły się przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszystkie grupy wystąpiły wspaniale! Poziomki były baaaardzo dzielne, prawie wszystkie wystąpiły do samego końca, Żabki pierwszy raz wypowiedziały indywidualne kwestie i poszło im cudownie! Przedstawienie  w wykonaniu Motylków i Wiewiórek  to wzruszające, niesamowite przeżycie. Mamy nadzieję, że Rodzice zapamiętają ten dzień na długo :)

Galitsyna Art School

20.05 Przedszkolaki z Bemowa wybrały się na wycieczkę do Galitsyna Art School. Na początku młodsze Dzieci rysowały na piasku, a starszaki wykonywały mydełka wg własnego pomysłu. Później była zamiana.

 

Wycieczka do szkoły

W ostatni wtorek najstarsze Przedszkolaki z Bemowa udały się na pieszą wycieczkę do pobliskiej szkoły na zajęcia otwarte. Nasze Wiewióreczki miały okazję usiąść  w szkolnych ławkach, przyjrzeć się jak wygląda najprawdziwsza lekcja a nawet brać w niej udział i obejrzeć zeszyty Dzieci!  Na zakończenie dostały nawet pracę domową :)

 

Kuchcikowo na Bemowie

W środę na Bemowie podczas zajęć z serii "Kuchcikowo" Pani Paulina miała dla Dzieci zadanie specjalne -  Przedszkolaki miały same zrobić deser owocowy!!! Najpierw była oczywiście część teoretyczna - rozmawialiśmy o owocach, witaminach ulubionych deserach oraz o technice wykonywania deserów  Później radość Dzieci była niesamowita: krojenie galaretki, owoców, mieszanie wszystkiego a na koniec własnoręczne ubicie śmietany! Desery były tak pyszne, że nawet nie zdążyliśmy zrobić zdjęć

 

Przedszkolaki z Wawra w centrum ogrodniczym

Przedszkolaki z Wawra na ostatnią wycieczkę wybrały się pieszo do centrum ogrodniczego WRZOS. Dzieci były zachwycone różnorodnością roślinek, kwiatów, kolorów oraz zapachów. Bardzo dziękujemy Pani Właściciel za możliwość zwiedzenia centrum oraz za piękne kwiatki, które każde dziecko dostało w prezencie do domu.

 

Bajki ze wszystkich stron świata na Bemowie

We wtorek na Bemowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Bajki ze wszystkich stron świata". Tym razem poznaliśmy kulturę żydowską. Nasze przedszkole odwiedziła Pani Anna Rozenfeld - plastyczka, absolwentka szkół artystycznych w Marburgu, Salzburgu, Wiedniu i Warszawie. Zdobyła dyplom artystyczny u profesora Jacobo Borgesa (Wenezuela) oraz dyplom Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Pszczółki z Pasieki BeeBe na Bemowie

W piątek 13-ego nasze przedszkole odwiedzili niesamowici goście - pszczółki z Pasieki BeeBee. Najpierw porozmawialiśmy z Panem Bartoszem na temat stroju odpowiedniego do pracy w pasiece, następnie omówiliśmy szczegółowo etapy powstawania miodu oraz jego lecznicze właściwości. Każdy z nas mógł użyć podkurzacza oraz pokręcić miodarką (wirówką).

 

Dzień Słońca w Wawrze

DZIEŃ SŁOŃCA obchodziły również przedszkolaki z Wawra. Pani Monika zorganizowała dzieciom prawdziwą lekcję przyrody, na której nie zabrakło pogadanki, zabaw ruchowych oraz pracy plastycznej. Tego dnia kolor żółty zdominował inne znane nam kolory.

 

Dzień Słońca na Bemowie

W czwartek na Bemowie obchodziliśmy Dzień Słońca. Najpierw odbyły się zajęcia dydaktyczne na temat Słońca, następnie wykonaliśmy prace plastyczne, a na koniec poszliśmy na plac zabaw w poszukiwaniu tego, co żyje dzięki działaniu Słońca. Przy okazji znaleźliśmy duże ślimaki, które chętnie pozowały z nami do zdjęć :)

 

Przedszkolaki z Wawra gościli uroczą szynylę

W ostatni piątek przedszkolaki z Wawra gościły wyjątkowo puchate i skoczne zwierzątko. Podobne do wiewiórki i trochę do króliczka. Czy już wiecie kto to taki? Oczywiście, że to szynszyla, żywa urocza szynszyla. Dziękujemy firmie FORMAT za kolejną super lekcję z przyrody.

