Atrakcje – czerwiec 2019

Przedszkole Leśne – Bemowo

03.06 Spotkanie z ekologiem – Podróżujące roślinny zwierzęta i ludzie. Tym razem Pan Tomasz porozmawia z Dziećmi na temat wakacyjny – o podróżach. Dowiemy się kto pomaga roślinom podróżować, czego szukają na ulicy łosie, jeże i żaby, kto się boi czarnego kota oraz co spakować do plecaka!?

05-07.06  – Zielone Przedszkole! – Przedszkolaki z dwóch najstarszych grup jadą na trzydniową wycieczkę do Doliny Bobrów! M.in. będziemy jeździć wozem konnym, bawić się w zabawy z dawnych lat, porozmawiamy
z pszczelarzem, poznamy maszyny i urządzenia rolnicze, obejrzymy pokaz przędzenia wełny i lnu, będziemy szukać skarbów z wykrywaczem metali, pojedziemy na wycieczkę do Rezerwatu Doliny Świdra, samodzielnie wyrobimy ciasto na chleb i je upieczemy! Oj, będzie wesoło!

07.06Dzień Sportu – Dzisiaj przez cały dzień będziemy się bawić, ćwiczyć, szaleć i do tego będziemy wykorzystywać elementy Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Porozmawiamy również o różnych sportach, znanych sportowcach. Zachęcamy do ubrania się w tym dniu na sportowo oraz do przyniesienie z domu rzeczy związanych ze sportem (plakaty, akcesoria sportowe, książki o sporcie i sportowcach itp.)

11.06 – Kinder Foto– dziś przyjedzie do nas fotograf, ale z sesją w zupełnie innym stylu niż do tej pory. Tym razem będą to zdjęcia stylizowane, wakacyjne. Taka sesja będzie u nas pierwszy raz. Nie trzeba Dzieci specjalnie do niej przygotowywać. Oczywiście nie musicie Państwo kupować zdjęć. W komplecie będzie 5 zdjęć o różnych formatach i w różnych ujęciach. Możecie Państwo wybrać tylko pojedyncze zdjęcia, możecie wszystkie, można też nie kupować żadnego. Decyzja całkowicie należy do Państwa. Przy zakupie zdjęcia otrzymacie również Państwo jego wersję elektroniczną a przy zakupie kompletu zdjęć dodatkowo 3 pocztówki i 2 magnesy J Sesja będzie trwała w zasadzie przez cały dzień ale zaczynamy o godz. 9.00 więc prosimy przyprowadzić Dzieci zgodnie z regulaminem (do 8.45).

13.06- Poziomki – Zakończenie Roku – godz. 16.00. Dziś pożegnamy nasze kochane Poziomeczki! Serdecznie zapraszamy Rodziców na przedstawienie przygotowane przez Dzieci.

14.06Surykatka – Nasze Przedszkole odwiedzi dziś surykatka! Jej opiekun opowie nam wiele ciekawostek o tym zwierzątku. Dowiemy się też jakie są jej ulubione zabawy, co lubi jeść a czym karmić jej nie wolno, dowiemy się jakie jest jej naturalne środowisko oraz jak należy opiekować się takim zwierzątkiem.

15.06Wesoła Sobota – Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Przypominamy, że zajęcia są bezpłatne dla Dzieci z naszego przedszkola (na podpisane oświadczenia – dostępne u nauczycieli – czekamy maksymalnie do środy 12.06), a dla Dzieci spoza przedszkola płatne są 55 zł. (Rodzice Dzieci spoza przedszkola powinni podpisać umowę jednodniową).

25.06 – Kuchcikowo – Pani Paulina ma zadanie specjalne dla naszych Przedszkolaków – dziś samodzielnie przygotują ogórki małosolne!

28.06 – Święto Lasu czyli Nocka w Przedszkolu! – na ten Dzień nasze Przedszkolaki czekają już od września czyli poprzedniej nocki w przedszkolu! Jak co roku zapraszamy wszystkie Dzieci ze starszych grup a młodsze pozostawiamy do konsultacji z wychowawcą. Najpierw odbędą się zajęcia  dotyczące lasu, ziół i roślin polnych a następnie pójdziemy szukać z latarkami na placu zabaw  kwiatu paproci, który zapewne wyrósł gdzieś głęboko w ukryciu :) Następnie odbędą się zajęcia sportowe, konkursy, olimpiada, gimnastyka umysłu i zajęcia plastyczne. Na zakończenie będzie dyskoteka. Później zjemy pyszną kolację i pójdziemy spać….Prosimy o przyprowadzenie Dzieci punktualnie o godz. 20.00 (nie wcześniej niż 19.50) oraz o odbiór Dzieci maksymalnie do godz. 8.00 następnego dnia. Lista Dzieci chętnych na nockę
w przedszkolu będzie wywieszona w terminie późniejszym. Prosimy o przyniesienie latarek, ulubionej maskotki, piżamek, śpiworka lub pościeli.