Atrakcje – marzec 2019

Przedszkole Leśne – Bemowo

01.03 Przedwiośnie na łące – wiosenna, budząca się do życia przyroda będzie dziś pomagała nam w zajęciach matematycznych prowadzonych metodą prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Poznamy oznaki wiosny, policzymy, posegregujemy, poukładamy kwiatuszki, motylki i pszczółki. Pośpiewamy, potańczymy, a w to wszystko będzie wpleciona matematyka…

04.03  – Ekolog.  Dzisiejszy temat zajęć to OGIEŃ. Dowiemy się skąd się bierze ogień, kiedy pomaga, a kiedy niszczy.

08.03Nasz nowy kolega Mambo - teatrzyk – g. 9.30. Dzisiaj odwiedzą nas aktorzy Teatru Arlekin ze swoimi kukiełkami. Przedstawią nam bajkę o tym, że warto mieć przyjaciół i dbać o tę przyjaźń.

12.03 – Kuchcikowo – Pani Paulina nauczy nas dziś rozpoznawać różne rodzaje ciasta oraz je lepić. Dowiemy się z czego powstaje i jak się robi m.in. ciasto filo, pierogowe i kruche. Przy okazji wprowadzimy też elementy sensoplastyki. Uwaga, uwaga! Mąka będzie wszędzie! Prosimy o wyrozumiałość J

15.03 – Dzień Piegów – Przygody Pipi Pończoszanki.  Pani Marlena porozmawia dziś z Dziećmi o piegach. Dowiemy się jak powstają, poznamy najbardziej piegowatych bohaterów książek i oczywiście na zakończenie zajęć zrobimy bardzo ciekawe prace plastyczne.

16.03 – Wesoła Sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 13.03), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

22.03 – Owady -  Dziś przyjadą do nas niesamowici goście. Wśród nich będą m.in. modliszki, straszyki, żuki, koniki polne i ćmy. Ich opiekun opowie nam wiele ciekawostek o ich życiu, dowiemy się gdzie mieszkają i jakich warunków do rozwoju potrzebują. Oczywiście będziemy mogli sami wziąć większość
z nich na rękę jeśli tylko będziemy mieć na to ochotę. Już nie możemy się doczekać!

26.03 – Fotograf – sesja wielkanocna  Pan fotograf zrobi nam dziś zdjęcia w przepięknej, wielkanocnej scenerii. Prosimy o punktualne przyprowadzenie Dzieci, ponieważ zdjęcia zaczynają się bezpośrednio po śniadaniu.

27.03 – Światowy Dzień Morza -  Dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Nauczyciele przeprowadzą dziś zajęcia dotyczące Światowego Dnia Morza. Poznamy nazwy oraz lokalizację największych mórz świata, wskażemy je na mapie oraz globusie. Porozmawiamy również o tym jak powstaje morze oraz jakie rośliny i zwierzęta możemy spotkać w morzu.

29.03Jaskiniowcy! – Nasze przedszkole zamieni się dziś w krainę jaskiniowców! Dowiemy się kim byli jaskiniowcy, gdzie mieszkali, jaką roślinność oraz zwierzęta można było spotkać w ich czasach. Pani Natalia opowie nam też o tym jak porozumiewali się jaskiniowcy, czy umieli pisać i jak spędzali wolny czas.