 

Przedszkolaki z Wawra na placu zabaw

Przedszkolaki z Wawra cały czas korzystają z pięknej, słonecznej pogody. Na przedszkolnym placu zabaw, nigdy nie brakuje zabaw, śmiechu i dobrego humoru. Zobaczcie sami jak super być z nas . Zapraszamy wszystkie maluchy do wspólnych zabaw.

 

Przedszkolaki z Bemowa na placu zabaw

Nareszcie jest piękna pogoda i w pełni możemy korzystać z uroków okolicy, w której  mieści się nasze przedszkole. Przedszkolaki z Bemowa na placu zabaw nie tylko się bawią, ale również uczą się. Nie niszczą przyrody, a zbierają tylko to, co samo spadnie (np. liście, szyszki, płatki kwiatów). A widzicie ten specjalistyczny, kolorowy sprzęt? To urządzenie do łapania i obserwacji wszelkich robaczków, owadów itp. To lubimy robić najbardziej. Po dokładnym przyjrzeniu się takiemu robaczkowi wypuszczamy go na wolność a sami jesteśmy dumni z tego, że znowu dowiedzieliśmy się czegoś nowego o mieszkańcach naszego placu zabaw :)

 

Zajęcia z ceramiki w Wawrze

Przedszkolaki w Wawrze podczas cyklicznych zajęć z ceramiki. Nawet nie wiecie jak małe paluszki świetnie sobie radzą podczas tych zajęć. Praca z gliną to wspaniała zabawa, sami zobaczcie :)

 

 

Poznajemy Czechy na Bemowie

6.05 Przedszkolaki z Bemowa poznawały Czechy. Najpierw zapoznały się z flagą tego kraju, jego zabytkami oraz daniami charakterystycznymi dla tego regionu.

 

Sowy odwiedziły przedszkole na Tarchominie

Dzisiaj w naszym przedszkolu były dwie sowy – Leosia i Tytka J Czy wiedzieliście, że sowy, które mają ciemne oczy widzą w nocy a te z jasnymi- w dzień ; albo, że nie słychać jak sowy latają?? My dowiedzieliśmy się tego wszystkiego na dzisiejszych zajęciach. Najfajniejsze było to, ze mogliśmy pogłaskać sowy !! :)

 

Polskie tańce narodowe na Bemowie

Kujawiak, oberek, krakowiak, polonez i mazur - to oczywiście polskie tańce narodowe. W przedszkolu na Bemowie w piątek mieliśmy przyjemność obejrzeć występ tancerzy specjalizujących się w tych tańcach. Było kolorowo, szybko, wolno, wesoło, poważnie, elegancko, a czasami nawet śmiesznie. Oczywiście występowali nie tylko profesjonalni tancerze - każdy z tańców, pod okiem Pana Maćka, tańczyliśmy również my  :)

 

Przedszkolaki w Wawra w TĘCZOWEJ SOWIE

Przedszkolaki z Wawra podczas wycieczki do pobliskiej kluboksięgarni, TĘCZOWA SOWA. To był dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy a przede wszystkim spotkania z wieloma interesującymi książeczkami. Dzieci były zachwycone, że mogły po raz pierwszy bez opieki rodziców , prawdziwym busem wyruszyć w podróż pełną miłych niespodzianek.

 

Afrykańczyk Mamadou Diouf na Bemowie

We wtorek Przedszkole Leśne na Bemowie miało przyjemność gościć przesympatycznego Afrykańczyka - Mamadou Diouf. Mamadou przyjechał do Polski  w 1983 roku na studia. Jest współtwórcą portalu Afryka.org działającego na rzecz poprawy wizerunki Afryki. Dziś opowiadał Dzieciom o życiu ich rówieśników w Afryce, odpowiadał  na najtrudniejsze nawet pytania naszych Przedszkolaków, przeczytał też bajkę, którą w Senegalu znają wszystkie Dzieci. Następnie śpiewaliśmy wspólnie z Mamadou piosenkę w języku wolof! Cóż to było za spotkanie!

