Atrakcje – marzec 2022

Przedszkole Leśne – Bemowo

04.03 Żyj zdrowo i kolorowo – dziś Pani Wioletta porozmawia z Dziećmi na temat zdrowego odżywania. Dowiemy się co i w jakich ilościach powinniśmy jeść, co wpływa dobrze, a co źle na nasz organizm. Stworzymy też  piramidę zdrowego żywienia. Porozmawiamy również o wpływie aktywności fizycznej na nasze zdrowie.

05.03 – Wesoła Sobota -  Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do  wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Na podpisane oświadczenia, dostępne u nauczycieli, czekamy maksymalnie do środy 02.03.2022 r.

11.03 Dzień Słońca – Dziś dowiemy się co to jest Słońce, gdzie się znajduje oraz jaki wpływ ma na nasze życie i przyrodę. Oczywiście będziemy też  gimnastykować się, robić doświadczenia, prace plastyczne i wspaniale się bawić.

14.03-18.03Kuchcikowo– Dzień Gofra – dowiemy się jak zrobić idealne ciasto na gofry, porozmawiamy o tym co można do nich dodać żeby były pyszne, zdrowe i kolorowe. Następnie stworzymy wymarzonego gofra rozmawiając przy tym o wiosennych owocach i warzywach.

18.03 Wycieczka – Muzeum Pałacu w Wilanowie. Dziś jedziemy na wycieczkę na lekcję historyczną „Królewska rodzina”. Dzieci dowiedzą się, że król i królowa naprawdę istnieli, że to nie są tylko bajki. Przewodnik opowie nam (w formie baśni) o życiu królewskiej rodziny. Będziemy zwiedzać królewskie komnaty i odgadywać kto w której mieszkał. Przymierzymy też królewskie stroje!

Wyjeżdżamy o godz. 8.30. Prosimy o przyprowadzenie Dzieci jadących na wycieczkę maksymalnie do godziny 8.00. Powrót planujemy ok. godz. 12.00. Wycieczka nie dotyczy grupy Jeżyki. Prosimy o wpisywanie Dzieci na listę oraz opłatę za bilet (gotówką u nauczycieli) maksymalnie do 11.03. Koszt wycieczki to ok. 15 zł/Dziecka. Kwota może odrobinę się zmienić (w zależności od liczby zapisanych Dzieci).

21.03 – Pierwszy Dzień Wiosny – zajęcia z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody – dziś Przedszkolaki przywitają Pierwszy Dzień Wiosny. Czeka nas mnóstwo wspanialej zabawy, obserwacja przyrody, gimnastyka na świeżym powietrzu i wiele, wiele innych atrakcji.

25.03 – Alpaki – Dziś odwiedzą nas prawdziwe alpaki! Ich właściciele opowiedzą nam o tym co jedzą alpaki, czy lubią być głaskane i przytulane, czy potrafią pracować z Dziećmi i w czym mogą im pomóc. Następnie samodzielnie je nakarmimy, przejdziemy się z nimi na spacerek i poprzytulamy się troszkę.

29.03Dzień Motyla – zajęcia z Przedszkolnego Kalendarza Przyrody – podczas dzisiejszych zajęć poznamy wiele ciekawostek dotyczących życia motyli. Dowiemy się jak są zbudowane, czym się odżywiają, poznamy ich cykl rozwojowy oraz ich różne gatunki i dowiemy się co to są motyle nocne

29.03 - Wiosenno-świateczna sesja zdjęciowa