Atrakcje – grudzień 2020

Przedszkole Leśne – Bemowo

02.12 – Pasowanie na Przedszkolaka – grupa Misie. Wstępnie na ten dzień planujemy pasowanie, które
w listopadzie musieliśmy odwołać. Jeśli frekwencja będzie bardzo niska, to istnieje możliwość zmiany terminu, dlatego bardzo prosimy o odczytywanie naszych maili :) Tak samo jak planowane było to w listopadzie, tak i teraz, przedstawienie odbędzie się (ze względów bezpieczeństwa) bez Rodziców.

04.12 Święto Dyni – w związku z koniecznością odwołania tego dnia w ubiegłym miesiącu, organizujemy je teraz :) Najpierw przyjrzymy się dyniom, zajrzymy co kryją w środku oraz porozmawiamy o ich wartościach odżywczych oraz daniach, które można z nich stworzyć. Poznamy też wiele ciekawostek dotyczących tego warzywa. Następnie odbędzie się część zajęć muzyczno-ruchowa i dyniowa dyskoteka! Chętne Dzieci mogą przynieść dynie do dekoracji przedszkola. Mogą być to maleńkie dynie dekoracyjne,  jak i większe, z których Dzieci mogą przygotować stworki. UWAGA: prosimy zdezynfekować dynie przed wejściem do przedszkola. Zachęcamy też do ubrania się na pomarańczowo.

5.12 – Wesoła Sobota - Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Dzieci do  wspólnej zabawy między godziną 09.00-15.00. Na podpisane oświadczenia, dostępne u nauczycieli, czekamy maksymalnie do środy 02.12.

08.12 – Wizyta Mikołaja – Na ten dzień Dzieci na całym świecie czekają z wielką niecierpliwością! Okazuje się, że nie tylko Dzieci, ale wszyscy, nawet krasnoludki! Tylko jak sprawić żeby do nas przyszedł Mikołaj? Może krasnoludki przyjadą do naszego przedszkola i wszyscy razem przywitamy św. Mikołaja? A może znajdziemy jakiś inny sposób? :) Od samego śniadania będą trwały u nas atrakcje prowadzone przez Mikołaja i jego pomocników. Będzie bal, animacje, tańce, konkursy i wiele, wiele innych wspaniałych zabaw!

7.12-10.12 – Kuchcikowo – Świąteczne pierniczki – nasze Przedszkolaki dowiedzą się jak przygotować ciasto, aby wyszły z niego pyszne pierniczki! Następnie same przygotują ten świąteczny przysmak rozmawiając przy okazji  o wigilijnych tradycjach i potrawach.

11.12 - Iluzjonista dziś nasze przedszkole odwiedzi niesamowity gość – Pan Maciej Szymański. Będziemy świadkami prawdziwego iluzjonistycznego show dedykowanego Przedszkolakom. Może nawet Pan Maciej nauczy nas jakichś sztuczek? :)

18.12 –  W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia – dziś cały dzień poświęcimy na rozmowy i zabawy związane ze świętami. Poznamy bardzo dobrze tradycję, porozmawiamy o tym jak wyglądają święta w naszych domach, ale będzie też bardzo aktywnie, wesoło i kolorowo!

21.12 – Jasełka – W tym dniu Misie, Myszki i Sówki zamienią się w aktorów i wystąpią w świątecznym przedstawieniu, do którego próby zaczynamy już teraz. Ze względów bezpieczeństwa w tym roku jasełka odbędą się bez obecności Rodziców. Biedroneczki będą kolędowały ze swoimi wychowawcami i będą tworzyły świąteczne prace.

24.12 – Przypominamy, że zgodnie z informacjami przekazanymi na początku roku szkolnego przedszkole w tym dniu jest nieczynne

31.10 –Zabawa sylwestrowa – Przypominamy, że w ostatnim dniu w roku przedszkole czynne jest do godziny 15.00, ale za to będzie to ten pełen atrakcji, tańców, muzyki, konkursów! Nie będzie dziś czasu na nic oprócz kreatywnej zabawy wśród balonów i serpentyn!