 

Przedszkole na Tarchominie odwiedził krab

Nasze Przedszkole odwiedził krab :) Dowiedzieliśmy się w jaki sposób należy się nim opiekować, czym go karmić oraz jakie warunki potrzebne są mu do życia. Krab miał piękne kolory i wyglądał jakby był z porcelany :) .Zapraszamy na nasz profil w piątek – jak nie będzie padało to odwiedzą nas koniki :)

 

Dzień Ziemi w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra ostatnio świętowały w przedszkolu DZIEŃ ZIEMI. Była pogadanka o ziemi, oglądanie książeczek, map i globusa. Dzieci wspólnie z Panią Magdaleną wykonały dużą pracę plastyczną, a także pobawiły się w porządkowanie i segregowanie śmieci. Lekcja z ekologii zaliczona na szóstkę.

 

Papuga Pleciuga na Bemowie

W piątek na Bemowie odbyło się niesamowite przedstawienie interaktywne pt. "Z Papugą Pleciugą dookoła świata" w wykonaniu Metrum Event. Najpierw poznaliśmy historię przesympatycznej papugi i jej opiekuna. Następnie wspólnie odwiedziliśmy Irlandię, Hiszpanię, Chiny, a nawet Afrykę! Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, jedliśmy i przede wszystkim bardzo dobrze się bawiliśmy! To była naprawdę wspaniała przygoda!

 

Poznajemy świat w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra podczas cyklicznych warsztatów, zaprezentowanych przez firmę POZNAJEMY ŚWIAT. Tym razem Pani Agnieszka opowiedziała dzieciom o dalekim kraju, gdzie życie wygląda zupełnie inaczej niż u nas, gdzie zamiast widelca i noża je się pałeczkami, gdzie nosi się inne stroje. Czy wiecie jaki to już kraj? Oczywiście CHINY i CHIŃSKIE WYNALAZKI. Dziękujemy firmie POZNAJEMY ŚWIAT, za tak bogatą lekcję geografii i wspaniałą zabawę.

 

Dzień Ziemi na Bemowie

W czwartek w Przedszkolu Leśnym na Bemowie obchodziliśmy Dzień Ziemi. Najpierw odbyły się zajęcia dydaktyczne, podczas których dowiedzieliśmy się jak dbać o naszą planetę. Później zrobiliśmy prace plastyczne, a na koniec poszliśmy na dłuuuuugi spacer do lasu :)

 

Paweł Zawitkowski w Wawrze

Dnia 14 kwietnia w Przedszkolu w Wawrze, odbyło się długo wyczekiwane przez wszystkich rodziców spotkanie z Panem Pawłem Zawitkowskim, znanym fizjoterapeutą dziecięcym.

 

Dzień Bociana na Bemowie

W piątek na Bemowie obchodziliśmy Dzień Bociana. Przedszkolaki najpierw obejrzały przedstawienie o bocianie i żabkach. Następnie poznały wiele
ciekawych informacji na temat życia tych pięknych ptaków, m.in. co lubią jeść, gdzie zakładają gniazda, dlaczego, gdzie i kiedy odlatują z Polski oraz kiedy do nas wracają. A jaką wykonaliśmy pracę plastyczną? Po prostu wspaniałą! Sami zobaczcie.

 

Dzień Czekolady w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra tak świętowały DZIEŃ CZEKOLADY. Dzieci własnoręcznie przygotowały przepyszne owocowo-czekoladowe szaszłyki, które zjadły na podwieczorek. Smakowały wyśmienicie, zobaczcie sami .... mniammmm

 

Dzień Czekolady na Bemowie

Ale było pysznie na Bemowie podczas zajęć z serii "Kuchcikowo"! Dzień Czekolady to chyba jeden z ulubionych dni Przedszkolaków  Najpierw
rozmawialiśmy na temat witamin zawartych w różnych produktach spożywczych i przyporządkowywaliśmy je do odpowiednich zbiorów . Następnie przyglądaliśmy
się uważnie piramidzie żywienia i szczegółowo ją omawialiśmy. Później dzieliliśmy produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe, a na koniec - sami zrobiliśmy przepyszną czekoladę!!!

