Zajęcia adaptacyjne

Zdając sobie sprawę z trudności, jakie może mieć 2,5-letni maluch idący pierwszy raz do przedszkola, stworzyliśmy specjalny program adaptacyjny. Jego podstawowym celem jest zapewnienie dziecku jak najlepszej adaptacji w przedszkolu.

Zajęcia adaptacyjne to sposób na łagodne wprowadzenie dziecka w świat naszego przedszkola. Dzięki nim unikną Państwo trudności przy rozstaniu, kiedy dziecko samodzielnie zacznie uczęszczać do przedszkola.

Jednak zajęcia, które proponujemy, to nie tylko szansa na udaną adaptację. To również sposób na aktywne i twórcze spędzenie czasu. Nie jest to typowa adaptacja. Podczas wizyty w przedszkolu, trwajacej zazwyczaj ok. 2h, dziecko ma okazję poznać panie wychowawczynie i rytm dnia przedszkolnego. Prowadzone zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zabaw umuzykalniających, plastycznych i ruchowych są dla dziecka namiastką realnego czasu spędzanego w przedszkolu. Podczas zabaw z rówieśnikami Państwa dziecko zdobędzie także doświadczenia społeczne.

Obowiązują zapisy mailowe na adres: wawer@przedszkole-lesne.pl