Przedszkole Leśne – Bemowo

Atrakcje –marzec 2020

02.03 Wizyta Ekologa – Pan Tomasz porozmawia dziś z Dziećmi o tym, co można znaleźć w ziemi. Może przyjadą do nas prawdziwe dżdżownice, a może pojawią się też inne niespodzianki?

06.03Dzień Pandy – Pani Natalia przygotowała na dziś zajęcia, podczas których Dzieci dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o życiu pand. Tego dnia Dzieci, jeśli mają ochotę, mogą przynieść do przedszkola wszystko co dotyczy pand – książki, zdjęcia, plakaty, zabawki czy ubrania :)

13.03 – „Królewna Śnieżka ratuje las” – przedstawienie teatralne o treści ekologicznej. Godz. 10.00/10.40. Dziś Pani Dorotka i Pan Łukasz zaprezentują nam piękne przedstawienie, którego celem będzie rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, kształtowanie mądrego i umiejętnego współżycia człowieka z przyrodą, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności o obecną i przyszłą jakość życia na ziemi.

17.03 Fotograf – sesja wiosenna Dziś przyjedzie do nas Pani fotograf, która wykona sesję wiosenną :)

20.03 Mądrości małych gości – koncert, Mała Orkiestra Dni Naszych, godz. 10.40. Tego dnia nie możemy się doczekać, ponieważ przyjeżdżają do nas muzycy, których dobrze już znamy, ale za każdym razem zaskakują nas wspaniałymi, nowymi, poruszającymi bardzo ważne treści, utworami. Zawsze podczas koncertów bawimy się wspaniale i dowiadujemy się wielu mądrych, bardzo dla nas istotnych, rzeczy.

21.03Wesoła Sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do  wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 18.03), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

26.03Światowy Dzień Morza Dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Co to jest morze? Skąd się wzięło? Dlaczego statek po nim płynie? Skąd się biorą fale? Co żyje w morzu? Dlaczego na plaży można znaleźć muszelki i bursztyny? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą dziś nauczyciele a my wykonamy wspaniałe prace plastyczne.

27.03Dzień Dentysty – Podczas dzisiejszych zajęć Dzieci porozmawiają z Panią Pauliną o dentyście. Dowiemy się czym zajmuje się  osoba wykonująca ten zawód. Dużo czasu poświęcimy też na rozmowy o higienie i o tym jak ważne jest mycie zębów. A praca plastyczna…..aaa niech to będzie niespodzianka