Gród Żywej Historii KERIN na Bemowie

W poniedziałek na Bemowie odbyła się prawdziwa lekcja historii! Odwiedzili nas rycerze z Grodu Żywej Historii KERIN. Zabrali nas do zaczarowanego świata żywej historii. Zajęcia dla przedszkolaków przygotowane były specjalnie przez historyków, tak by Dzieci mogły przyswoić wiedzę z zakresu historii i kultury różnych epok historycznych: począwszy od starożytnej Grecji i Rzymu, przez wczesne średniowiecze, czasy Mieszka I i Bolesława Chrobrego, późne średniowiecze aż po Złoty Wiek Rzeczypospolitej -  czasy szlachty i husarii. Dowiedzieliśmy się jak można było zostać rycerzem, jakie zbroje noszono (a nawet mogliśmy je przymierzyć!) oraz byliśmy świadkami prawdziwej walki rycerskiej. Cóż to był za dzień!

 

Wyniki konkursu plastyczno-technicznego na Bemowie

8.04 w Przedszkolu Leśnym na Bemowie ogłoszono wyniki konkursu plastyczno-technicznego o tematyce świątecznej. Prace zbieraliśmy do
Wielkanocy, a później już tylko głosowaliśmy. Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych Dzieci. Prace były po prostu piękne!

 

Jan Brzechwa śpiewająco w Wawrze

W ostatni piątek przedszkolaki z Wawra gościli wyjątkowego muzyka, który śpiewająco przestawił dzieciom znane wiersze Jana Brzechwy. Wspólnie odśpiewaliśmy Lokomotywę, Rzepkę oraz wiele innych znanych wierszy. To była piękna lekcja dykcji oraz muzyki :)

 

Przedszkolaki z Wawra w ogrodzie

Przedszkolaki w Wawrze pierwsze prace w ogrodzie mają za sobą. Tym razem wspólnie zasadziliśmy rzeżuchę ogrodową, którą dzieci od razu z chęcią podlewały.

 

 

Bajki ze wszystkich stron świata na Bemowie

We wtorek przedszkole na Bemowie mieliśmy niesamowitego gościa - odwiedził nas Pan Paweł Kucharczuk - prezenter radiowy, animator wydarzeń kulturalnych, popularyzator wielokulturowości w Polsce. Poprowadził pierwsze zajęcia z cyklu "Bajki ze wszystkich stron świata". Poznaliśmy kulturę latynoską. Pan Paweł przeczytał nam bajki, które uwielbiają dzieci pochodzące z tamtych regionów.
 

Zajęcia z ceramiki

Na dzisiejszych zajęciach z ceramiki robiliśmy ważki – teraz będą wypalane w piecu przez Panią Agnieszkę i szkliwione przez nas. Niedługo pochwalimy się pięknymi, kolorowymi pracami  :)

W końcu wiosna

W końcu wiosna !! Widać to też w naszym przedszkolu na Tarchominie dzięki kwiatkom, które sadziliśmy razem z ciocią Kasią :)

 

Dzień Wiosennych Kwiatów na Bemowie

Kilka dni temu w przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Dzień Wiosennych Kwiatów. Najpierw Dzieci dowiedziały się jakie kwiaty najczęściej można spotkać podczas wiosny, jak je odróżnić oraz gdzie najczęściej rosną. Następnie, wspólnie  z Panią Marleną, zasadziły kwiaty a na koniec wszystkie Przedszkolaki wykonały prace plastyczne :)

 

 

Warsztaty Wielkanocne w Wawrze

W Wawrze warsztaty wielkanocne za nami. Było wesoło, kolorowo, bardzo rodzinnie i smacznie. Kochani rodzice jest nam niezmiernie miło, że tego dnia byliście z nami. Wasza obecność sprawiła wiele radości nie tylko Waszym dzieciom, ale całemu zespołowi przedszkola, za co bardzo ale to bardzo dziękujemy :)

