Atrakcje – styczeń 2022

Przedszkole Leśne – Bemowo

06.01 Święto Trzech Króli – przedszkole nieczynne.

07.01 – dyżur – lista. Bardzo prosimy o wpisanie Dzieci na listę obecności i nieobecności.

14.01W krainie emocji – Dziś Pani Agnieszka porozmawia z nami na temat naszych emocji. Dowiemy się co to w ogóle są emocje, jak sobie radzić z tymi trudniejszymi. Posłuchamy też wiersza oraz opowiadania, które wiele nam wyjaśnią. Będziemy również mogli namalować własne emocje.

18.01 – 19.01 – Kuchcikowo – Dzień Popcornu. Podczas dzisiejszych zajęć dowiemy się  wielu rzeczy o kukurydzy. Dowiemy się jak rośnie, jakie są rodzaje oraz poznamy jej właściwości. Następnie przygotujemy przeróżne smaki popcornu!

21.01 – Koncert – „W ten zimowy czas” g.10.00. Dziś przyjedzie do nas Pani Agnieszka Zdziech oraz Pan Piotr Brymas, którzy wiele lat spędzili w Afryce.

Opowiedzą nam o swoich podróżach oraz o muzyce, którą tam poznali. Będziemy mogli poznać afrykańskie instrumenty, które ze sobą przywiozą (np. djembe, ukulele, kalimbę itp.). Dowiemy się z czego są wykonane, będziemy mogli na nich zagrać i oczywiście wysłuchamy zimowego koncertu w wykonaniu profesjonalistów.

22.01Wesoła Sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do  wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Na podpisane oświadczenia, dostępne u nauczycieli, czekamy maksymalnie do środy 19.01.

27.01Dzień Pingwina – Dzień z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody. Dziś nauczyciele porozmawiają z Dziećmi na temat życia pingwinów. Przede wszystkim Przedszkolaki dowiedzą się czy pingwiny to ptaki, gady, płazy czy może ssaki? Poznamy ich budowę, dowiemy się czy potrafią latać, pływać, jak się poruszają, czy mają zęby, gdzie mieszkają oraz co najbardziej lubią jeść.

28.01 Jak powstaje książka -  Podczas dzisiejszych zajęć Przedszkolaki dowiedzą się krok po kroku jak powstaje książka. Będą poznawać nowe słownictwo oraz budowę książki. Tego dnia Dzieci mogą przynieść do przedszkola swoje ulubione książeczki

Przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędą się w lutym. Jeśli uda się nam je zorganizować jeszcze w styczniu to poinformujemy Państwa najszybciej jak to możliwe.