 

Pierwszy Dzień Wiosny na Bemowie

Pierwszy Dzień Wiosny Przedszkolaki z Bemowa witały przywołując Wiosnę nie tylko szukając jej oznak w okolicy przedszkola, ale również robiąc dla Niej piękne, wiosenne prace. Przy okazji utrwaliły sobie nazwy wiosennych kwiatów. Teraz już nasze Przedszkolaki o każdej porze dnia i nocy potrafią wymienić oznaki wiosny

 

Przedszkolaki z Bemowa w Wilanowie

W piątek Przedszkolaki z Bemowa spędziły dzień w Wilanowie na zajęciach przyrodniczych pt. "Król ogrodnik". Dzieci dowiedziały się jakie rośliny lubił król a jakie zwierzęta uwielbiała królowa. Poza tym poznały też nowe słownictwo (np. turkuć podjadek), dowiedziały się co uwielbiają jeść ptaszki i kiedy kwitną jakie kwiaty, jakie owoce rodzą drzewa i kto mieszka w stawie...

 

 

Wiosna! Wiosna!

Ciii… zobaczcie kto dziś wczesnym rankiem odwiedził Przedszkole Leśne na Ursynowie…. Wiosna! Wiosna! la, la, la…. :)

Dzień dobry! Życzymy pięknego tygodnia J:)

 

Wiosna zawitała do przedszkola w Wawrze

Wiosno, wiosenko czy to Ty? Do Przedszkola Leśnego w Wawrze zawitała Pani Wiosna, kolorowa, radosna, uśmiechnięta ..... po prostu piękna! Zobaczcie sami jak radośnie się zrobiło w naszym przedszkolu :)

 

Przedszkolaki z Wawra ma placu zabaw

Przedszkolaki z Wawra codziennie przed obiadkiem spędzają aktywnie czas na radosnych zabawach na naszym dużym przedszkolnym placu zabaw. Plac jest naprawdę olbrzymi, gdzie mieści się ulubiona piaskownica, huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki oraz wiele wiele innych atrakcji dla naszych przedszkolaków. Zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

 

Teatr Arlekin na Bemowie

W piątek przedszkole na Bemowie odwiedzili aktorzy Teatru Arlekin, którzy zabrali Dzieci w magiczną podróż podczas której Przedszkolaki poznały wielkanocne zwyczaje. Było bardzo dużo interaktywnej zabawy i śmiechu.

 

Teatr "Gdzie podziały się jajka" | Wawer

Przedszkole w Wawrze odwiedził Teatr Bajki ze spektaklem pt. "Gdzie podziały się jajka" -  Wielkanocna komedia o wiosennych porządkach i przygotowaniach do świąt oraz o tym jak zagubiły się jajka i jak się odnalazły. Scenariusz spektaklu napisany wierszem rymowanym, w którym nie zabrakło śpiewu oraz interaktywnej zabawy z przedszkolakami.

 

Kurczaczki i kaczuszki w Wawrze

Kurczaczki, kaczuszki piękne, malutkie, cudowne i co najważniejsze prawdziwe. W przedszkolu w Wawrze atmosfera sięga zenitu, to była prawdziwa lekcja przyrody, dzięki której na twarzach dzieci pojawił się ciepły, radosnych uśmiech.

 

Warsztaty Wielkanocne na Tarchominie

W piątek w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty wielkanocne – było dużo atrakcji. Robiliśmy zające, pisanki, kurczaczki, sieliśmy rzeżuchę !!. Dziękujemy Rodzicom, którzy spędzili ten czas z nami :)

 

Kuchnia regionalna na Bemowie

W środę na Bemowie odbyły się kolejne zajęcia z serii "Kuchnia regionalna". Tym razem tematem przewodnim były Kaszuby. Przedszkolaki przygotowały z Panią Pauliną ryńczoki czyli placki gryczane. Było pysznie!

 

Motylki z Bemowa poznają kosmos

W tym tygodniu Motylki z Bemowa poznają kosmos  Najpierw poznały planety, później dowiedziały się kim jest kosmonauta, następnie zajęcia dotyczyły gwiazd; Przedszkolaki dowiedziały się co to jest Droga Mleczna a to jeszcze nie koniec...Spójrzcie sami jak nasze Motylki czują się w kosmosie :)

 

Gucio w Piasecznie

W Przedszkolu Leśnym w Piasecznie, gościliśmy Gucia, który się przeziębił i za nic nie chciał iść do Pana Doktora. Dzięki naszym przedszkolakom Gucio przekonał się, że lekarza nie należy się bać. My wiemy co robić, by chorować jak najmniej i być zdrowym!

 

Zamek Królewski - Bemowo

Na Bemowie odbyły się zajęcia dotyczące Zamku Królewskiego - jego historii, mieszkańców, samej budowli. Dzieci były zachwycone zabawami, które zaproponowała Pani Monika. A na zakończenie zajęć była oczywiście wspólna praca - Przedszkolaki wykonały Zamek Królewski z pudełek. Identyczny jak oryginał, prawda?

 

Muzyczne spotkanie z panem Mirkiem w Piasecznie

Wszystko, co w muzyce najprzyjemniejsze, najpiękniejsze i najciekawsze - Dzieci z naszego Przedszkola Leśnego w Piasecznie mogą zobaczyć, doświadczyć, poczuć, zasmakować, by jeszcze pełniej wejść w tajemniczy świat muzyki.

 

Tańce towarzyskie na Bemowie

W piątek na Bemowie odbył się pokaz tańców towarzyskich (cz.3). Tym razem Dzieci poznały takie tańce jak: salsa, marengo, rumba, slow-fox. Dziewczynki najbardziej zachwycone były strojami tancerki, a chłopcom podobała się muzyka:)

 

Dzień Dinozaura - Wawer

Przedszkolaki z Wawra w ostatni piątek lutego świętowały w przedszkolu DZIEŃ DINOZAURA. Ach co to był za dzień pełen zabaw, zadań oraz niespodzianek. Dziękujemy Pani Beatce za wszystkie atrakcje tego dnia.

 

Teatr na Bemowie

We wtorek Pani Kinga prowadziła w swojej grupie zajęcia na temat teatru. Pod koniec zajęć Dzieci zajęły się pracą plastyczną. Miały przygotować wg swojego pomysłu budynek teatru z wykorzystaniem pudełka. Tak wyglądała wspólna praca Motylków.

 

Przedszkolaki z Wawra na placu zabaw

A tak wyglądają codzienne zabawy naszych przedszkolaków na placu zabaw w Wawrze. Bo bawić się razem jest weselej i śmieszniej, zobaczcie sami twarzyczki rozbawionych dzieci prawda, że urocze?

 

Dzień Morza na Bemowie

W piątek na Bemowie świętowaliśmy Dzień Morza. Przedszkolaki poznały morskie zwierzęta i rośliny, dowiedziały się też o niebezpieczeństwach związanych z kąpielami w morzu bez opieki dorosłych, ale też poznały pozytywny wpływ klimatu morskiego na nasze zdrowie. Dzieci dowiedziały się też jakie morze mamy w Polsce a nad jakie możemy pojechać za granicę naszego kraju.

 

Baśń o 12 miesiącach - Wawer

Przedszkole Leśne w Wawrze tym razem gościło aktorów ze Studia Artystycznego ARLEKIN z przedstawieniem teatralnym "Baśń o 12 miesiącach". Była to pouczająca polska baśń o tym, że grzeczność i dobre serce zostaje wynagrodzone, a za lenistwo i złośliwość spotka nas kara.

 

Pan Ekolog w Piasecznie

W Przedszkolu Leśnym w Piasecznie gościliśmy po raz kolejny Pana Ekologa. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody, z niecierpliwością czekamy na kolejne!

 

Dzień Kota na Bemowie

17.02 w Przedszkolu na Bemowie obchodziliśmy Dzień Kota. Najpierw odbyły się zajęcia dydaktyczne na temat opieki nad kotami, ich zwyczajów, potrzeb itp.,  później zrobiliśmy sobie wzajemnie fantastyczny makijaż, a na koniec wykonaliśmy prace plastyczne. Ale było wesoło!

 

Dzieci Świata - Wawer

Przedszkolaki z Wawra podczas cyklicznych warsztatów o podróżowaniu. Tematem naszego spotkania było " DZIECI ŚWIATA". Zajęcia poprowadziła doświadczony animator-podróżnik, która w bardzo przyjazny sposób opowiedziała dzieciom o wielokulturowości, przedstawiając zdjęcia, plansze, zabawki z różnych zakątków świata.

 

Pachnące, żelowe mydełka :) - Tarchomin

Leśne Przedszkolaki z Tarchomina robiły dziś kolorowe, pachnące, żelowe mydełka :). Same wsypywały składniki, mieszały i wylewały do kubeczków – potem tylko chwila w lodówce i….. mamy własnoręcznie wykonane mydełka !! :)

 

Kuchcikowo na Bemowie

W czwartek na Bemowie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Kuchcikowo". Tym razem Przedszkolaki z pomocą Pani Pauliny robiły faworki. Ale była zabawa! Kroiliśmy, przecinaliśmy, przekładaliśmy a później jedliśmy  Było pysznie!

 

Dzień Kota w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra w środę uroczyście świętowały DZIEŃ KOTA. Wszystkie dzieci na początek dnia wykonały piękne opaski z uszkami kotka i razem ze swoimi Paniami zamieniły się w prawdziwe kocury :)

 

Przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka - Bemowo

We wtorek na Bemowie nie brakowało uśmiechu, tańca, wzruszeń i atmosfery wypełnionej miłością. A to wszystko dlatego, że tego dnia odbyły się przedstawienia wszystkich grup z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Przedszkolaki wystąpiły cudownie, a ich Rodzice i Dziadkowie bawili się wspaniale :)

 

 

Dzień Przyjaźni na Bemowie

W piątek na Bemowie obchodziliśmy Dzień Przyjaźni. Każde Dziecko powiedziało co dla niego oznacza słowo "przyjaźń" i jaki powinien być ich zdaniem prawdziwy przyjaciel. Następnie Przedszkolaki wykonały plakat związany z tematyką dnia. Zostały tam zapisane skojarzenia dzieci związane z przyjaźnią. Na zakończenie zajęć każdy dostał "Dekalog Dobrego Przyjaciela".

 

Karnawałowe warsztaty plastyczne w Piasecznie

Karnawałowe warsztaty plastyczne  w Przedszkolu Leśnym w Piasecznie już dawno za nami, podczas zajęć  powstało wiele „małych dzieł sztuki”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem  i radością wykonywały maski karnawałowe.  A jaki był efekt końcowy? Zobaczcie sami...

 

 

Dzieci świata - Tarchomin

Luty rozpoczęliśmy od zajęć o Dzieciach świata – „przemierzyliśmy” cały świat; poznaliśmy zwyczaje, sposoby witania się i warunki życia małych dzieci; dowiedzieliśmy się gdzie śpią, co jedzą, czy chodzą do przedszkola … i wiecie co ? wspaniale, że każdy z nas jest inny !!

 

Warsztaty kulinarne w Wawrze

Kolejne kulinarne warsztaty za nami, tym razem przedszkolaki z Wawra wspólnie z Panią Anetką wykonały pączki serowe. Zobaczcie sami efekty naszej przyjemnej, smacznej pracy

 

Przedszkole na Tarchominie odwiedził patyczak

Ostatnio w przedszkolu odwiedził nas patyczak – on naprawdę wygląda jak patyk !! :). Dowiedzieliśmy się między innymi jak należy się nim opiekować i co lubi jeść. Czekamy na następnego zwierzaka – w kwietniu przyjeżdża do nas krab :) A teraz zagadka – kto znajdzie w terrarium na zdjęciu patyczaka ??

Bal Karnawałowy na Bemowie

Ach! Cóż to był za bal! Przedszkole na Bemowie zapełniło się dziś wróżkami, rycerzami, księżniczkami, motylkami, żółwiami, syrenkami, tygrysami, myszkami, biedronkami, oj długo można byłoby wymieniać:)

 

Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale!

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas!

 

Dzień Babci i Dziadka na Ursynowie

W minionym tygodniu gościliśmy w naszym Przedszkolu najdroższe Babcie i ukochanych Dziadków, spotkaniom towarzyszyły wielkie emocje i gorąca atmosfera!!! :) Dziękujemy za Waszą obecność i pamiętajcie… Babciu, Dziadku - ja się wcale nie chwalę ja po prostu niestety mam talent… :)

 

Jaszczurki w Wawrze

Przedszkole w Wawrze odwiedziły tym razem dwie wyjątkowe jaszczurki Agamy Brodate. Właścicielka jakże przyjaznych gadów opowiedziała dzieciom, gdzie zamieszkują czym się odżywiają i w jakich warunkach żyją Agamy. Lekcja z przyrody zaliczona na szóstkę :)

 

 

Bal Karnawałowy w Wawrze

Przedszkolaki w pięknym stylu i pełną gracją przygotowały się na tegorocznym bal karnawałowy. Do wspólnej zabawy zaprosiła nas firma METRUM EVENT, która zadbała o całą oprawę muzyczną, taneczną za co bardzo dziękujemy. Wszystkim rodzicom gorąco dziękujemy za przygotowanie wspaniałych strojów dla swoich pociech.

 

Dzień Babci i Dziadka w Wawrze

Dziękujemy bardzo naszym wyjątkowym gościom, którzy ostatnio gościli w naszym przedszkolu. Występ przedszkolaków wzruszył nie jedną osobę, a śmiechu i wspaniałej zabawy nie było końca. Kochane Babcie i drodzy Dziadkowie, w imieniu dzieci dziękujemy Wam, że byliście tego dnia z nami, życzymy Wam dużo dużo zdrowia, radości, słońca na co dzień i jak najwięcej wolnego czasu dla swoich wnucząt.

 

Dzień Bałwanka w Wawrze

Przedszkolaki z Wawra w dniu dzisiejszym świętowały DZIEŃ BAŁWANKA. To była prawdziwa śniegowa niespodzianka, dzieci z wielkim entuzjazmem pomagały w lepieniu prawdziwego bałwanka. Efekty zobaczcie sami, prawda że uroczy ten nasz śniegowy przyjaciel?

 

Atrakcyjny piątek w Wawrze

Atrakcyjny piątek w przedszkolu w Wawrze wypadł rewelacyjnie. Nasze przedszkolaki jak zaczarowane w wielkim skupieniu obejrzały przedstawienie teatralne pt. Idzie Ola do przedszkola w wykonaniu przybyłych aktorów. Dziękujemy firmie Metrum Event za wspaniały występ i prawdziwą lekcję o samodzielności dzielnej Oli.

 

Brzechwa Dzieciom na Bemowie

Dziś na Bemowie odbył się  spektakl oparty na znanych i lubianych wierszach  Jana Brzechwy. Przed publicznością pojawiła się Stonoga, której poplątały się nogi, Sum Wąsaty – znakomity matematyk, Leń i Staś Pytalski.

 

Orkiestra Dni Naszych - "Po co nam zdrowie"

W piątek przedszkole na Bemowie odwiedzili  muzycy  Małej Orkiestry Dni Naszych i zaprezentowali spektakl muzyczny pt. "Po co nam zdrowie" bazujący na płycie "Piosenki zdrowych dzieci", której Patronem Honorowym jest Rzecznik Praw Dziecka.

 

Sylwester na Bemowie

Delikatny makijaż, piękne stroje, wesoła muzyka, trochę konkursów, zimne ognie i artykuły plastyczne - wszystko jest, Sylwestra na Bemowie czas wiec zacząć! Szczęśliwego Nowego Roku!

 

"Mysia w Kosmosie" w Piasecznie

W maju obchodzony jest Dzień Kosmosu. W związku z tym przedszkole w Piasecznie odwiedziła Pani Agnieszka Waszak- autorka książek dla dzieci, która podczas spotkania przedstawiła dzieciom swoją nową książkę „Mysia w Kosmosie”. Dzieci poznały budowę Układu Słonecznego i różne zjawiska związane z przestrzenią kosmiczną.